Jump to content

Није баш све на друштвеним мрежама смешно...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ако неко нема разумијевања и саосјећања за муке и тегобе људи са дјецом са посебним потребама, боље да се и не оглашава са осудама и изношењем својих предрасуда и генерализација. Укупна некултура и анархија у друштву нема никакве везе с овим случајем. Ради се о једној фрапантној злоупотреби (фотографисању и неовлаштеном ширењу снимка што мислим да је законом забрањено), повреди осјећања дјечака (које он није свјестан) и родитеља, који су је итекако свјесни и увећава им се ионако велика мука.

Молим у име уредништва оне који не разумију смисао и сврху оваквих тема које имају за циљ озбиљно сагледавање каквог осјетљивог друштвеног проблема, или макар саосјећајно и емпатично, да их заобилазе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, АлександраВ рече

Пошто ти ниси примио ни 10% од ових 10%, морала сам да ставим слику да се бар нека информација пробије до тебе.

Да ли ти видиш иједно дете у фонтани како испашта? Ко уопште говори о деци која се брчкају у фонтани? Промашио си тему, заиста.

Да ли ти, можда, поредиш дете са аутизмом и наркомане? Иста пошаст за друштво, шта ли?

Не треба да ти буде жао овог детета. Мени је жао тебе.

Ти своју територију чуваш тако што стојиш на левој а гризеш десну ногу.

 

 

:skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Дијана. рече

Молим оне који не разумију смисао и сврху оваквих тема које имају за циљ озбиљно сагледавање каквог друштвеног проблема, или макар саосјећајно и емпатично, да их заобилазе. 

Придружујем се молби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

47 minutes ago, Дијана. рече

Молим у име уредништва оне који не разумију смисао и сврху оваквих тема које имају за циљ озбиљно сагледавање каквог осјетљивог друштвеног проблема, или макар саосјећајно и емпатично, да их заобилазе. 

@Dragi ovo dijete nije mokrilo ni na jedno drugo dijete, a kamoli u usta, nema potrebe da stvari toliko karikiraš i preuveličavaš. Zaista pokazuješ puno neznanja, puno predrasuda, straha i gotovo mržnje. Osuđuješ one koji ih 'sažaljevaju' jer tobože ne razumiju 'opasnost' od takvih ljudi. To što se desilo nekom ocu s nekim ment. zaostalim djeteteom ne znači da su sva mentalno zaostala djeca opasnost po okolinu. Mnogo je veća opasnost od onih koji razumiju šta je dobro i zlo, pa čine zlo.  I ponavljam, ako nije bilo jasno, da ne istrajavaš tvrdoglavo na insistiranju na nekim generalizacijama a na osjetljivim temama koje za pravilno razumijevanje zahtijevaju i neko znanje humanističkih nauka, širu opštu kulturu ili bar sposobnost za empatiju ili prosto saosjećajnost. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, Dragi рече

postoje problemi suživota sa ljudima generalno koji su mentalno zaostali, zbog njihove teškoće, do nesposobnosti, da realizuju svoju životnu sredinu i potrebe ostalih ljudi; zbog čega opet takvim ljudima nije potrebna samo posebna zaštita i nega, nego isto posebno čuvanje kako ne bi provocirali takve probleme suživota.

Постоје проблеми суживота и са људима који су према класификацијама интелектуално очувани, али су тешки, неспособни, угрожавају околину и потребе осталих људи... да не би провоцирали, где да "посебно чувамо" такве људе? Много је већи проценат насилничког понашања присутан у популацији богате деце него популацији деце са посебним потребама. Ево, и цео овај твој пост може да се подведе под насилничко понашање.

Невероватна је твоја количина страха и нетрпељивости према нечему што не познајеш, а ни не желиш да упознаш. Чега се плашиш Драги? Да се тако нешто теби не догоди? Плашиш се слабости, изолованости, етикетирања? Плашиш се да не добијеш "такво" дете? Свим силама се бориш да их склониш из свог видокруга, да их обришеш гумицом, да не би размишљао о томе да ти можда можеш да будеш један од таквих или да добијеш једно од таквих? Толико се плашиш да би их радије мрзео и изоловао него се "додирнуо" са њима. Јер, шта ако ти се допадну. Шта ако их заволиш. Како ћеш онда заштитити себе, од себе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Dragi рече

Mi sad možemo da se nagađamo bez kraja, ali narod je u pravu, vama se svidelo ili ne.

A dopustiš jednome da piša, pišaće i drugi, i onda će svi da pišaju, i eno vas guske opet da kvak-kvakujete kakvi smo mi ljudi...

За ово имаш опомену пред искључење!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Dragi рече

 

Kad si mi odgovorio na komentar, ni jednom nisi pomenuo nekulturu zdrave dece koja se brckaju u fontanama ( kazes da si i ti to radio)  i njihovih roditelja.  Jel to u redu zato sto su zdravi ?  Dvostruke arsine imas . 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

23 minutes ago, Dragi рече

Pa to je i najlakše, svako ko ne misli kao mi, njega isključujemo... poznato mi i od EU (ko razume). :coolio:

Не знам који сте то ви!?

Нити ти мораш да се слажеш са мишљењем две психотерапеуткиње овде које су покушале на леп и клутуран начин да ти објасне где си у криву.

И опет, имаш право на своје мишљење, па чак и да изазовеш одијум свих учесника на теми, али немаш право нити једну чланица Форума да назовеш гуском. Ако ти то неко толерише у реалном животу и ако женама из твог окружења импонује такво тепање, то чини тамо. Па зови мајку, сестру, девојку и жену ако имаш гуском, овде неће моћи! 

Мислим да смо се разумели!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Dragi рече

Nigde nisam pisao da smatram ono dete krivim ili da mu želim loše.

А шта је ово, само обично етикетирање? Ментална заосталост као најгора категорија, гора и од примитивности и од некултуре. И шта је ментална заосталост? Молила бих те за твоје виђење менталне заосталости.

3 hours ago, Dragi рече

To nije primitivnost, to nije nekulturnost, to je za moj pojam mentalna zaostalost! Takvi ljudi imaju problem sa opažanjem svoje životne i socijalne sredine i ne vidim razlog da se brane.

Не видиш разлог да се бране? Али видиш разлог да их нападаш, бранећи право "нормалне" деце да се купају у фонтани? Бранећи људе који фотографишу наго ДЕТЕ од 6 година и постављају његову фотографију на друштвене мреже и званичне стране електронских медија. Рецимо да је дете било неко од твоје раздрагане деце из фонтане, без икаквих здравствених проблема. И неко га фотографише нагог (шта год да ради, пишки, купа се, сунча се), и постави фотографију на друштвене мреже са коментаром да је стока. Да ли бих онда могла да ти наредим потресеност? Јер то би било једно од "твоје" деце.

"Teodosije (деков деда) je odmah skrenuo pažnju prolazniku da dečak boluje od autizma i da jednostavno ne radi to namerno i zabranio mu da fotografiše. Bez obzira na to, čovek je nastavio s fotografisanjem, i to mu nije bilo dovoljno već je fotografiju okačio na svom Fejsbuk profilu napisavši iznad nje: "Nije teško biti fin, ali je lakše biti stoka". Em što je neosnovao izvređao dečaka, gospodin je prekršio i pravilo o slikanju maloletnog lica bez dozvole roditelja."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3.7.2016. at 22:59, АлександраВ рече

Moralni sunovrat: Ismejavali autističnog dečaka sa snimka u Nišu

Dokle smo stigli u svom moralnom sunovratu vidi se iz događaja od pre nekoliko dana. Na facebook-u je jedna osoba objavila sliku dečaka koji piški u fontanu u Obrenovićevoj ulici u Nišu kod T.C. „Kalča“. On je upozoren da je dete bolesno i da ne slika. Ipak ta osoba je to učinila. Snimak je čak objavljen na Facebook-u što je izazvalo razne komentare. I na tome bi se možda sve završilo da tu sliku nisu preuzele neke organizacije koje su registrovane kao mediji i to bez detaljne provere plasirale zarad jeftinih poenčića kod čitalaca, a sve „u cilju da se iskoreni nekultura u Nišu“. Snimak je sigurno videlo nekoliko hiljada ljudi dok nije porodica reagovala kod raznih administratora.

Dečakov otac, Vladan Ilić komentariše da „ako ljudi već ne mogu da pomognu, neka ne odmažu i roditeljima staju na muku”…

Kako i kome ja da objasnim koliko smo supruga i ja uložili ljubavi i truda da nam kaže kada mu se piški, da se skine sam… On je sa dekom bio u gradu i u trenutku se popeo na fontanu i počeo da mokri. Deka ga je u tom trenutku samo pridržao. Šta je drugo mogao, da ga skine s fontane pa da to učini na ulici… To su mnogo teške stvari. Komentari ispod teksta sa slikom sina su me stvarno pogodili. I mene i suprugu i celu porodicu. Pogotovu što je osobi koja je slikala rečeno da je dete bolesno i da bi se uznemirilo kada bi drugačije reagovali. I ti mediji su morali da provere o čemu se radi jer opet kažem, ako ne možete da pomognete, ne odmažite – priča Ilić.

On kaže da je ovo krupan incident i da će porazgovarati sa Gradskim udruženjem za pomoć osobama sa autizmom da se kroz konferenciju za novinare ili sličan istup, apeluje na sve pojedince i medije kako se ovakav slučaj nikada više ne bi dogodio, a kako ne bi ni jedna porodica ispaštala zbog tuđih grešaka.

I kada se sve sa strane sagleda, vredi li objavljivati ovakav snimak zbog klasičnog senzacionalizma, pa bilo u pitanju i dete koje nije obolelo. Pa dete je u pitanju! Koliko će još vremena proći da naš društveni sunovrat dotakne dno. A, obrisi ljudskosti se pojave na vidiku.

Roditelji dece sa govorno-jezickim problemima

Ово је страшно. Да ли људи знају да на итернету не би смели да објављују слике човека, без његовог пристанка, а поготово пристанак родитеља, када су деца у питању, а посебно када су у питању болесна деца.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

30 minutes ago, Dragi рече

Deca koja postanu žrtva "mobinga", oni su već primili taj pečat da su žrtva. Ovo se isto ne dešava od danas na sutra, nego je proces koji se duže vreme razvija. I taj proces često se ne primećuje, čak ni od same "žrtve" ili njenih tlačitelja, sve dok se proces ne formira do kraja. I onda biva već kasno. Tada su već programirani da budu žrtva, ovako im sad mozak funkcioniše. I ovo moramo da promenimo, da ih reprogramiramo, da mozak ne obrađuje svaku informaciju iz pozicije žrtve i šalje, kroz ponašanje, reakcije na dešavanja itd., adekvatne poruke svojoj životnoj sredini.

Govoriti hajde da promenimo školu, ovo ono, to je samo odlaganje, ali to nije rešenje. Jer rizik je velik da će u novom okruženju ponovo da postanu žrtva. I ovo može da ostavi negativnije posledice nego da nisu promenili školu. Jer za prvu školu mogli bi da govore da su kriva druga deca. No u novoj školi dete ima definitivni dokaz da je samo krivo, da je sam uzrok što ga napadaju, odbijaju i muče. Sa rezultatom da vlastita slika, percepcija samog sebe, dobija još veće pukotine.

Promena škole je dobro da dete odahne, da dobije odmor od psihičke torture. Ali paralelno mora odmah da se radi na tome da stekne novu sliku o sebi i da izađe iz uloge žrtve. Ovo je jako važno. Sada sledi reprogramiranje, sada sledi vaspitanje da nije žrtva, da nije gubitnik, nego da je dobitnik i pobednik, vredno sebe da voli i sebe da prihvati. A ne neka radi šta ga zanima i tu ga podržavati a ono je već programirano da je žrtva... u ovu opciju sumnjam.

Ај` Драгораде замисли себе у оваквој ситуацији!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

12026694_1131153013579129_1993160493_n-7

Kaо i svake godine deca su primorana pisati sastav na temu: Kako sam proveo raspust

Evo nekoliko rečenica jednog petačića na temu „Kako sam proveo leto“

„Kako sam proveo raspust – nikoga ne treba da zanima. Ovo je moja lična stvar, kao što je i leto  – moje lično vreme za odmor, i ne moram za to polagati račune u ovom sastavu.

Treba da se poštuju ljudska prava! Ako dobijem keca iz ovog sastava, onda ćemo se, draga moja nastavnice, videti u Sudu za ljudska prava u Strazburu.

Dobićete poziv od njih, a ja ću već biti tamo u vezi drugog posla. Kojeg  – i to je moja lična stvar i nikog ne treba da zanima“.

 

Ово се дели на друштвеним мрежама као "мали генијалац" "цар" и слично. Као јако забавна и добра фора.

  Мени ово није смешно :( Не верујем да је ово дете смислило, вероватно му је родитељ диктирао, ако је уопште и "истинити догађај". Без обзира на све то, ширење на друштвеним мрежама оваквог текста као забавног и подстицање родитеља и деце на један овакав став и однос ка школи и наставницима је, по мени, у најмању руку тежак безобразлук. Ето, због овога, између осталог, родитељи не би требало да оцењују наставнике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, АлександраВ рече

Ето, због овога, између осталог, родитељи не би требало да оцењују наставнике.

Strawman. Један случај не значи да су сви родитељи овакви. Додуше не значи ни да су овакви у мањини. Но, све је у реду док се оцјене родитеља не сматрају непогријешивим и недодирљивим. К'о што рекох на некој другој теми, мислим да је министар планирао да те оцјене више буду један од више извора података о раду наставника. Поред оцјена родитеља, ту би требале бити и оцјене које дјеца добијају на тестовима, као и извјештаји контролора министарства итд. итд. Одједном имаш брдо извора података и различите врсте података за једног професора или школу и можеш приступити анализи тих података и схватити гдје је проблем.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...