Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 2 минута, Иван ♪♫ рече

 

To je moderna pojava, to se ne racuna u evoluciju (milionima godina unazad), i zasto je odredjena karakteristika opstala

 

Evolucija kod ljudi postoji i sad, narocito u zadnjih 40 000 godina. Sa novim tehnikama iz genomike mozemo pratiti evoluciju na malim vremenskim skalama.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Problem je sto ti osporavas naucne radovbe kao validan dikaz dok i sva naucna zajednica prihvata.

da ti bratski kažem ja bi se na tvom mestu posle ovako kardinalnog zaletanja malo povukao sa teme. znaš ja ne tražim formulu ljudskog genoma, tražim vrlo prostu stvar, jedan snimak, pa da razgovaramo.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Ok, ako ti tako vjerujes.

naravno da je ok. ali molimte sledeći put potraži neosporne dokaze ako već toliko samouvereno ulaziš u diskusiju.

zar ne misliš i sam da je nelogično da ne postoji takav snimak?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Branka62 рече

Ovo je veoma klizav teren. Plave oči 1)nisu preovladjujuće u društvu i 2) ne vode povoljnom ishodu u smislu razmnožavanja/opstanka ljudske vrste:)

 

Наравно, зато сам и рекао да нема користи од таквог одређења. Само ми се учинило да су то неки критеријуми који људи интуитивно имају у виду када говоре о природном/неприродном.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, dragisa рече

da ti bratski kažem ja bi se na tvom mestu posle ovako kardinalnog zaletanja malo povukao sa teme. znaš ja ne tražim formulu ljudskog genoma, tražim vrlo prostu stvar, jedan snimak, pa da razgovaramo.

Ne znam sto bih se povukao, ja sam rekao da poskedujem naucne radove, e sad ti njima ne vjerujes jer ja nemam snimak, dok se kod naucnika to ne dovodi u pitanje narocito ako  i drugi izvor to potvrdi. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Evolucija kod ljudi postoji i sad, narocito u zadnjih 40 000 godina. Sa novim tehnikama iz genomike mozemo pratiri evoluciju na malim vremenskim skalama.

Tacno, ali ireleventno. Dakle, koja je to funkcija homoseksualnosti (evo kod zivotinja) koja bi se odrzavala milionima godina?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, dragisa рече

naravno da je ok. ali molimte sledeći put potraži neosporne dokaze ako već toliko samouvereno ulaziš u diskusiju.

zar ne misliš i sam da je nelogično da ne postoji takav snimak?

Ne mislim jer to je nesto sto se zna manje ili vise 40. godina i naucnici se ne uzbudjuju kao ljudi na forumu koji raspravljaju o hriscanstvu. Njima je to manje ili vise ocekivano u prirodi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Иван ♪♫ рече

Tacno, ali ireleventno. Dakle, koja je to funkcija homoseksualnosti (evo kod zivotinja) koja bi se odrzavala milionima godina?

ma homoseksualnost kod životinja ne postoji

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Иван ♪♫ рече

Tacno, ali ireleventno. Dakle, koja je to funkcija homoseksualnosti (evo kod zivotinja) koja bi se odrzavala milionima godina?

Naucnici postavljaju suprotno pitanje, zasto se homosexualno ponasanje odrzalo ako nema nikakvu evolutivnu funkciju, tacnije kako se transfer gena odigrava?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Ne mislim jer to je nesto sto se zna manje ili vise 40. godina i naucnici se ne uzbudjuju kao ljudi na forumu koji raspravljaju o hriscanstvu. Njima je to manje ili vise ocekivano u prirodi.

sve je to lepo, ali ako su specijalno postavljene kamere na životinjama ili staništima tih životinja mogle da zabeleže najneverovatnije scene (borbe, parenja, porađanja, itd) zar nije čudno da za 40 godina nema snimka homosexualnog odnosa.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ronald рече

Naucnici postavljaju suprotno pitanje, zasto se homosexualno ponasanje odrzalo ako nema nikakvu evolutivnu funkciju, tacnije kako se transfer gena odigrava?

Pa to te i pitam :)  Napisao si gore da ima neku ulogu, pa si me zaintrigirao kakva je to uloga, ocekivao sam neki konkretan odgovor. Jer homo je evolutivni corsokak, ne prenosi gene.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, dragisa рече

sve je to lepo, ali ako su specijalno postavljene kamere na životinjama ili staništima tih životinja mogle da zabeleže najneverovatnije scene (borbe, parenja, porađanja, itd) zar nije čudno da za 40 godina nema snimka homosexualnog odnosa.

Vjerovatno ima, ali ja ne vidim zasto je to bolji dokaz od mnogo radova koji to potvrdjuju, pa u naucnoj osnnovi je kritika i provjera prethodnog eksperimenta. Problem je sto ti posmatras sve kroz lobije a ne znas za sta se ti lobiji bore.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Иван ♪♫ рече

Pa to te i pitam :)  Napisao si gore da ima neku ulogu, pa si me zaintrigirao kakva je to uloga, ocekivao sam neki konkretan odgovor. Jer homo je evolutivni corsokak, ne prenosi gene.

 

To je paradox u evolutivnoj biologiji i postoji dosta objasnjenja kod razlicitih zivotinja, homosexualno ponasanje nema jednosmernu ulogu:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://m.nautil.us/blog/-why-are-so-many-animals-homosexual&ved=2ahUKEwimgpTylurkAhVQ_SoKHYx8CdkQFjAEegQIAxAB&usg=AOvVaw3JX8oRUZkwe3so2gwoo5mv

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...