Jump to content

Имам „право“ да преварим супружника – шта неправославна психологија заиста заступа?


JESSY

Препоручена порука

Ljudi, preljuba je ste izdaja, al u vecini bez predumisljaja. Osoba koja vara uopste ne razmislja o drugoj osobi, ne vara je "licno", al upravo to ne razmisljanje dovodi do prevare i svega drugog. Jer mi zivimo i govorimo u velikom procentu ne razmisljajuci o dejstvu postupaka, reci, misli, na druge.

Mozda bi bilo lakse reci ne ne varaj nego -trudi se da razmisljas, u svakom trenutku da budes priautan u svom zivotu, da ne bludis mislima, da se ne prepustas mastanjima, ne mislim samo selsualnim, nego ono da se ne zablenes u zivotu. Jer tu gde je zablenutost svasta moze da se izrodi.

Pozvani smo da budemo aktivni u svakoj sekundi naseg zivota, ne pasivni primaoci okolnosti, ne da tivotarimo...tada,cwmo biti svesni pre prevare gde sta ide i kuda.

Jer cesto se upravo cuje - jao pa nisam razmisljao, desilo se. Nista se nije bezlicno desilo nego si ti cinjenjem il necinjenjem uradio.

  • Волим 1

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто је мени битно да опростим себи и другима, па просто некако мислим да је неопраштање (при томене не мислим само на опроштај прељубе) је један баласт који кочи и који временом ствара талог горчине у човеку.

 

A zar nisu to malo sebični motivi opraštanja iako su apsolutno slažem sa tobom?Zar ne bi trebalo oprostiti,pored tog balasta koji neopraštanje nosi, i da skinemo balast osećaja krivice kod onog koji je preljubu učinio?

 

Ovde su oba stava svakako tacna, ako mene pitate. Oprastanjem se zaista olaksava uzasan teret i sebi i drugome.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам неке жене које су годинама знале и трпеле преваре од стране својих мужева. Знате шта се десило касније? Поблесавиле су у средњим годинама и почеле жестоко да враћају и набијају рогове... Пре тога су биле узорне супруге.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi, preljuba je ste izdaja, al u vecini bez predumisljaja. Osoba koja vara uopste ne razmislja o drugoj osobi, ne vara je "licno", al upravo to ne razmisljanje dovodi do prevare i svega drugog. Jer mi zivimo i govorimo u velikom procentu ne razmisljajuci o dejstvu postupaka, reci, misli, na druge.

Mozda bi bilo lakse reci ne ne varaj nego -trudi se da razmisljas, u svakom trenutku da budes priautan u svom zivotu, da ne bludis mislima, da se ne prepustas mastanjima, ne mislim samo selsualnim, nego ono da se ne zablenes u zivotu. Jer tu gde je zablenutost svasta moze da se izrodi.

Pozvani smo da budemo aktivni u svakoj sekundi naseg zivota, ne pasivni primaoci okolnosti, ne da tivotarimo...tada,cwmo biti svesni pre prevare gde sta ide i kuda.

Jer cesto se upravo cuje - jao pa nisam razmisljao, desilo se. Nista se nije bezlicno desilo nego si ti cinjenjem il necinjenjem uradio.

 

Upravo ono sto svim ljudima, a narocito nama hriscanima najvise fali, je nedostatak paznje, budnosti i trezvenosti.

Mnogo pouka svetih Otaca odnosi se na ove tri izuzetno vazne osobine.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zar nisu to malo sebični motivi opraštanja iako su apsolutno slažem sa tobom?Zar ne bi trebalo oprostiti,pored tog balasta koji neopraštanje nosi, i da skinemo balast osećaja krivice kod onog koji je preljubu učinio?

ма некако... двосмерна је то улица Кратос, ако истински опростиш, скидаш и осећај кривице са другог.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А да ли треба рећи за превару ако знате да се дешава или се не мешати? Јесте ли икада некоме рекли да га партнер вара?

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А да ли треба рећи за превару ако знате да се дешава или се не мешати? Јесте ли икада некоме рекли да га партнер вара?

Nije to lako, mozes na kraju da ispadnes najveci krivac. Dobro razmisliti kome se reci a kome ne, a za to je potrebno dosta mudrosti i strpljenja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jednom je jedna zena rekla kad su joj rekli da je muz vara: Vise volim muza i kad mi laze nego vas i kad mi govorite istinu. Tako da, u pravu je Ronald, treba biti obazriv oko toga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А да ли треба рећи за превару ако знате да се дешава или се не мешати? Јесте ли икада некоме рекли да га партнер вара?

 

Da, kao sto rekose ljudi iznad - tesko pitanje bez ikakvog jasnog pravila.

Rasudjivanje od slucaja do slucaja.

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А да ли треба рећи за превару ако знате да се дешава или се не мешати? Јесте ли икада некоме рекли да га партнер вара?

Nisam iako sam mogla .
  • Волим 1

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jednom je jedna zena rekla kad su joj rekli da je muz vara: Vise volim muza i kad mi laze nego vas i kad mi govorite istinu. Tako da, u pravu je Ronald, treba biti obazriv oko toga.

Treba imati i vjere u Gospoda kako bi se smirio i mudro donio tako tesku odluku kojom mozes vrlo lako da izgubis dobre prijatelje. A ogromna je stvar izgubiti prijatelja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam iako sam mogla .

 

И ја сам исто била у прилици више пута и нисам могла тако нешто да кажем.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Treba imati i vjere u Gospoda kako bi se smirio i mudro donio tako tesku odluku kojom mozes vrlo lako da izgubis dobre prijatelje. A ogromna je stvar izgubiti prijatelja.

 

I ne samo to - uzmite u obzir uvek i mogucu negativnu rakciju onog (one) kome pricate, tj. sta je sve u stanju da ucini nakon toga.

A ne retko ljudi su u stanju, kako smo vec konstatovali, da potegnu i zestoku silu da bi se, da tako kazem, odbranili u takvoj situaciji.

 

Znaci, mnogo nezgodno. Mozda je najbolje moliti se za takve ljude, pa da sam Bog opredeli kako dalje...

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo zasto ja mislim da nije lako, nego tesko, kao prvo moras dobro kroz Hrista analizirati sebe i svoje duhovno i moralno stanje, a onda i njihovo kako bi bio svjestan  koliko oni mogu da podnesu tog emotivnog tereta i bola u tom trenutku i tek tada vidjeti da li da im se kaze ili ne. Ali uvijek mozes da postavis pitanje sebi zasto je doslo do toga i tako vracas njihov brak godinu za godinom unazad kako bi dosao do uzroka sto opet zahtjeva mnogo vremena i strepljenja. Jer negativne posledice dolaze iz ko zna kojeg razloga. Moras postaviti sebi mnogo pitanja kako ih ne bi povrijedio i izgubio, a nisi u stanju da im postavis pitanje u vezi toga jer mogu poceti da sumnjaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kako bi bio svjestan koliko oni mogu da podnesu tog emotivnog tereta i bola u tom trenutku

 

Isto izuzetno vazno. Veliki bol moze doslovno da ubije coveka.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...