Jump to content

Особљу НАТО-а у Србији имунитет и ослобађање од пореза

Оцени ову тему


Пг

Препоручена порука

Обрни, окрени, ништа од све ове белосветске играрије није за нашу корист, тако да је наше само да гледамо како да прођемо са што мање штете.

Иначе, исто су нам тражили и пре бомбардовања и отимања Косова, и ето сад.

Неправда, страшна неправда... пред Богом и човечанством

Link to comment
Подели на овим сајтовима

MzKexlu.jpg

 

Па слично ти траже да потпишеш ако изнајмљујеш ауто, даску за сурфање или бицикло... :)

 

То је код њи` нормална ствар, зато што у њиховом правном систему ако дође до незгоде неко може да те после тужи итд.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па слично ти траже да потпишеш ако изнајмљујеш ауто, даску за сурфање или бицикло... :)

 

Јел?

Траже ти кад изнајмиш ауто ако те убију да се не жалиш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па слично ти траже да потпишеш ако изнајмљујеш ауто, даску за сурфање или бицикло... :)

Па баш ти и није неко поређење, јер у случају аута сам си одговоран за себе, а овде други не одговара за своје поступке у односу на тебе
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел?

Траже ти кад изнајмиш ауто ако те убију да се не жалиш?

 

Ако се незгода деси "услед редовне употребе", тј. није дошло до неког квара и сл. (што би могло да буде њихова кривица) - онда се они ограђују да не сносе одговорност. Јес` да је контекст сасвим другачији, али јасно препознајем ту ставку јер сам је видео сто пута. То је нека глупа фора у њиховом правном систему да ако купиш нешто па се употребом догоди незгода, ти онда можеш да тужиш оног ко ти је продао... Па онда има тоталних глупости где на пластичној боци пише да не треба да гуташ запушач или слично..

 

Ја сам од оних намћора што читају ситна слова кад потписују нешто... ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па баш ти и није неко поређење, јер у случају аута сам си одговоран за себе, а овде други не одговара за своје поступке у односу на тебе

 

Колико сам разумео, овде се ради о опреми коју они нама (про)дају, па ми онда користимо. Прочитај текст пажљивије.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико сам разумео, овде се ради о опреми коју они нама (про)дају, па ми онда користимо. Прочитај текст пажљивије.

Аха, ја сам коментарисао у контексту теме, тј. имунитета датог њиховом особљу, нисам обратио пажњу да си мислио само на ону једну ставку

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако се незгода деси "услед редовне употребе", тј. није дошло до неког квара и сл. (што би могло да буде њихова кривица) - онда се они ограђују да не сносе одговорност. Јес` да је контекст сасвим другачији, али јасно препознајем ту ставку јер сам је видео сто пута. То је нека глупа фора у њиховом правном систему да ако купиш нешто па се употребом догоди незгода, ти онда можеш да тужиш оног ко ти је продао... Па онда има тоталних глупости где на пластичној боци пише да не треба да гуташ запушач или слично..

 

Ја сам од оних намћора што читају ситна слова кад потписују нешто... ;)

Flaša i čep nije za jelo! :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел се и оно из 1999. рачуна као примање борбене технике ?

Nije to je bilo širenje demokratije.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dakle ovaj sporazum je gori od onog koji je potpisao Dragisa Cvetkovic. Posto je NATO vojnicima dat imunitet, sta ce da se desi ako neki njihov vojnik ubije nekoga namerno, ili recimo pocini krivicno delo silovanja?

 

Sudice mu se u maticnoj drzavi, kao i sa svakim stranim sluzbenikom svake ambasade. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...