Jump to content

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему


Препоручена порука

Hriscani su pisali da musliani obozavaju neke zvezde

Susta suprotnost Islamu i onome zbog cega je dosao...

То је могло бити током средњег века, а сигурно да то није била главна "замерка" од стране ромејских (јер се вероватно о њима ради, је л' да?) аутора; даље, то је могла бити реминесценција на улогу коју је имала астролатрија у арабљанским племенима пре појаве Мухамеда (а можда и као библијска паралела из Старога Завета!). Елем, несумњиво да је извесну улогу имало и већ постојеће значење звезде и (полу)месеца код Хришћана, а које (симболе) мухамеданство носи. С друге стране, треба се присетити да су хришћани (а, чини ми се, и мухамеданци, али нисам сигуран) називали Зороастрејце (Маздаисте, Заратустријанце) "огњепоклоницима", што - из перспективе историчара религије - засигурно није тачно, али такав се утисак савременицима могао стећи због значајне улоге огња у култу зороастрејаца.

Nikakve veze nemaju zvezda i polumesec sa Islamom,to je kasnije izabrano kao simbol...Qur'an i Muhamed nista nisu govorili o tome kao simbolima Islama...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo vidis da ovde nema nijednog islamskog autora...to je problem na nasim fakultetima...

Рекох, предмет није конципиран као упоредно богословље, већ као однос хришћанства и ислама. Да јесте упоредно богословље, било би исламских теолога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nikakve veze nemaju zvezda i polumesec sa Islamom,to je kasnije izabrano kao simbol...Qur'an i Muhamed nista nisu govorili o tome kao simbolima Islama...

Свеједно, хришћански аутори не би могли доводити те симболе у везу са мухамеданством ПРЕ него што су они ушли у употребу код Арапа.

ὥσπερ ἦν τοῦτο τὸ κλάσμα διεσκορπισμένον ἐπάνω τῶν ὀρέων καὶ συναχθὲν ἐγένετο ἕν, οὕτω συναχθήτω σου ἡ ἐκκλησία ἀπὸ τῶν περάτων τῆς γῆς εἰς τὴν σὴν βασιλείαν

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Купио сам прошле године на Сајму књига (на Иранском штанду) следећу књигу:

Хамид Парсанија, Bitak i pad : antropologija u islamu, Metaphysica, Beograd, 2007.

Недавно сам је прочитао и имам јако лепе устиске. Претпостављам да је то шиитска струја ислама, па ме занима шта је основна разлика између шиита и сунита и да ли су овде сви  присутни муслимани сунити?

Ја уопште не могу да увидим разлику сем што поштују различите династије. Конкретно, писац предговора и преводилац поменуте књиге је др Сеид Халиловић из Пријепоља, Ирански је ђак. Шта то значи? Колико знам, наши муслимани се школују у другим земљама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Купио сам прошле године на Сајму књига (на Иранском штанду) следећу књигу:

Хамид Парсанија, Bitak i pad : antropologija u islamu, Metaphysica, Beograd, 2007.

Недавно сам је прочитао и имам јако лепе устиске. Претпостављам да је то шиитска струја ислама, па ме занима шта је основна разлика између шиита и сунита и да ли су овде сви  присутни муслимани сунити?

Ја уопште не могу да увидим разлику сем што поштују различите династије. Конкретно, писац предговора и преводилац поменуте књиге је др Сеид Халиловић из Пријепоља, Ирански је ђак. Шта то значи? Колико знам, наши муслимани се школују у другим земљама.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Купио сам прошле године на Сајму књига (на Иранском штанду) следећу књигу:

Хамид Парсанија, Bitak i pad : antropologija u islamu, Metaphysica, Beograd, 2007.

Недавно сам је прочитао и имам јако лепе устиске. Претпостављам да је то шиитска струја ислама, па ме занима шта је основна разлика између шиита и сунита и да ли су овде сви  присутни муслимани сунити?

Ја уопште не могу да увидим разлику сем што поштују различите династије. Конкретно, писац предговора и преводилац поменуте књиге је др Сеид Халиловић из Пријепоља, Ирански је ђак. Шта то значи? Колико знам, наши муслимани се школују у другим земљама.

Na jednoj od lokalnih tv stanica držao sam predavanja između ostalog i o  šitima.Mogu reči da su oni u velikoj zabludi.

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Купио сам прошле године на Сајму књига (на Иранском штанду) следећу књигу:

Хамид Парсанија, Bitak i pad : antropologija u islamu, Metaphysica, Beograd, 2007.

Недавно сам је прочитао и имам јако лепе устиске. Претпостављам да је то шиитска струја ислама, па ме занима шта је основна разлика између шиита и сунита и да ли су овде сви  присутни муслимани сунити?

Ја уопште не могу да увидим разлику сем што поштују различите династије. Конкретно, писац предговора и преводилац поменуте књиге је др Сеид Халиловић из Пријепоља, Ирански је ђак. Шта то значи? Колико знам, наши муслимани се школују у другим земљама.

Na jednoj od lokalnih tv stanica držao sam predavanja između ostalog i o  šitima.Mogu reči da su oni u velikoj zabludi.

Interesuju nas razlike?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...