Jump to content

Postavi pitanje muslimanu

Оцени ову тему


Препоручена порука

ko su vehabije ,dali su za vas isto kao i vi muslimani, ponekad se cuju price da su to muslimanski sekti ,sta ima u toj prici ,koliko istine ili

To su muslimanski ziloti....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam da Saudiska Arabija nema svoje Hrišćane jer naravno sve je islamizirano ali ima 1,2 miliona filipinaca ,Indijaca ,Nigerijaca i slično znaš li da tamo ne može doći pop da služi liturgiju ?Zamisli da mi zabranimo vaša bogosluženja ,zato sam ti i napisao ,da imate neverovatno mnogo prava .Uzimajući u obzir koliko prava dajete drugima .

Znam da su decu zarazili (ali nije bilo namerno nego nepažnjom )

Međutim na njih je primenjivan šerijat ,znam šta znači dzamahirija  .

U Sa sam radio na softverima ,instalirao sam neke sisteme

Има САУДИ своје Хришћане..

Само су им одузета документа и сва права...

Dokaz?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја бих волео, ако би неко могао да објасни како је куран настао. Ја сам прочитао неђе, да су га Мухамедови следбеници састављали, јер су они памтили његове речи. Јел то тачно?

Онда, због чега није хронолошки урађен? Ко га је уређивао?

Qur'an je nastao tako sto ga je Bog objavljivao Muhammedu preko andjela Gavrila postepeno, u periodu od 23 godine.

Muhamedovi sledbenici su ucili napamet Qur'an.Qur'an je bio sredjen z avreme Muhammeda.

Мухамед је, дакле, потврдио да је куран тачно састављен од стране његових следбеника?

Бог се Мухамеду обраћао преко анђела Гаврила или директно?

Ne,nego je govorio sledbenicima sta da pisu....

Uglavnom preko andjela Gavrila,nekada i direktno....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат: suza  26. Децембар , 2010, 10:11:04

postadoh radoznala ,imam pitanje za sve hriscane muslimane,sta pomislite kad prolazite pored druge  od drugih religija ,hriscani pored dzamije,muslimani pored crkve, sta i kako se osjecate dal kao pored prodavnice ili bilo kakve zgrade i tako dalje u tom smjeru su pitanja,,ko nece nemora  da napise svoje od sebe ali molim vas iskreno  ,iskreni budite

37. Do Allaha neće doprijeti meso njihovo i krv njihova, Ali će Mu stići iskreno učinjena dobra djela vaša; tako vam ih je potčinio da biste Allaha veličali zato što vas je uputio. I obraduj one koji dobra djela čine!

38. Allah doista štiti vjernike, Allah sigurno ne voli nijednog izdajnika, nezahvalnika.

39. Dopušta se odbrana onima koje drugi napadnu, zato što im se nasilje čini - a Allah ih je, doista, kadar pomoći*

40. onima koji su ni krivi ni dužni iz zavičaja svoga prognani samo zato što su govorili: "Gospodar naš je Allah!" A da Allah ne suzbija neke ljude drugima, do temelja bi bili porušeni manastiri, i crkve, i havre, a i džamije u kojime se mnogo spominje Allahovo ime. A Allah će sigurno pomoći one koji vjeru Njegovu pomažu - ta Allah je zaista moćan i silan -

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zato sto je pravedan...Bog ne moze da bude udaljen...On voli svoja stvorenja....

Да, Бог воли своја створења. Међутим, поставио бих ти једно питање које сам већ постављао муслиманима (а и хришћанима). Тиче се пакла. Да ли је пакао Божија одмазда (казна) или је то заправо стање човековог промашаја? Хришћанска теологија каже да је пакао ово друго, да Бог никако не кажњава. У Курану имамо језиве сцене пакла (пијење кључале воде, обнављање коже како би се грешници и даље пекли, итд.). Има сличних представа  и у хришћанству, али се оне не тумаче буквално као у исламу. Сад, мене интересује следеће (питање је једнако упућено и хришћанима и муслиманима): како је могуће да Бог који воли своја створења врши онако бруталну и ВЕЧНУ одмазду над њима? Како је могуће да Бог има мање љубави него што један здрав родитељ има према својој деци? Јер, нико од нас своју децу, ма била она и најгора и најгрешнија, не би бацио у огњену пећ, не би их поио кључалом водом, итд. Како је могуће да то Бог чини? Или је пакао, ипак, нешто друго, а не Божија одмазда (казна)?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја бих волео, ако би неко могао да објасни како је куран настао. Ја сам прочитао неђе, да су га Мухамедови следбеници састављали, јер су они памтили његове речи. Јел то тачно?

Онда, због чега није хронолошки урађен? Ко га је уређивао?

Qur'an je nastao tako sto ga je Bog objavljivao Muhammedu preko andjela Gavrila postepeno, u periodu od 23 godine.

Muhamedovi sledbenici su ucili napamet Qur'an.Qur'an je bio sredjen z avreme Muhammeda.

Па чекај ком је он објавио то Мухамеду или следбеницима.Ко је писао то,пошто знам да је Мухамед био неписмен?

Muhamedu,Muhamed je kasnije poducavao svoje sledbenike tome napamet i oni su zapasivali...

Аха а пошто их је подучавао,а знамо да није био писмен,самим тим не може да буде паметан.Да ли он могао да измени речи Аллахове?

Mnogi tada nisu bili pismeni.... :229229229: :229229229: :229229229:

Nije mogao da izmeni Rec Boziju jer mu Bog ne bi dozvolio...a imamao i naucne dokaze da nije izmenjena,za razliku od nekih..... joooj joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mogao da izmeni Rec Boziju jer mu Bog ne bi dozvolio...a imamao i naucne dokaze da nije izmenjena,za razliku od nekih.....

Њему не би дозволио, а Јеврејима и хришћанима, како ви кажете, изгледа јесте дозволио такву дрскост. Чудни неки божански аршини... :229229229:

Живо ме интересују ти "назчни докази"???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zato sto je pravedan...Bog ne moze da bude udaljen...On voli svoja stvorenja....

Да, Бог воли своја створења. Међутим, поставио бих ти једно питање које сам већ постављао муслиманима (а и хришћанима). Тиче се пакла. Да ли је пакао Божија одмазда (казна) или је то заправо стање човековог промашаја? Хришћанска теологија каже да је пакао ово друго, да Бог никако не кажњава. У Курану имамо језиве сцене пакла (пијење кључале воде, обнављање коже како би се грешници и даље пекли, итд.). Има сличних представа  и у хришћанству, али се оне не тумаче буквално као у исламу. Сад, мене интересује следеће (питање је једнако упућено и хришћанима и муслиманима): како је могуће да Бог који воли своја створења врши онако бруталну и ВЕЧНУ одмазду над њима? Како је могуће да Бог има мање љубави него што један здрав родитељ има према својој деци? Јер, нико од нас своју децу, ма била она и најгора и најгрешнија, не би бацио у огњену пећ, не би их поио кључалом водом, итд. Како је могуће да то Бог чини? Или је пакао, ипак, нешто друго, а не Божија одмазда (казна)?

Da li hriscani veruju u pakao????

Bog je pravedan....a ti prizori se koriste i  da bi ovozemlajske zulumcare i nasilnike odvratilo od nasilja i zuluma....

Roditelji ponekada brane svoju decu i kada nisu u pravu

Roditelji ponekada ne kaznjavaju svoju decu i ako su to zasluzila ili napravila zlo drugoj deci,ljudima,....

Jednom prilikom jedna zena je nosila svoju bebu i ljubila je i prosla pored neke vatre....

Onda je Boziji Poslanik upitao svoje sledbenike, :

"Sta mislite da li ova majka moze da baci svoju bebu u vatru,"?

Sledbenici su odgovorili NE!

Onda je Boziji poslanik Muhamed rekao

Bog je  brizljiviji za svoje robove i stvorenja od ove majke za svoju bebu!!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mogao da izmeni Rec Boziju jer mu Bog ne bi dozvolio...a imamao i naucne dokaze da nije izmenjena,za razliku od nekih.....

Њему не би дозволио, а Јеврејима и хришћанима, како ви кажете, изгледа јесте дозволио такву дрскост. Чудни неки божански аршини... :229229229:

Живо ме интересују ти "назчни докази"???

Jevrejima i hriscanima je dozvoljeno zato sto to nije bila poslednja Objava i Knjiga kao Qur'an....

Bog je menjao neke propise ne zbog Njegove nesavrsensoti,nego zbog ljudske nesavrsenosti....

Za razliku od jevreja i hriscana islamsko verovanje se temelji na naucnim dokazima...muslimani moraju da dokazu svoje verovanje naucnim,razumskim,...dokazima

Svako dobro!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li hriscani veruju u pakao????

Да, али не као у Божију одмазду. Рецимо, ако неко погреши, постане наркоман, он сам живи свој пакао. Његове муке су његов производ, а не казна његовог родитеља. Пакао је егзистенцијални промашај, а не буквално место у коме Бог мучи оне који га нису послушали.

Bog je pravedan....a ti prizori se koriste i  da bi ovozemlajske zulumcare i nasilnike odvratilo od nasilja i zuluma....

Ух, правда...да вечно мучиш некога ко је привремено грешио. :229229229:

Дакле, ни ти не мисчиш да су ти призори пакла у Курану буквални?

Bog je  brizljiviji za svoje robove i stvorenja od ove majke za svoju bebu!!!!

По ономе реченом у Курану не бих рекао. Како си и сам приметио, родитељи су у стању да штите своју децу и када деца греше. Бог у Курану, ипак, није такав. Љубав која зависи од правде није савршена. У томе и јесте тајна (савршене) родитељске љубави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mogao da izmeni Rec Boziju jer mu Bog ne bi dozvolio...a imamao i naucne dokaze da nije izmenjena,za razliku od nekih.....

Њему не би дозволио, а Јеврејима и хришћанима, како ви кажете, изгледа јесте дозволио такву дрскост. Чудни неки божански аршини... :229229229:

Живо ме интересују ти "назчни докази"???

Jevrejima i hriscanima je dozvoljeno zato sto to nije bila poslednja Objava i Knjiga kao Qur'an....

Bog je menjao neke propise ne zbog Njegove nesavrsensoti,nego zbog ljudske nesavrsenosti....

Za razliku od jevreja i hriscana islamsko verovanje se temelji na naucnim dokazima...muslimani moraju da dokazu svoje verovanje naucnim,razumskim,...dokazima

Svako dobro!

Па што Бог у Курану ондагрди Јевреје и хришћане, ако им је исправљање књига било дозвољено? Прилично нелогично објашњење, Моно. Бог дозвољава кривотворења зато што те објаве нису последње - потпуно инфатилно.

О овој другој тврдњи не бих да трошим речи, довољно смо о томе рекли... :229229229:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko je pisac Kurana ?

Hrišćanin Arijevac ,Episkop .

Kako je se zvao pisac Kurana?

BOG

А како онда да Бог, када критикује безобразне хришћане и њихов догмат о Светој Тројици,  НЕ ЗНА да је (по хришћанима) Света Тројица=Отац,Син и Свети Дух, а не Алах (Отац), Исус (Син) и Марија? Хришћани такву "Тројицу" никада и нигде нису исповедали. Како то да је Бог "лоше информисан"? Или је, ипак, Мухамед био лоше информисан о овој хришћанској догми, па своје незнање ставио у уста Богу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mogao da izmeni Rec Boziju jer mu Bog ne bi dozvolio...a imamao i naucne dokaze da nije izmenjena,za razliku od nekih.....

Њему не би дозволио, а Јеврејима и хришћанима, како ви кажете, изгледа јесте дозволио такву дрскост. Чудни неки божански аршини... :229229229:

Живо ме интересују ти "назчни докази"???

ako smijem  aleksandre da vas prekinem na tren ,pa stoji negdje u bibliji neznam napamet ,samo ako neko doda ili izmijeni  nesto tako odprilike ,znacili to da nije iskljuceno da neko izmijeni nesto ili vremenom izmijeni drugacije rijeci bar da se drugacije razumi onda,prepisivanjem mislim da je moguce drugacije da se napise ,sto nije iskljuceno po tim rijecima sto stoje  ,ako neko nesto doda ili izmijeni 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije mogao da izmeni Rec Boziju jer mu Bog ne bi dozvolio...a imamao i naucne dokaze da nije izmenjena,za razliku od nekih.....

Њему не би дозволио, а Јеврејима и хришћанима, како ви кажете, изгледа јесте дозволио такву дрскост. Чудни неки божански аршини... greengrin

Живо ме интересују ти "назчни докази"???

ako smijem  aleksandre da vas prekinem na tren ,pa stoji negdje u bibliji neznam napamet ,samo ako neko doda ili izmijeni  nesto tako odprilike ,znacili to da nije iskljuceno da neko izmijeni nesto ili vremenom izmijeni drugacije rijeci bar da se drugacije razumi onda,prepisivanjem mislim da je moguce drugacije da se napise ,sto nije iskljuceno po tim rijecima sto stoje  ,ako neko nesto doda ili izmijeni 

То пише у Откривењу Јовановом. Односи се на виђење апостола Јована, те скреће пажњу да неко томе нешто не дода или не одузме (тој конкретној књизи: Откривењу).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...