Jump to content

Блиски сарадници Доналда Трампа и креационизам


о.Горан

Препоручена порука

4 minutes ago, Дејан рече

Navedeni ljudi su bili biolozi?

O. Gorane, isuviše povšrno i nenaučno pristupate problemu. Jednako kao oni koji van istorijskog kontesta pričaju da je +Nikolaj bio protiv kupanja, kulture, evrope i sl...

Уопште, питање је шта је то што они/ови "боље знају". И какве, аман, то има везе са заповестима?!

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, о.Горан рече

Јелте...

Својевремено сам наводио имена, титуле и књиге научника који оповргавају дарвинизам,али ево опет http://www.logosresearchassociates.org/ , http://www.logosresearchassociates.org/about , http://alefdevelopment.com/sestodnev/smf_forum/index.php?topic=661.0 .

 

Još jedna napomena,prijavljeno je da već sada ovaj naučni Institut ima više od 14 000 članova,širom sveta,stručnih lica iz  Evrope,Azije(J.Koreje,Japana ..)Australije i Amerike,i svaki od njih pripada strikto naučnoj zajednici,edukovani ljudi,sa naučnim kredencijalima i diplomama,brojnim naučnim radovima,istraživanjima i priznanjima od strane naučne zajednice.Svaki član je validan,odnosno relevantan,i obrazovan,niti jedan od njih nije ,,zatucani religijski fundamentalista,, već naučnici,stručnjaci iz različitih naučnih polja i disciplina,obrazovani ljudi koji su veoma dobro upoznati sa naučnim činjenicama,i raspolažu svim naučnim informacijama potrebnim da bi bili kvalifikovani da govore o Darwinizam Vs Kreacionizam i ID temama,i lako vam je zaključiti da se ne radi o ,,religijskim fundamentalistima,, i ,,neobrazovanim zatucanim kreacionistima,, kako to darwinisti očajno žele da predstave.
 

 

Samo nek ga opovrgavaju, i Sizif je gurao kamen.

Jedna je stvar agresivni ateizam koji je propagiran kroz evoluciju a druga je stvar to što to danas nema mnogo veze jedno sa drugim, sem kod onih koji su prevazidjeni, tipa AS ili ljudi koji razmišljaju slično Vama.

Evolucionizam  ne znači ateizam, ateizam ne znači komunizam, mini suknja ne znači da je devojka kurva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Џуманџи рече

Уопште, питање је шта је то што они/ови "боље знају". И какве, аман, то има везе са заповестима?!

Cilj hrišćanskog života nije ispunjavanje Božijih zapovesti ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 minutes ago, Дејан рече

Cilj hrišćanskog života nije ispunjavanje Božijih zapovesti ;)

Аман, човече :D , какве везе има креационизам/дарвинизам са вером у Тројицу и свеопште васкрсење? Како ме "дарвинизам" спречава да волим било кога, то ја питам. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Џуманџи рече

Аман, човече :D , какве везе има креационизам/дарвинизам са вером у Тројицу и свеопште васкрсење? Како ме "дарвинизам" спречава да волим било кога, то ја питам. :)

Ako ispunjavaš zapovesti to ne znači da voliš, ako voliš ispunićeđ i zapovesti, to ti kažem :D

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

25 minutes ago, Дејан рече

Cilj hrišćanskog života nije ispunjavanje Božijih zapovesti ;)

Nije,cilj je zajednica sa Bogom a nje nema bez ipunjavanja zapovesti.;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Kratos рече

Nije,cilj je zajednica sa Bogom a nje nema bez ipunjavanja zapovesti.;)

Kratose, malo čitaj.

Zajednica sa Bogom je nastala na tajnoj večeri, prve zapovesti su napisane nekoliko decenija kasnije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дејан рече

Kratose, malo čitaj.

Zajednica sa Bogom je nastala na tajnoj večeri, prve zapovesti su napisane nekoliko decenija kasnije.

Gde si to čitao da je zajednica sa Bogom nastala na tajnoj večeri?Zajednica sa Bogom je nastala silaskom Duha Svetoga na devicu Mariju.Bogočovek je ta zajednica.

Zapovesti je izgovorio sam Isus za života i kaže ako mene ljubite zapovesti moje držite.Il ti sad to impliciraš da ustvari nije to Isus govorio nego su sve to izmislili sveštenici nekoliko decenija kasnije?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Kratos рече

Gde si to čitao da je zajednica sa Bogom nastala na tajnoj večeri?Zajednica sa Bogom je nastala silaskom Duha Svetoga na devicu Mariju.Bogočovek je ta zajednica.

Zapovesti je izgovorio sam Isus za života i kaže ako mene ljubite zapovesti moje držite.Il ti sad to impliciraš da ustvari nije to Isus govorio nego su sve to izmislili sveštenici nekoliko decenija kasnije?

Kratose, izlazimo van konteksta teme. Zajednica sa Bogom se ostvaruje kroz pričešće.

I dok su ga ljubili držali su zapovesti, kad su prestali da ga ljube, zapovesti su zapisane pa sad možeš biti arogantno djubre koje je više nego moralno jer se striktno držiš zakona. Držati se zakona ne znači biti dobar čovek, moralisti su najgori ljudi koje sam imao priliku da sretnem. Opet kažem, izlazimo van teme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, Дејан рече

Kratose, izlazimo van konteksta teme. Zajednica sa Bogom se ostvaruje kroz pričešće.

I dok su ga ljubili držali su zapovesti, kad su prestali da ga ljube, zapovesti su zapisane pa sad možeš biti arogantno djubre koje je više nego moralno jer se striktno držiš zakona. Držati se zakona ne znači biti dobar čovek, moralisti su najgori ljudi koje sam imao priliku da sretnem. Opet kažem, izlazimo van teme.

To je drugo ti si rekao da je zajednica nastala na tajnoj večeri a nije.Zapovesti nisu moral,moral je društeveni kosntrukt a zapovesti su rezultat Božijeg otkrivenja.Bog se otkriva čoveku kroz zapovesti.Da su one nebitne hrišćani bi se fino poklonili idolima rimskim i bili dobri ljudi ali izabraše da budu arogatna đubreta koja će pre da stradaju nego da odstupe od istih.Ljubav prema Jedinom i Živom Bogu je bila prejaka.

Izašli smo iz teme tako da ću da stanem ovde.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, о.Горан рече

Јелте...

Својевремено сам наводио имена, титуле и књиге научника који оповргавају дарвинизам,али ево опет http://www.logosresearchassociates.org/ , http://www.logosresearchassociates.org/about , http://alefdevelopment.com/sestodnev/smf_forum/index.php?topic=661.0 .

 

Još jedna napomena,prijavljeno je da već sada ovaj naučni Institut ima više od 14 000 članova,širom sveta,stručnih lica iz  Evrope,Azije(J.Koreje,Japana ..)Australije i Amerike,i svaki od njih pripada strikto naučnoj zajednici,edukovani ljudi,sa naučnim kredencijalima i diplomama,brojnim naučnim radovima,istraživanjima i priznanjima od strane naučne zajednice.Svaki član je validan,odnosno relevantan,i obrazovan,niti jedan od njih nije ,,zatucani religijski fundamentalista,, već naučnici,stručnjaci iz različitih naučnih polja i disciplina,obrazovani ljudi koji su veoma dobro upoznati sa naučnim činjenicama,i raspolažu svim naučnim informacijama potrebnim da bi bili kvalifikovani da govore o Darwinizam Vs Kreacionizam i ID temama,i lako vam je zaključiti da se ne radi o ,,religijskim fundamentalistima,, i ,,neobrazovanim zatucanim kreacionistima,, kako to darwinisti očajno žele da predstave.
 

 

Pa Dokins se upravo sa ovima najviše zeza i  ismijava ih. Mada bi i nas Tarasjev mogao. Možda ću da razmislim i pošaljem mu mejl da otvori svoju temu ovde ako ima vremena.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

EVOLUCIJA NA DJELU Snimljene čimpanze kako u jezeru love alge

12 Studeni 2016 cudaprirode.com, Foto: Youtube ZNANOST - Najnovije vijesti iz znanosti
 

fivmsjh.jpg

Znanstvenici su u sklopu projekta Pan African Programme: the Cultured Chimpanzee koji je započeo 2010. godine u Gvineji snimili čimpanze kako bacaju štapove u vodu i pomoću njih izvlače alge. Znanstvenici iz Instituta Max Planck iz njemačkog Leipziga su zadivljeni snimljenim materijalom kojeg su snimile nadzorne kamere koje prate život čimpanzi. Valja spomenuti i da čimpanze u Kongu koriste druge alate nego ove u Gvineji.

Gvinejske čimpanze koriste se štapovima koji su dulji od 4 metra. Daily Mail

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 hours ago, cloudking рече

Od kad se deca pitanju kad je prihvatanje vere u pitanju?

Pitaju se roditelji, sasvim je normalno da će djeca roditelja pravosl. vjere da idu na pravosl. vjeronauku koja nije obavezna u RS.

 

7 hours ago, cloudking рече

Pravoslavna deca iskljucivo treba da uce ID i nista drugo.

Pa oni i uče isključivo to u vjeronauci. Što se tiče ove teme.

 

7 hours ago, cloudking рече

Ne razumem tvoj odnos ka TE da zelis da ostane u obrazvonom sistemu a pogresna je...

Pa škola je svjetovna institucija, nije religijska. Samo bi još trebalo uključiti i kritiku TE u biologiji.

 

7 hours ago, cloudking рече

ako je pogresna onda to treba izbaciti, nema nikakvog smilsa da silujemo deciji mozak terajuci ih da uce neistinite stvari samo da bi smo se pretvarali kako satro brinemo o izboru nase dece..

 

Zato treba iznijeti arg. kritiku TE.

 

7 hours ago, cloudking рече

kad su pravoslavna deca  u pitanju, ona nikada nisu imala izbor prilikom uvodjenja  u veru,

 

Realno nemaju nijedna, nego su vjere koje su im i roditelji, ipak kada odrastu imaju priliku za izbor.

 

7 hours ago, cloudking рече

sto bi smo se sad pretvarali da nas odjednom mnogo zanima njihovo misljenje o razvoju zivog sveta?

Pa treba ih učiti moralnim normama i kako je svijet nastao. iako ne mogu da shvate na nivou odraslih ipak shvataju neke stvari. I to mnoge stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, tripo 41 рече

Realno nemaju nijedna, nego su vjere koje su im i roditelji, ipak kada odrastu imaju priliku za izbor.

 

Moja imaju.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, tripo 41 рече

Pa treba ih učiti moralnim normama i kako je svijet nastao.

 

Zato i treba da znaju TE, da imaju pojam o tome kako su nastali. 

 

Jer za ID ne postoje nikakvi dokazi... ni jedan jedini a za TE ima toliko dokaza da ne bismo mogli da is klasifikujemo sve ovde na forumu godinu dana...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...