Jump to content

Митрополит чисти болничке подове


Препоручена порука

UborkaMitrMark.jpg

На слици је митрополит Рјазањски и Михајловски Марк, начелник финансијско-организационе управе Московске патријаршије како пере под у болници. Овакав човек води финансије Руске Цркве.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Metropolitan Mark of Ryazan and Mikhailovsk washed the floor in Ryazan hospital

mARK-600x401-600x401.jpg

Metropolitan Mark helped clean the Emergency Room in Ryazan hospital

 

“Traditionally, the Archbishop tries to find time in his busy schedule to help clean hospital wards. No wonder they say that cleanliness guarantees health “,  said the Ryazan Diocese.

The Diocese believes that this sort of work doesn’t just help personnel and establish self-discipline, but also contributes to the recovery of patients.

Another priest and seminary students came along with Vladika to work.

In an earlier interview with Pravmir, Metropolitan Mark spoke about how a priest should serve, and formulated the basic rules of how a priest should conduct himself with parishioners.

“First of all, of course, priests must remember that a man comes to God, not the priest and that there shouldn’t be a cult of personality in the Church. A pastor shouldn’t dominate or repress a parishioner’s identity.

Second — a priest should in no way scare anyone. Once a frightened mother came to me with her daughter. When instructing the girl,  the priest had said, maybe you will be hit by a car, and so she became afraid to cross the street.

It is important that a priest explains  spiritual truths to parishioners and to encourage them in a Christian life, but not to force them. He should teach to live in a state of freedom and responsibility — and, of course, it is important that a priest’s main goal is to take care of the soul, not his own pockets, ” he said.

http://www.pravmir.com/metropolitan-mark-of-ryazan-and-mikhailovsk-washed-the-floor-in-ryazan-hospital/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Горан Лазовић: Мирополит који риба подове!

Митрополит Марк је негдашњи Сергеј Анатовљевич Головков, рођен у Перму, 31. марта 1964, од оца Анатолија и мајке Ане Васиљевне.

Управља Митрополијом Рјазанско-Михајловском!

Има три сестре, и браћу: архимандрида Луку, иконописца, и Владимира, протојереја.

Завршио је московску Духовну академију 1992 и одбранио докторат о Блаженом Диаду Фетикијском.

Носилац ордена Сергеја Радоњешког и Серафима Саровског, као и Ордена Дружбе.

У рјазанско-михајловској долини, са обе стране Оке, мало је оних који за њега не знају.

Митрополит Марк, једна од највиђенијих личности Руске Православне Цркве, често обилази болнице и тамо с крпом у руци чисти и риба подове.

-Пастир је дужан да служи! – каже. Давнашња је аскетска традиција да је монах, а митроплит је исто монах, дужан да се бави неким простим, па и прљавим физичким послом, као што је например рибање пода.

Посебно у болници.

Ја се више од десет година придржавам тога, зато што ми се то по духу допада.

Осећам се радосно и задовољно када то радим.

Одмарам се тако!

И уопште, желим учинити нешто добро за болесне, својим рукама.

Господ је својим ученицима прао ноге. Шта је ту лоше?

Рибам, и то је све!

Мени је важно да све буде чисто, волим ред и чистоћу!

И о томе што рибам, мислим да је неважно говорити.

Говори митрополит пред којим и часни ћуте!

http://patriot.rs/goran-lazovic-miropolit-koji-riba-podove/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Apsolutno pozdravljam i postujem. Na jednom mestu kaze 

пре 15 минута, Ромејац рече

Давнашња је аскетска традиција да је монах, а митроплит је исто монах, дужан да се бави неким простим, па и прљавим физичким послом, као што је например рибање пода.

Mislim da bi svako od nas trebao da se bavi nekim takvim ili slicnim fizickim poslom, rekreativno ( tj volonterski ponekad) cisto da se spustimo malo sa umisljenih visina i resimo se gordosti...

Mnogo je dobro za dusu :)

 

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...