Jump to content

Осмогодишња девојчица убијена - полиција позива грађане...


Препоручена порука

Тако ми је тешко читајући све ово,студирам Право и све више увиђам да нам је друштво запало у кризу,правни сиситем нам је никакав и кад размислим ја стварно не знам шта бих радила у оваквим случајевима :)  slavabogu  confused

Veco, ništa tu ne možeš: ja sam na masteru KPA obrađivao MK Pravo i jedna rečenica Keneta Volca najbolje oslikava pravni poredak: "Međunarodnopravni sistem na nacionalnom nivou je hijerarhija, dok je na međunarodnom nivou opšta anarhija."

Evo, čitam upravo KZ Srbije, član 180 - Obljuba sa detetom:

(1) Ko izvrši obljubu ili sa njom izjednačen čin sa detetom, kazniće se zatvorom od jedne do deset godina.

(2) Ako je usled dela iz stava 1. ovog člana nastupila teška telesna povreda deteta prema kojem je delo izvršeno ili je delo izvršeno od strane više lica ili je delo imalo za posledicu trudnoću, učinilac će se kazniti zatvorom od dve do dvanaest godina.

(3) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila smrt deteta, učinilac će se kazniti zatvorom od pet do osamnaest godina.

(4) Neće se kazniti za delo iz stava 1. ovog člana učinilac, ako između njega i deteta ne postoji značajnija razlika u njihovoj duševnoj i telesnoj zrelosti.

...i zamisli sad da dobije svega pet godina što je, uz npr. neuračunljivost u stanju "action libreae in causa" ako me sećanje služi (ne namerna intoksikacija, tj odsustvo umišljaja) - moguće. Mada, ni belu košulju neće duže nostiti od desetak godina. Zbog toga i napisah - hemijska kastracija, za početak...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 55
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Тако ми је тешко читајући све ово,студирам Право и све више увиђам да нам је друштво запало у кризу,правни сиситем нам је никакав и кад размислим ја стварно не знам шта бих радила у оваквим случајевима :)  slavabogu  confused

Veco, ništa tu ne možeš: ja sam na masteru KPA obrađivao MK Pravo i jedna rečenica Keneta Volca najbolje oslikava pravni poredak: "Međunarodnopravni sistem na nacionalnom nivou je hijerarhija, dok je na međunarodnom nivou opšta anarhija."

Evo, čitam upravo KZ Srbije, član 180 - Obljuba sa detetom:

(1) Ko izvrši obljubu ili sa njom izjednačen čin sa detetom, kazniće se zatvorom od jedne do deset godina.

(2) Ako je usled dela iz stava 1. ovog člana nastupila teška telesna povreda deteta prema kojem je delo izvršeno ili je delo izvršeno od strane više lica ili je delo imalo za posledicu trudnoću, učinilac će se kazniti zatvorom od dve do dvanaest godina.

(3) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila smrt deteta, učinilac će se kazniti zatvorom od pet do osamnaest godina.

(4) Neće se kazniti za delo iz stava 1. ovog člana učinilac, ako između njega i deteta ne postoji značajnija razlika u njihovoj duševnoj i telesnoj zrelosti.

...i zamisli sad da dobije svega pet godina što je, uz npr. neuračunljivost u stanju "action libreae in causa" ako me sećanje služi (ne namerna intoksikacija, tj odsustvo umišljaja) - moguće. Mada, ni belu košulju neće duže nostiti od desetak godina. Zbog toga i napisah - hemijska kastracija, za početak...

Тек сам на почетку изучавања ове науке,тако да први пут читам овај члан,а јој то је жалосно  0203_cool  bicycle

...Што је уништено не може се повратити. Али Ти оживљујеш оне чија је савест замрла и враћаш првобитну лепоту душама које су је изгубиле. Твоме милосрђу све је могуће, Ти си Љубав, Ти си Творац и Обновитељ. Тебе хвалим песмом: Алилуја!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

..i zamisli sad da dobije svega pet godina što je, uz npr. neuračunljivost u stanju "action libreae in causa" ako me sećanje služi (ne namerna intoksikacija, tj odsustvo umišljaja) - moguće. Mada, ni belu košulju neće duže nostiti od desetak godina. Zbog toga i napisah - hemijska kastracija, za početak...

Ипак мислим да неће жив изаћи из затвора, без обзира на колико година га осудили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

..i zamisli sad da dobije svega pet godina što je, uz npr. neuračunljivost u stanju "action libreae in causa" ako me sećanje služi (ne namerna intoksikacija, tj odsustvo umišljaja) - moguće. Mada, ni belu košulju neće duže nostiti od desetak godina. Zbog toga i napisah - hemijska kastracija, za početak...

Ипак мислим да неће жив изаћи из затвора, без обзира на колико година га осудили.

A, da ga osude na robiju ne ide - znate šta sa pedofilima rade u zatvoru  :0104cheesy:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

..i zamisli sad da dobije svega pet godina što je, uz npr. neuračunljivost u stanju "action libreae in causa" ako me sećanje služi (ne namerna intoksikacija, tj odsustvo umišljaja) - moguće. Mada, ni belu košulju neće duže nostiti od desetak godina. Zbog toga i napisah - hemijska kastracija, za početak...

Ипак мислим да неће жив изаћи из затвора, без обзира на колико година га осудили.

A, da ga osude na robiju ne ide - znate šta sa pedofilima rade u zatvoru  :0104cheesy:

To ce mu mozda biti i nagrada ..

nego, bolje ga je prepustiti u ruke roditeljima deteta nego zatvoru.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A, da ga osude na robiju ne ide - znate šta sa pedofilima rade u zatvoru  

На то управо и мислим. Таква казна је можда и адекватнија од смртне. За овакве не треба имати милости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

..i zamisli sad da dobije svega pet godina što je, uz npr. neuračunljivost u stanju "action libreae in causa" ako me sećanje služi (ne namerna intoksikacija, tj odsustvo umišljaja) - moguće. Mada, ni belu košulju neće duže nostiti od desetak godina. Zbog toga i napisah - hemijska kastracija, za početak...

Ипак мислим да неће жив изаћи из затвора, без обзира на колико година га осудили.

A, da ga osude na robiju ne ide - znate šta sa pedofilima rade u zatvoru  :0104cheesy:

To ce mu mozda biti i nagrada ..

nego, bolje ga je prepustiti u ruke roditeljima deteta nego zatvoru.

Родитељима јадним нема утјехе  confused  :0104cheesy:

...Што је уништено не може се повратити. Али Ти оживљујеш оне чија је савест замрла и враћаш првобитну лепоту душама које су је изгубиле. Твоме милосрђу све је могуће, Ти си Љубав, Ти си Творац и Обновитељ. Тебе хвалим песмом: Алилуја!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gospode,naseli je u mesta bolja od ovog naseg gnusnog sveta.Obuzdavam misli i bes,sta da mislim o ovom necoveku,kad moramo da ga ljubimo kao same sebe...Neprijatelja svog.A kako pedofili u zatvoru prolaze,znamo iz prica,ali mi zoa onih koji ce se nad ovom skotom izivljavati,gresice dusine svoje ostali zatvorenici...I pitam se opet i opet,sta je jadno dete od osam godina moglo da skrivi da zasluzi ovo...Gospode,cuvaj nasu jadnu decu,molim te...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gospode,naseli je u mesta bolja od ovog naseg gnusnog sveta.Obuzdavam misli i bes,sta da mislim o ovom necoveku,kad moramo da ga ljubimo kao same sebe...Neprijatelja svog.A kako pedofili u zatvoru prolaze,znamo iz prica,ali mi zoa onih koji ce se nad ovom skotom izivljavati,gresice dusine svoje ostali zatvorenici...I pitam se opet i opet,sta je jadno dete od osam godina moglo da skrivi da zasluzi ovo...Gospode,cuvaj nasu jadnu decu,molim te...

:cmizdrenje:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Браво Медо, прави си хришћанин.  ;)

Видела сам на оној теми, али си обрисао не знам зашто, да браниш зликовца, ваљда у име православља, шта ли.

Ишчашено.

пс сад ћеш да се позиваш на његово покајање у затвору за два дана колико је био тамо, гарант dada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Браво Медо, прави си хришћанин.  ;)

Видела сам на оној теми, али си обрисао не знам зашто, да браниш зликовца, ваљда у име православља, шта ли.

Ишчашено.

пс сад ћеш да се позиваш на његово покајање у затвору за два дана колико је био тамо, гарант dada

Огулинац је премино од инфаркта на убијене девојчице рођендан,на св. пророка Илију .

Паметноме доста !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба бити родитељ.

Овао нешто лако је мени коментарисати. Ја јесам згрожена. И ово је сурово... Али помисао на патњу родитеља... Дефинитивно, треба имати дијете, осјетити, и онда се једна оваква тема да коментарисати.

Ако помислим да моје дијете, и да....

ух.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...