Jump to content

Коло сестара ЖРУ

Оцени ову тему


Guest Оливера

Имате ли подршку у бављењу ручним радом  

19 члановâ је гласало

  1. 1. Имате ли подршку у бављењу ручним радом

    • подржава ме у сваком погледу
      6
    • главном ме подржава
      3
    • Нико ме не подржава
      2
    • Подржава ме помало
      3
    • Нема никаквог утицаја
      5


Препоручена порука

  • Гости

Постављена слика

ПОЛУСФЕРА ОД 3000 ШАРЕНИХ ЈАЈА

КИЈЕВ, 2. априла - На територији Кијево-Печерске Лавре 2. априла је постављена необична скулптура украјинске умјетнице Оксане Мас –полусфера направљена од 3000 обојаних јаја.

Намјесник Кијево-Печерске Лавре, Архиепископ вишгородски Павле је казао: „Црква увијек подржава умјетност, ако је она у границама духовности и доноси радост човјечанству. Скулптуре од шарених јаја нас подстичу да се дивимо Божјој милости и да захваљујемо прекрасним рукама које су створиле ту дивоту.“

Полусфера која је изложена у Кијево-Печерској лаври је дио великог пројекта Оксане Мас „Сфера препорода“.

Ове године радови Оксане Мас неколико пута су били представљени у Њујорку – у оквиру изложбе савремене украјинске умјетности Contemporary Ukrainian Artists, арт-фестивала Scope Art Fair и недјеље савремене умјетности Armory Arts Week.

http://www.sedmitza.ru/news/1085795.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Милева,даће Господ! И драго ми је што ти се свиђа има Софија. Мене "модерне" маме млао чудно гледају.

А

мени је име Милева увек било лепо!

Не волим само ова новокомпонована, кратка имена, која ништа не значе и подсећају на надимке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел вам се свиђају имена Миљана и Вид?

        Моја добра пријатељица се зове Миљана, иначе ми се то име јако допада,

        а Вид је изузетно лепо име.

        У моје време то је било ретко мушко име, било је Видоје, и Видан ређе,

        али то су мислим варијације,као и Видосав.

        Данас се чешће родитељи одлучују за Вид, јако лепо име. 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел вам се свиђају имена Миљана и Вид?

Свиђају ми се,много.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нека су ти живи и здрави,и нека их чува добри Бог и Пресвета Богородица.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepa imena.Cudo je kako ime sraste sa detetom,pa ti se posle cini da nijedno drugo ne bi bilo lepo za dete.

sHa_sarcasticlol 0503_music whackado

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Ја сам прво родила два дјечака па онда дјевојчицу и пред крај трудноће сам само мислила биће Софија, Софија. Једном на св. Литургији кад сам била у Земуну служио је отац Димитриос и кад дође да се каже Премудрост он је на грчком рекао Софија и мени се то много допало и тако јој дамо име. А она сад не да рећи да се другачије зове нпр кад јој тепамо увијек каже не ја сам Софија. Занимљиво је то са именима. И заиста то што кажете тако срасте за дијете да не можеш послије да замислиш да се другачије зове.

"И кад стојите на молитви, праштајте ако шта имате против кога; да и Отац ваш који је на небесима опрости вама сагрешења ваша. Ако ли пак ви не опраштате, ни Отац ваш који је на небесима неће опростити вама сагрешења ваша." (Марко 11, 25-26)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...