Jump to content

Најава духовних трибина и предавања


Препоручена порука

bigger_stefan_iguman.jpg

Храм cв. Трифуна организује у уторак 26.06.2012. г. 237.-у трибину – духовни разговори. ТЕМА: "ЗЕМАЉСКО ЈЕ ЗА МАЛЕНА ЦАРСТВО, А НЕБЕСКО УВЕК И ДО ВЕКА". ГОСТ: О. Стефан (Вучковић) игуман ман. Велика Ремета, Сала СО Вождовац, ул. Устаничка 53. ПОЧЕТАК: 19 сати

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Храм cв. Трифуна организује у уторак 03.07.2012. г. 238. трибину – духовне разговоре. ТЕМА: ЖИВОТ И ЧУДА СВ. ВЛАДИКЕ НИКОЛАЈА И ПРЕПОДОБНОГ ЈУСТИНА ЋЕЛИЈСКОГ. ГОСТ: свештеник Предраг Шћепановић, парох подгорички и директор Радио Светигоре. Сала СО Вождовац, ул. Устаничка 53,

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На редовној духовној трибини петком од 18 часова код Капеле Свете Петке на Калемегдану проф. др Љубивоје Стојановић. свештеник овог храма, говориће о праштању као једином могућем путу победе добра над злом.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Хајде коначно да направимо сарадњу, пошто су ове трибине нешто што се редовно дешава. Дакле, хајдемо да направимо то да преносимо предавање видео линком.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

слажем се...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Поразговарајте са одговорним људима који организују ове духовне вечери и кажите им да смо веома расположени да преносимо. Сигуран сам да ће још најмање 2000-3000 људи чути предавање. У сваком случају, циљ је да што више људи буде упознато са духовном речју...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поразговарајте са одговорним људима који организују ове духовне вечери и кажите им да смо веома расположени да преносимо. Сигуран сам да ће још најмање 2000-3000 људи чути предавање. У сваком случају, циљ је да што више људи буде упознато са духовном речју...

ако сте мислили на мене оче ( иначе, немојте да ми персирате), ево овако...предавања храма св.Трифуна које углавном редовно посећујем су завршена, тј.нема их током лета, већ се настављају у септембру, и тада ћу се сигурно распитати и мислим да ће то бити ОК, а што се тиче предавања на Калемегдану, не знам да ли ће их бити преко лета, ту теже стигнем да одем, нарочито по овој врућини...углавном, чим нешто сазнам, обавештавам вас... :smile:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ако сте мислили на мене оче ( иначе, немојте да ми персирате), ево овако...предавања храма св.Трифуна које углавном редовно посећујем су завршена, тј.нема их током лета, већ се настављају у септембру, и тада ћу се сигурно распитати и мислим да ће то бити ОК, а што се тиче предавања на Калемегдану, не знам да ли ће их бити преко лета, ту теже стигнем да одем, нарочито по овој врућини...углавном, чим нешто сазнам, обавештавам вас... :smile:

Све је договорено, само у Општини Вождовац да обезбеде конекцију у сали....Биће и то, надамо се, до јесени.

О.ђакон Петар из храма Св.Трифуна, расположен је да одржи уводно предавање а затим и разговор/одговоре на питања о биогенетици и сл, на начин како смо већ радили са +Давидом и осталим гостима предавачима. Иначе, Петар је лекар специјалиста, мислим кардиолог, и не верујем да има више од 40 г.

  • Волим 1

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ето, супер, што је сређено...!

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У петак 13. јула настављају се духовне трибине и сусрети на Калемегдану, у порти капеле свете Петке и цркве Ружице. Од 18 часова, протојереј-ставрофор проф. др Љубивоје Стојановић беседиће на тему "Хришћанско поимање среће".

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

У петак 31. августа се настављају духовна предавања у капели св. Петке и цркви Ружици на Калемегдану. Сутра од 18 часова, протојереј-ставрофор Љубивоје Стојановић започиње нови циклус предавања посвећен „Хришћанској одговорности“. На првом сусрету о. Љуба ће беседити о верској настави – одговорности вероучитеља, родитеља и деце, полазника веронауке.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У организацији храма cв. Трифуна на Топчидерском гробљу, отпочиње нови циклус духовних трибина уторком. Преосвећени Епископ хвостански г. Атанасије ће у уторак 04.09.2012. године од 19 часова бити гост 239. сусрета у београдској Општини Вождовац, а беседиће на тему "Пречиста Дјева Марија Мајка оваплоћеног Бога". СО Вождовац се налази на адреси Устаничка 53, а до ње можете стићи аутобусима 17 и 31.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У петак 7. септембра од 18 часова у Парохијском дому капеле св. Петке и цркве Ружице на Калемегдану, беседиће ђакон мр Сава Милин. Благоверни слушаоци имаће прилику да чују предавање о предстојећем празнику, Усековању главе св. Јована Крститеља.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Храм cв. Трифуна организује у уторак 11.09.2012. г. 240. трибину – духовни разговори. ТЕМА: ВЕНЦИМА МУЧЕНИШТВА КА ЦАРСТВУ НЕБЕСКОМ. ГОСТ: јеромонах ДИМИТРИЈЕ (Плећевић), старешина манастира Заова. Сала СО Вождовац, ул. Устаничка 53, 19 часова,

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Пошто имамо под форум НАЈАВЕ И ПРОМОЦИЈЕ, ову тему ћу пребацити у најаве тако да знате а овај пдф не налази у форуму Црква - овде...

https://www.pouke.org...јаве-промоције/

Има мало тема и биће лакше за руковање и проназак, а и да би још олакшао биће закачена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...