Jump to content

+Атанасије (Јевтић): Боље да смо остали под окупацијом, него да радимо ово што наше власти раде

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 55 минута, RYLAH рече

Одличан пример. Јер Додик нема "мржњу према Дејтону", што је и више него јасно из првог периода његовог политичког деловања, него користи то што се Дејтон поткопавао двадесет година, и то искључиво на штету РС ентитета (такође су се поткопавала и нека права Хрвата и БиХ), и сад купи поене на томе што једноставно више не дозвољава да се то ради (након што се повезао са Израелом и Русијом, наравно). Популистички приступ, али далеко од тога да је лишен реалног садржаја. Да ли је та политика добра или лоша за грађане РС, може да се разговара, али јесте чињеница да грађани РС у огромном делу једноставно не желе унитаризацију БиХ, и да желе да сачувају оно што им је дато Дејтоном.

Са друге стране, Бакир иницирао да се укине Дан Републике Српске... Због чега? Ни због чега. Само да би се направили додатни сукоби и поделе, јер нема никакву државотворну идеју која се не заснива на прављењу подела и која крајњи циљ нема мајоризацију мањег ентитета. 

Ето на емпиријском примеру оно што причамо овде.

Potkopava Dejton, a Justin ce ti objasniti bolje od mene ako bude mogao, zato sto bolje poznaje dejtonaki sporazum, cak je i objasnjavao ovde. Ja pritom nisam ni rekao da Bakir ne potkopava, samo pricamo o mrznji.

Rile ali i Milosevic je dio nekakvog srpskog identiteta i Dobrica Cosic i svi ostali, tako da postoje pozitivne i negativne strane, medjutim prakticno vidimo mnogo vise negativnih, jer evo slazem se da je Srbija jedina procesuirala svoje zlocince skoro sve, medjutim i za tim Mladicem i Karadzicem su bile zalopojke, samo da vidis medju Srbima u BiH, a oni nisu dio pozitivnog srpskog identiteta. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, cloudking рече

Ma neam ja nista protiv duhovne borbe, samo kad krenete oruzijem na siptare mene da zaobidjete, to je sve... mislim da ne trazim puno? :D

Niko nije spominjao ni pozivao na oruzje i rat niti iko normalan to zeli i zagovara. Pricamo o drugim stvarima koje su ljudima koji nisu vernici mozda malo strane ali evo pokusacu da ti uprostim: Srbi ce izgubiti Kosovo tek kada ga se sami odreknu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, florenntina рече

Ne mora svako da procita knjigu, vazno je da je procita onaj koji treba i da svi koji se budu zanimali za istinu o tome sta se desavalo na Kosovu imaju gde tu istinu da procitaju.

Opet ti kazem, mani se sad episkopa SPC i ne trpaj sve u isti kos jer to nije isto. Vl. Atanasije je sam, golim rukama krenuo da obnavlja Tvrdos i verski opismenio celu Hercegovinu i to je istina. 

Da, zivi se od ekonomije i to je horizontala krsta ali sa vertikalom se tek uspostavlja smisao i punoca zivota, bar mi pravoslavci tako verujemo i delamo. Otuda vaznost duhovne borbe koju sam spomenula a koja nekome ko je npr. ateista moze zvucati kao nekakva deluzija ili sta vec.

Dobro nije golim rukama krenuo da brani Kosovo? Verski opismenio Hercegovinu, jel me to zezas i sta ti pod tim podrazumjevas "opismenio"?

Naravno da svako mora da procita knjigu, ako ti ne mislis tako onda si u zabludi, jer onaj ko ne cita nije ni sposoban kriticki da razmislja.

Ti mi sve vise zvucis kao ovi Cikaski Srbi koji su se okupili i pjevali cetnicke pjesme, posto mnogi to poistovjecuju sa hriscanstvom, jos im se i Mitropolit zagrebacki Porfirije prikljucio i pjevao i eto povoda da Hrvati ispoljavaju animozitet prema njemu. Cak ima i snimak, tada bio vladika, samo ne znam kako ga nije bilo sramota.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, florenntina рече

Niko nije spominjao ni pozivao na oruzje i rat niti iko normalan to zeli i zagovara. Pricamo o drugim stvarima koje su ljudima koji nisu vernici mozda malo strane ali evo pokusacu da ti uprostim: Srbi ce izgubiti Kosovo tek kada ga se sami odreknu. 

Ali kako ce ga tek tada izgubiti, kad su ga izgubili, osim ako ne postoji neko imaginarno Kosovo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Ronald рече

Potkopava Dejton, a Justin ce ti objasniti bolje od mene ako bude mogao, zato sto bolje poznaje dejtonaki sporazum, cak je i objasnjavao ovde.

Волео бих то да ми нађеш, пошто и ја познајем Дејтонски споразум, и мислим да нема неког озбиљнијег поткопавања. Штавише, Дејтонског споразума се држе једино Срби, јер њима највише и одговара.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, RYLAH рече

Волео бих то да ми нађеш, пошто и ја познајем Дејтонски споразум, и мислим да нема неког озбиљнијег поткопавања. Штавише, Дејтонског споразума се држе једино Срби, јер њима највише и одговара.

Zamolicu Justina da on nadje posto je objasnjavo nekome povodom ovog referenduma, pa ako bude mogao, napisao je bas dobar post.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Ronald рече

Zamolicu Justina da on nadje posto je objasnjavo nekome povodom ovog referenduma, pa ako bude mogao, napisao je bas dobar post.

Ja ne poznajem Dejtonski sporazum detaljno, jedino znam da se niko nije bavio danom republike Srpske u Dejtonskom sporazumu. Dan RS se kod Srba prirodno shvata kao neko pravo zato sto postoji entiet iako on nigdje nije pravno utemeljen. Na to sam se i pozivao postavljaljuci kompletan tekst sporazuma da se nadje gdje je odredjeno da dan RS bude 9 Januar. 

Sto se tice samog Dodika, ona je dio korumpirane politicke elite u BiH gdje svi pomalo neki vise neki manje potkopavaju Dejton. Hrvati ga potkopavaju jer nastoje uspostaviti treci entiet, Bosnjaci ga najvise potkopavaju jer ga zele ukinuti skroz, Srbi potkopavaju Dejton u zavisnosti koja im je trenutna pozicija u vlasti. Dodik dok je bio u opoziciji, SDS je bila kao cuvar Srpske a on je u koalciji sa Bosnjacima na nivou BiH radio na prenosu nadleznosti, poslije se kao pokajao. Sad se on nesto kao busa i cuva Srpsku dok je opozicija poprilicno mlaka oko jacanja Srpske. No u demokratskom svijetu kada politicar prizna da je grijesio on se povuce sa politicke funkcije, samo u banana drzavama se vracaju kao mesije i cuvari. To je odraz odvec politickog demonizma jer ispod paravana, situacija u RS je trenutno najgora sa korupcijom od kad je osnovana i Dodik vrlo vjesto probleme koje RS ima na ekonomskom planu prikriva populizom od ocuvanju Srpske. To sto se povezao sa Rusijom i Izraelom nema nikakvog uticaja, jer sada BiH nije vise u interesnoj zoni zapadnih sila pa tako i on moze slobodno da se sepuri. Jedino ne bih rekao on ispoljava neku mrznju. Referendum jeste imao huskaci prizvuk, bio je nepotreban i ubadanje prsta direktno Sarajevu, ali ne bih to povezivao sa mrznjom. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Justin Waters рече

Ja ne poznajem Dejtonski sporazum detaljno, jedino znam da se niko nije bavio danom republike Srpske u Dejtonskom sporazumu. Dan RS se kod Srba prirodno shvata kao neko pravo zato sto postoji entiet iako on nigdje nije pravno utemeljen. Na to sam se i pozivao postavljaljuci kompletan tekst sporazuma da se nadje gdje je odredjeno da dan RS bude 9 Januar. 

Sto se tice samog Dodika, ona je dio korumpirane politicke elite u BiH gdje svi pomalo neki vise neki manje potkopavaju Dejton. Hrvati ga potkopavaju jer nastoje uspostaviti treci entiet, Bosnjaci ga najvise potkopavaju jer ga zele ukinuti skroz, Srbi potkopavaju Dejton u zavisnosti koja im je trenutna pozicija u vlasti. Dodik dok je bio u opoziciji, SDS je bila kao cuvar Srpske a on je u koalciji sa Bosnjacima na nivou BiH radio na prenosu nadleznosti, poslije se kao pokajao. Sad se on nesto kao busa i cuva Srpsku dok je opozicija poprilicno mlaka oko jacanja Srpske. No u demokratskom svijetu kada politicar prizna da je grijesio on se povuce sa politicke funkcije, samo u banana drzavama se vracaju kao mesije i cuvari. To je odraz odvec politickog demonizma jer ispod paravana, situacija u RS je trenutno najgora sa korupcijom od kad je osnovana i Dodik vrlo vjesto probleme koje RS ima na ekonomskom planu prikriva populizom od ocuvanju Srpske. To sto se povezao sa Rusijom i Izraelom nema nikakvog uticaja, jer sada BiH nije vise u interesnoj zoni zapadnih sila pa tako i on moze slobodno da se sepuri. Jedino ne bih rekao on ispoljava neku mrznju. Referendum jeste imao huskaci prizvuk, bio je nepotreban i ubadanje prsta direktno Sarajevu, ali ne bih to povezivao sa mrznjom. 

Значи да га у суштини РС не поткопава, сем онда кад је Додик преносио надлежности на БиХ, што сада спречава.

Слажем се око његове личности, неспорно, ал нисмо о томе причали него да ли РС поткопава Дејтон или га чува јер им је у интересу да га чувају.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, RYLAH рече

Слажем се око његове личности, неспорно, ал нисмо о томе причали него да ли РС поткопава Дејтон или га чува јер им је у интересу да га чувају.

RS (to jest politicke partije koje vladaju RS) cuva Dejton to je nesporno.

Nego me interesuje ako si kao pravnik citao dejtonski sporazum ili procuavao, kakav je status tog sporazuma. Da li je naglaseno da mu je svrha privremena radi zaustavljanja ratnih dejstava i da se u buducnsoti treba raditi na ujedinjujucem ustavu BiH ili je Dejton definisan kao nesto trajno sto ce odredjivati BiH? Ko zapravo sa neke pravne strane ima vece pravo Srbi koji se bore da ga ocuvaju, ili Bosnjaci koji tvrde da je prevazidjen svrsi? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Nego me interesuje ako si kao pravnik citao dejtonski sporazum ili procuavao, kakav je status tog sporazuma. Da li je naglaseno da mu je svrha privremena radi zaustavljanja ratnih dejstava i da se u buducnsoti treba raditi na ujedinjujucem ustavu BiH ili je Dejton definisan kao nesto trajno sto ce odredjivati BiH? Ko zapravo sa neke pravne strane ima vece pravo Srbi koji se bore da ga ocuvaju, ili Bosnjaci koji tvrde da je prevazidjen svrsi? 

Споразум се бави прекидом непријатељстава, то је војни део споразума, али споразум служи и као оквир политичког и друштвеног система у БиХ. Значи, у суштини су у праву и једни и други, како коме одговара. 

С тим што се споразум не може мењати без учешћа страна уговорница, и то је оно на чему РС инсистира и где је у потпуности у праву. РС је хтела да се седне и да се направе неопходне промене, али без мајоризације, без померања граница ентитета и даљих умањења надлежности ентитета и јачања надлежности владе у Сарајеву и слично, о чему Бошњаци неће ни да помисле да разговарају. РС би преговарала о промени споразума ради испуњавања услова ЕУ, али тражи да јој се врате поједине одузете надлжености, што је веома тешко да ће се десити. Такође, Хрвати желе ентитет за себе, јер су укапирали колико су изгубили тиме што немају сопствени ентитет него их гуши влада из Сарајева.

Све су то негде легитимни захтеви, али промене нема док се не сагласе сви, тако је једноставно, и ту је крај сваке приче, макар што се правне стране тиче. То важи и за захтеве ових што би додатну унитаризацију и за захтеве ових који би да иду даље у правцу конфедерације.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уф бре,за тренутак по наслову теме,помислих да је неко из црквеног клира осуо паљбу по власти због катастрофалног стања у земљи,економског пре свега, кад оно старе теме типа Косово,геј параде и слично...joooj

Што се тиче православних светиња,судбина је ,да тако кажем,да су оне ван својих држава матица...неко је споменуо Грке,мала азија,кападокија,цариград, срце и душа православља,сад је у Турској...па онда кијевско-печерска лавра,Украјина и сад наше Косово...

Враћање територија је готово немогуће,чак ни ратом, то би био вишевековни сукоб типа палестина-изреал,да не говрим како би се исламски тероризам обрушио на србе...

Једино где треба ставити акценат и инсистирати,да се то мало наших људи и светиња сачува од шиптарског својатања...

Што се Босне тиче,тешко да ће она икад бити јединствена, Дејтон је најбоље решење на дуге стазе...

 

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ronald рече

Dobro nije golim rukama krenuo da brani Kosovo? Verski opismenio Hercegovinu, jel me to zezas i sta ti pod tim podrazumjevas "opismenio"?

Naravno da svako mora da procita knjigu, ako ti ne mislis tako onda si u zabludi, jer onaj ko ne cita nije ni sposoban kriticki da razmislja.

Ti mi sve vise zvucis kao ovi Cikaski Srbi koji su se okupili i pjevali cetnicke pjesme, posto mnogi to poistovjecuju sa hriscanstvom, jos im se i Mitropolit zagrebacki Porfirije prikljucio i pjevao i eto povoda da Hrvati ispoljavaju animozitet prema njemu. Cak ima i snimak, tada bio vladika, samo ne znam kako ga nije bilo sramota.

Написано пре 1 сат · Пријави поруку

пре 2 часа, florenntina рече

Ne mora svako da procita knjigu, vazno je da je procita onaj koji treba i da svi koji se budu zanimali za istinu o tome sta se desavalo na Kosovu imaju gde tu istinu da procitaju.

Opet ti kazem, mani se sad episkopa SPC i ne trpaj sve u isti kos jer to nije isto. Vl. Atanasije je sam, golim rukama krenuo da obnavlja Tvrdos i verski opismenio celu Hercegovinu i to je istina. 

Da, zivi se od ekonomije i to je horizontala krsta ali sa vertikalom se tek uspostavlja smisao i punoca zivota, bar mi pravoslavci tako verujemo i delamo. Otuda vaznost duhovne borbe koju sam spomenula a koja nekome ko je npr. ateista moze zvucati kao nekakva deluzija ili sta vec.

Dobro nije golim rukama krenuo da brani Kosovo? Verski opismenio Hercegovinu, jel me to zezas i sta ti pod tim podrazumjevas "opismenio"?

Naravno da svako mora da procita knjigu, ako ti ne mislis tako onda si u zabludi, jer onaj ko ne cita nije ni sposoban kriticki da razmislja.

Ti mi sve vise zvucis kao ovi Cikaski Srbi koji su se okupili i pjevali cetnicke pjesme, posto mnogi to poistovjecuju sa hriscanstvom, jos im se i Mitropolit zagrebacki Porfirije prikljucio i pjevao i eto povoda da Hrvati ispoljavaju animozitet prema njemu. Cak ima i snimak, tada bio vladika, samo ne znam kako ga nije bilo sramota.

 

Ostavi se brate pisanja poluistina I dezinformacija, jer te nece ljudi ozbiljno shvatiti. Prve dve recenice u odgovoru Florentini - mogu ti samo reci- kako te nije sramota!? Takvi kao ti ce nam (I vec uveliko to cine) doci glave.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ronald рече

Dobro nije golim rukama krenuo da brani Kosovo? Verski opismenio Hercegovinu, jel me to zezas i sta ti pod tim podrazumjevas "opismenio"?

Naravno da svako mora da procita knjigu, ako ti ne mislis tako onda si u zabludi, jer onaj ko ne cita nije ni sposoban kriticki da razmislja.

Ti mi sve vise zvucis kao ovi Cikaski Srbi koji su se okupili i pjevali cetnicke pjesme, posto mnogi to poistovjecuju sa hriscanstvom, jos im se i Mitropolit zagrebacki Porfirije prikljucio i pjevao i eto povoda da Hrvati ispoljavaju animozitet prema njemu. Cak ima i snimak, tada bio vladika, samo ne znam kako ga nije bilo sramota.

Brate, i to je radio sa sve slomljenim vratom. Pitaj Hercegovce kako im je izgledala saborna crkva pre dolaska vl. Atanasija- bila je zakljucana! I kakve veze sad imaju cetnicke pesme sa celom pricom. Cetnici su deo srpske istorije i ja sam na njih ponosna i ne vidim nikakvog razloga da se stidim nasledja cica Draze vec naprotiv! I da sam bila u Cikagu i ja bih pevala sa potomcima retkih mucenika koji su uspeli da prezive komunisticku golgotu i sacuvaju nasu veru i tradiciju u dalekom svetu, sagrade nam crkve u kojima se ja danas molim Bogu. Mogu im samo reci jedno veliko Hvala!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tamo daleko

Pa šta su tu dezinformacije, ja uopšte ne vidim da su ljudi vjerski pismeni, nedostatak katihizaciju je ogroman problem, dokazi da nije tako?

A kako ću ja nekome doci glave, objasni molim te i kako ja to činim?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...