Jump to content

Božiji promisao

Оцени ову тему


Ana B.

Препоручена порука

Da li vam se desi nekad da razmišljate o Božijem promislu za vaš život? Da li razmišljate u tom pravcu kada doživite neki gubitak, zbog čega je to dobro, da li sam doživeo poraz, jer me je Bog napustio pošto sam činio neki greh ili ako se nešto naglo prekine da li je sigurno da će doći nešto bolje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čini mi se i više nego što bi trebao. Neke stvari sam shvatio kad su se završile, kako je On to uredio. E ali me lome neke druge koje traju a ja oću odmah da znam šta će biti ??. Imam i par finih primera o Božijim promislu. Ako koga intresuje mogu da pišem. 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ana B. рече

Da li vam se desi nekad da razmišljate o Božijem promislu za vaš život? Da li razmišljate u tom pravcu kada doživite neki gubitak, zbog čega je to dobro, da li sam doživeo poraz, jer me je Bog napustio pošto sam činio neki greh ili ako se nešto naglo prekine da li je sigurno da će doći nešto bolje...

Да размишљам о томе, нарочито у последње време. Након  губитка неке особе  застанеш се и запиташ,зашто је то морало мени да се деси и мислиш да је томе крај кад оно поново још већи ударац који следи након тога. Претпостављам да су неки губици са божијим допуштењем али исто тако и неке лепе ствари долазе након тога.

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Mali Marko рече

Да размишљам о томе, нарочито у последње време. Након  губитка неке особе  застанеш се и запиташ,зашто је то морало мени да се деси и мислиш да је томе крај кад оно поново још већи ударац који следи након тога. Претпостављам да су неки губици са божијим допуштењем али исто тако и неке лепе ствари долазе након тога.

Da, ako Bog nesto dopusti sigurno je to zbog necega dobro... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ana B. рече

Da, ako Bog nesto dopusti sigurno je to zbog necega dobro... 

Шта се деси ако нон стоп неко има падове? Шта је узрок томе,дал су то грехови који вучемо за собом или су то грехови које смо направили свесно или несвесно?

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Mali Marko рече

Шта се деси ако нон стоп неко има падове? Шта је узрок томе,дал су то грехови који вучемо за собом или су то грехови које смо направили свесно или несвесно?

Moze biti da su se namnozili vuci...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze biti da su se namnozili vuci...
Mogli bi da nas zaobiđu u širokom luku ne bih se bunio [emoji2]

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vezano za temu, ako niste imali prilike da procitate. Izvolite :D:D

ČUDNI SU PUTEVI GOSPODNJI
” Znas sinko, nisam se nikada zenio, sluzio sam Bogu iako nisam monah. Jedne davne tridesete, sluzio sam u manastiru Ovcar, kao neko ko se brinuo o zgradama, sobama, dvoristu, neko kao crkvenjak. Jedne noci, pojavi se na vratima, mladic, student bogoslovije, u prolazu, rece, s naramkom knjiga i upita me da li ima jedna postelja da prespava bar tu noc. Zvao se Gojko. Bas u to vreme, sve sobe i kreveti, puni, nemam gde nikoga primiti. I pored dobre volje, mislio sam kako da mu kazem. “Nema nigde prazne postelje za konaciste, veruj mi.” -rekoh sav skrusen. “Mogu li makar ovde na klupi da ostanem, pored vas.” A meni tesko, ima jedna soba, uvek spremna i namestena za patrijarha ili vladike kad dodju ali ne mogu mu dati a ne smem cak ni pitati igumana, pa kako bi, znam da ne bi mozda dozvolio, gluvo doba noci, a ujutru je jutrenje. Sta da radim? “Hajde samnom, imam jednu postelju za tebe!” Odvedoh ga u sobu, namestenu za patrijarhe, a on, nece, kaze, “neka, ja cu na klupi, nemojte molim vas.” “Samo se ti odmori, mozda je to Bozja promisao!” Ujutro, kad se iguman probudio i kad sam mu doneo vode, zatrazih mu epitimiju, kaznu, da mi odredi, jer sam sinoc postupio tako, nesto u meni mi je govorilo da postupim pa makar imao kaznu godinu dana. Kad me iguman saslusao, pomilova me po glavi, “Neka dete, cudni su putevi Gospodnji, nemas epitimiju, dosta je sto nosis svoj zivot na ramenima, a On ce vec znati, da ja ne bi sudio!” – rece iguman i ode. I tako i bi… Gost kojeg sam primio, koji se zvao Gojko, postao je patrijarh Pavle, Njegova Svetost!
Eto, i posle sedamnaest godina, kako mi rece starac, po Bozijem promislu, i ja vama samo prenosim ovu pricu, prvi put, da bi i ja rekao, CUDNI SU PUTEVI GOSPODNJI!
 

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Milica Bajic рече

@Deka пиши :)

Evo jedan primer.

Odem u jednu prodavnicu tehnike da uzmem neki blutut zvučnik. Kaže radnik nemamo na stanju ali stići će u utorak,to je bio četvrtak kada sam išao. Reko ok, poručite dolazim u utorak da pokupim.U utorak krenem po zvučnik.

E sad ja radim kod vojske, krenem u uniformi i službenim autom. Radnja je u strogom centru grada. Parkiram auto, ustvari samo se sklonim sa ulice koliko je to moguće. Uđem u radnju da pokupim taj zvučnik, plaćam, ali ovaj radnik nikako ne može da mi izda račun. Neki problem sa kasom. Mene već hvata nervoza. Završi se to nekako, izlazim iz radnje kad na 10 tak metara u susret mi ide monah Ilarion iz m. Draganca sa Kosova. Krenem prema njemu da uzmem blagoslov a on kao da se malo prepao. Vjerovatno čojek razmišljao ovo neki novokomponovani crnogorac i sad će nešto da me pegla. Uzmem blagoslov kratko popričamo i na kraju mi kaže šta god da se dešava "netreba da gubimo radost". 

Zbog nekih dešavanja u životu ta rečenica je na mene ostavila mnoooogo jak utisak. A i inače tog monaha baš volim. Posle sam razmišljao, evo što je to bilo baš taj dan i u to vrijeme i što sam čekao u radnji.  

Malo odužih. ? Praštaj te. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Mali Marko рече

Шта се деси ако нон стоп неко има падове? Шта је узрок томе,дал су то грехови који вучемо за собом или су то грехови које смо направили свесно или несвесно?

Kako kažu nevolja nikada ne dolazi sama. To mi je i iskustvo potvrdilo. Nevolje su škola za smirenje i zahvalnost. Nije lako ostati smiren u takvim slučajevima ali se može naučiti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Deka рече

Kako kažu nevolja nikada ne dolazi sama. To mi je i iskustvo potvrdilo. Nevolje su škola za smirenje i zahvalnost. Nije lako ostati smiren u takvim slučajevima ali se može naučiti. 

Nekad padamo da bi se smirili, nekad zbog zavisti drugih, e sad zbog grehova drugih to je malo teže pitanje, al zbog svojih sigurno da... I da zaboravih ponekad padamo da bi se drugi poučili...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...