Jump to content

Блиски сарадници Доналда Трампа и креационизам


о.Горан

Препоручена порука

Вест од пре пар сати која говори управо о главној теми коју многи разводнише:

 

Donald Trump meets with creationist Jerry Falwell Jr about possibly becoming next Secretary of Education

 

falwell-trump.jpg

 

Many of America’s conservative, evangelical community were distrustful of the religious bona fides of the thrice-married former casino magnate when he asked them to vote for him.

One of Donald Trump’s strongest supporters on the religious right, however, was Jerry Falwell, the President of Liberty University and the son of Jerry Falwell, a celebrated Southern Baptist pastor. 

 

Now Mr Trump is reportedly considering appointing Mr Falwell to head the Department of Education, or at least offer him a position within the department, despite his teaching of so-called creationism to his students.

 

 

http://www.independent.co.uk/news/people/donald-trump-meets-with-creationist-jerry-falwell-jr-about-possibly-becoming-next-secretary-of-a7430261.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

And Ben Carson, the heart surgeon who was among a large group who sought the 2016 Republican presidential nomination, said he would be 'more effective with the President-elect outside the administration'.

The doctor, who is known to advocate Creationism and other evangelical Christian beliefs, had been tipped as a possible health or education secretary.

- See more at: http://www.skynews.com.au/news/top-stories/2016/11/16/giuliani-tipped-to-be-trump-s-top-diplomat.html#sthash.keqttNYh.dpuf

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

On January 26, 2016 Falwell announced his endorsement of Donald Trump for the Republican Nomination in the 2016 Presidential Election; causing Liberty University alumni and other Christians to express concern that Falwell had "sold his soul."[8] On July 21, 2016 at the RNC convention in Cleveland, Ohio, Falwell Jr. called Trump "America's blue collar billionaire" and "one of the greatest visionaries of our time" in his endorsement of the candidate he felt most likely to defend the "right to bear arms," "stop Iran...from becoming a nuclear power," and "appoint conservative pro-life justices to the Supreme Court." [9] In an August 19, 2016 editorial in the Washington Post, Falwell compared Trump to Winston Churchill: "We need a leader with qualities that resemble those of Winston Churchill, and I believe that leader is Donald Trump."[10]

On November 15, 2016, after Trump won the presidency, the Richmond Times-Dispatch reported that Falwell had talked with Trump and Pence about serving in some capacity in the Trump administration. He told them he would prefer to work to reform education in some way

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Is anybody really surprised Americans voted for Donald Trump? Many people in the United States don’t believe that evolution happened, they believe humans walked the planet with dinosaurs and that earth was created 6,000 years ago by an almighty creator. Trump was smart enough to tap into this portion of the population. His VP Mike Pence is a young-earth creationist who also doesn’t believe in evolution, he wants creationism taught in schools as science 

 

http://www.winnipegsun.com/2016/11/17/letters-november-18-2016

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, о.Горан рече

Ма није ваљда... Али је зато еволуција са своја два три механизма преширока. Заборавите ви те ваше приче за малу децу,то код мене не пролази,то причајте сами себи за лаку ноћ.

Kao prvo Pravoslavna vera uci da je Bog prizvao u postojanje iz nebica u bice. Kao drugo, Bog stvara i dan danas. Moj Otac radi sve do sada, pa radim i Ja!  Mi mozemo da vidimo nastanak novih zvezda i glaskija koji nastaju kroz prirodne zakone. I ljudsko bice u utrobi majke takodje nastaje prirodnim mehnizmima. A Sveti Atanasije Veliki kaze da ruka onoga koja je stvorila prvog coveka, stvara coveka i danas. Zakljucak moze svako sam da izvuce.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, grigorije22 рече

Kao prvo Pravoslavna vera uci da je Bog prizvao u postojanje iz nebica u bice. Kao drugo, Bog stvara i dan danas. Moj Otac radi sve do sada, pa radim i Ja!  Mi mozemo da vidimo nastanak novih zvezda i glaskija koji nastaju kroz prirodne zakone. I ljudsko bice u utrobi majke takodje nastaje prirodnim mehnizmima. A Sveti Atanasije Veliki kaze da ruka onoga koja je stvorila prvog coveka, stvara coveka i danas. Zakljucak moze svako sam da izvuce.

Šta kaže Atanisije Veliki koliko je ljudskih predaka izumrlo da bi Bog stvorio biće po svome liku i podobiju?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Бог оживотворава, молитва Светом Духу каже `који си свуда и све испуњаваш`, а не процеси који укључују борбу за опстанак и преживљавање, смрт неспособних и све остало што нуди малограђанска хипотеза. Али свакој научној лажи дође крај тако да нема бриге...

 

Ти тзв. `природни механизми` у утроби мајке су невероватне комплексности очему сведочи овај документарац:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, grigorije22 рече

Kao prvo Pravoslavna vera uci da je Bog prizvao u postojanje iz nebica u bice. Kao drugo, Bog stvara i dan danas. Moj Otac radi sve do sada, pa radim i Ja!  Mi mozemo da vidimo nastanak novih zvezda i glaskija koji nastaju kroz prirodne zakone. I ljudsko bice u utrobi majke takodje nastaje prirodnim mehnizmima. A Sveti Atanasije Veliki kaze da ruka onoga koja je stvorila prvog coveka, stvara coveka i danas. Zakljucak moze svako sam da izvuce.

Гришо, ниси више креациониста?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, grigorije22 рече

Ne kaze nista jer znanje iz paleontologije nije postojalo u njegovo vreme. Postojanje predator-plen postoji nezavisno od toga da li je evolucija tacna.

Znači Bog je stvarao čoveka kroz ubijanje njegovih predaka?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја све време и говорим о стварању Ex nihilo и из небића у биће.

Дакле, није потребно Богу да се петља са неким насумичним и слепим процесима кад је већ могао да створи све како је и замислио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ignjatije рече

Гришо, ниси више креациониста?

Ja sam konkordista.  

Цитат

Znači Bog je stvarao čoveka kroz ubijanje njegovih predaka?

Bog stvara i dan danas pa se ne bunis zbog postojanja smrti. Koliko samo beba umre na celom svetu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, grigorije22 рече

Bog stvara i dan danas pa se ne bunis zbog postojanja smrti. Koliko samo beba umre na celom svetu.

Ko kaže da se ne bunim?Pričao sam o stanju pre pada u greh.Tada po učenju PC nije bilo smrti i dobro beše veoma.Ako ima smrti a dobro beše veoma,onda ispada da Bog stvara bića koja će da pate i umiru i on to naziva ne nečim dobrim nego veoma dobrim.Ako je to tako onda mož da brišeš atribut ljubavi kao Božiji a da mu pridodaš sadizam,brutalnost i surovost.A i nesposobnost bogumi,svoj lik i podobije je napravio iz milijardi pokušaja i ubijanja raznoraznih bića.I to lično i personalno jer kako reče njegova ruka to stvara.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, о.Горан рече

Ја све време и говорим о стварању Ex nihilo и из небића у биће.

Дакле, није потребно Богу да се петља са неким насумичним и слепим процесима кад је већ могао да створи све како је и замислио.

 

Postoji jednu vrstu africke musice koja se raymnozava tako sto polaze jaja u oko deci koja se igraju u nehigijenskim uslovima afrike gde se posle pretvore  u larve i hrane se okom dok dete umire  u najstrasnijim mukama...

 

Ako su ljudi koji tvrde da je sve dizajnirano od strane nekog viseg bica, u pravu... onda ne postoji drugo objasnjenje osim da je to bice izrayito sadistickog karaktera.

Ili na primer, u zivotinjskom svetu je lanac ishrane normalna prirodna stvar... bogom dana i dizajnirana. E sad, zasto je tvorac od svih mogucih nacina ishrane odabrao onaj u kojem mesozderi hvataju biljojede i jedu ih dok su ovi jos uvek zivi? Kidaju im zubima meso i kozu sa misica dok biljojedi jos uvek disu i vrlo dobro osecaju svaki impuls bola? Pretpostavljam da je tako ustrojio prirodu iz ciste sopstvene zabave, jer ako je vec bog to onda znaci da je mogao da smisli daleko bezbolniji nacin da svi budu siti... medjutim, iz nekog razloga on se odlucio za svet koji pociva na sadizmu i bolu... a to dosta govori o njegovom mentalitetu, zar ne?

 

Mislim ,prilicno je jasno za svakoga ko ima usi da slusa...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Kratos рече

Ko kaže da se ne bunim?Pričao sam o stanju pre pada u greh.Tada po učenju PC nije bilo smrti i dobro beše veoma.Ako ima smrti a dobro beše veoma,onda ispada da Bog stvara bića koja će da pate i umiru i on to naziva ne nečim dobrim nego veoma dobrim.Ako je to tako onda mož da brišeš atribut ljubavi kao Božiji a da mu pridodaš sadizam,brutalnost i surovost.A i nesposobnost bogumi,svoj lik i podobije je napravio iz milijardi pokušaja i ubijanja raznoraznih bića.I to lično i personalno jer kako reče njegova ruka to stvara.

Dobro bese veoma uopste ne znaci to o cemu ti pises. Po ucenju PC smrti nije bilo u Edenu jer je to praslika buduceg Carstva. Stvar je u tome da Eden nije bio cela planeta Zemlja.

 

Цитат

Ako je to tako onda mož da brišeš atribut ljubavi kao Božiji a da mu pridodaš sadizam,brutalnost i surovost.A i nesposobnost bogumi,svoj lik i podobije je napravio iz milijardi pokušaja i ubijanja raznoraznih bića.

A onda ti uvek mozes da dobije ovakve slike

551039189-starving-woman-in-a-feeding-ce0e6d0b9b437495211fcd91650e064a21.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...