Jump to content

Отац Иван Цветковић: Један осврт на владику и мобилни!

Оцени ову тему


Милан Ракић

Препоручена порука

Novinari će da napišu bilo šta za šta procene da će im doneti klikove, pošto se naše celokupno novinarstvo odavno svelo na clickbait naslove.

Ko je tema vesti je potpuno nebitno u celoj priči :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 76
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ako sam dobro razumeo uvodni tekst u vreme vršenja crkvenih službi (bilo koja) sasvim je normalno raditi nešto (bilo šta) na mobilnom telefonu. Već zamišljam liturgiju gde jedan piše poruku, drugi slika, treći......

Možda bi pisac uvodnog teksta mogao da da i spisak koje su još stvari koje se mogu raditi u vreme vršenja crkvenih službi.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U redu danas s je sveopšta opsjednost pametim telefonima i novom tehologijom i pretjerano je odmah optuživati na nož, nije primjereno u tom trenutku ali i vladika je samo čovjek.

Meni više smeta licemjerje u kom smo zapali i nikako krenuti naprijed. I ako u svemu ima istine što piše Ronald strašno. Ali jedna stvar mi je upala u oči ,tema koja je nestala. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Икона је грчка реч и у преводу значи слика. Али имиџ је француска реч, и опет, као део неког француског бонтона, опет значи слика. На једном месту, у кући фарисеја, Господ рече "ово радите али оно не заборављајте". Ово и оно су телесно и духовно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек је почела сезона "лова":0205_whistling:

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, geronymo рече

U redu danas s je sveopšta opsjednost pametim telefonima i novom tehologijom i pretjerano je odmah optuživati na nož, nije primjereno u tom trenutku ali i vladika je samo čovjek.

Meni više smeta licemjerje u kom smo zapali i nikako krenuti naprijed. I ako u svemu ima istine što piše Ronald strašno. Ali jedna stvar mi je upala u oči ,tema koja je nestala. 

Licemjerstvo meni jeste najodvratnije jer sam se toga dosta nagledao, kaže Kačavenda mom drugaru prije koju godinu na njegovu konstataciju kako je napolju hladno:" Ma sve će to marva izdržati"! Eto ti kako je on gledao na ljude, užas. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo i ovo danas izašlo u Blicu:

NOVI SKANDAL U CRKVI Eparhija zabranila venčanja i krštenja u Velikoj Remeti jer NEMA CENOVNIKA

Miloš Stanić | 09. 12. 2016 - 19:06h
 

Eparhija sremska zabranila je venčanja i krštenja u Velikoj Remeti, jednom od najpoznatijih manastira na Fruškoj gori, nezvanično saznaje "Blic".

 
Otac Stefan, iguman manastira Velika Remeta
Foto: Prijatelji Božji / youtubeOtac Stefan, iguman manastira Velika Remeta
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Vernici koji su nam se javili prethodnih dana kažu da ih je takva odluka pogodila, te da je ona doneta jer u Remeti nema cenovnika po kojem se krštenje ili venčanje naplaćuje. Vernici tvrde da iguman manastira otac Stefan za krštenja i venčanja nije tražio određenu sumu novca, već je važilo pravilo da svako da onoliko koliko može i ima.

 

Novosađanin Nenad Pavlović, koji je trebalo da bude kum na krštenju troje ljudi kaže da, kada je otišao da zakaže obred za prijatelje iz Subotice, to nije mogao da uradi jer mu je rečeno da krštenja i venčanja više neće biti.

- Otac Stefan mi je rekao da ne može više da krsti i ne venčava u manastiru i da moram ići na drugo mesto - priča Nenad.

Njega je to saznanje pogodilo, pa je pisao vladiki sremskom Vasiliju povodom celog slučaja.

Mnogi Novosađani išli su u manastir Velika Remeta i da bi manje platili obrede krštenja i venčanja.

U Eparhiji sremskoj su, na naša pitanja o prekidu obreda u Velikoj Remeti, obećali da će odgovoriti čim osoba za saradnju sa medijima bude dostupna.

Slično prošao i Kuveždin

Slična situacija desila se pre nekoliko godina u manastiru Kuveždin, koji se takođe nalazi na Fruškoj gori. Tamo su takođe bili na kratko zabranjeni obredi venčanja i krštenja zbog velikog broja vernika koji je dolazio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам зашто се хватате за Качевенду тј. екстремни случај

Ово је смејурија.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И као по правилу вас занима шта каже бљуц.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драгана Милошевић рече

Не знам зашто се хватате за Качевенду тј. екстремни случај

Ово је смејурија.

Nije smejurija, svako i malo neozbiljno ponašanje vladike nije nikakva smejurija. Pogotovo licemjernost u bilo kom slučaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Драгана Милошевић рече

И као по правилу вас занима шта каже бљуц.

Ne zanima nas sta kaze bljuc nego me zanima zašto svi prihvataju ono što kaže Otac Ivan, a na primer propuste dobar dio gdje se navodi da i Vladika možda na te telefone ne gleda blagonaklono.

Link to comment
Подели на овим сајтовима


Јес, сутра ћете тако линчовати неког што се насмејао.

Докле ћемо бити овако дрски?

 

п.с. Спусти лопту

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Dragana

Takodje me zanima ko je obrisao izvorne teme i zašto, mislim da se bar zna? Ti si administrator, pa ako možeš odgovori mi?

Право да ти кажем не знам, нит сам питала.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драгана Милошевић рече


Јес, сутра ћете тако линчовати неког што се насмејао.

Докле ћемо бити овако дрски?

 

п.с. Спусти лопту

Ne lincujem ja nikoga, niti vozim džipove kao on, niti vozim kola jer zagadjuju okolinu, gledam da budem racionalniji:D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...