Jump to content

Guest ja

Препоручена порука

Над малом незрелом децом, када ни једна васпитна мера не помаже  и те како је батина са љубављу добродошла.Мене да моја није пар пута добро налемала а иначе је учитељица по струци ............не бих никада научила неке лекције . Па није за џабе она народна /Батина је из раја изашла / Ми смо пала природа у покушају искорака из исте, тако да нишрта није чудно што и у животу и овде преко форумске комуникације врло често очекујемо чешкање иза ушију, тапшање и одобравање наших ставова.

 

 

 

Ја волим да се шалим......................а она тема и служи за то.........ни на крај памети ми није пало да би могли да будете увређени.........тако да сам се исправила и кроз  шалу на свој рачун са истом поставком и извинула.

Batina i ljubav ne idu skupa. Ljubav i strpljenje...to je pravi način za sve, a posebno za djecu, kod koje sila inicira silu u njima. Eto...vidiš i sama.

I ne kaže se IZVINUTI, već IZVINITI. :coolio: 

Izvinjenje je uvaženo, ali vodi računa drugi put, valjalo bi i zbog tebe, kao i zbog nas.. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рапсоди, и ја волим да се шалим. Шала је моћан вид комуникације у коме можеш разне ствари да поручиш  другом, а да се он не наљути, али шалу не доживљавају сви људи на исти начин.

До сада се мени десило да у два случаја ми пријатељи озбиљно замере због шале које сам у датом тренутку казао. После сам и сам схватио да те шале које сам казао и које биле плод налета"зафрканције", биле "неслане" и не промишљене.

После ми је требало доста труда и извињења да сам исправим грешку.

Шала је лепа, али треба да се води рачуна и да се не претера.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ne kaže se IZVINUTI, već IZVINITI. :coolio:

 

У праву си,  знам за правило, али врло често погрешим .

 

Па тако уместо ја бих, врло често у брзини што не бих смела напишем ја би........често грешим .

 

Овај твој коментар /А  posebno za djecu, kod koje sila inicira silu u njima. Eto...vidiš i sama./

 

Врло низак и погрешан ударац.......... које ме није заболео.......само мало изненадио,  да и Ајла уме речима као и ја да батина. 

 

 

"Koga ljubi Gospod onoga kara" (Prič. 3,12) / претпостављам да кара искушењима недаћама невољама /

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај твој коментар /А  posebno za djecu, kod koje sila inicira silu u njima. Eto...vidiš i sama./

 

Врло низак и погрешан ударац.......... које ме није заболео.......само мало изненадио,  да и Ајла уме речима као и ја да батина. 

Nije ni nizak ni pogrešan, samo lopta koja se odbila od zida. I ja čekam moju...spremna. 

Zna Ajla biti i oštrija, samo ne želi...nije dobro za druge, a ni za nju, ali nekada prilika natjera da se sjetim stiha jednog velikog uma:

 

"Bič sam božji za tebe ispleten

da se stavljaš šta si uradio"

 

...jer kad krenemo, moramo biti spremni da oberemo i ponesemo.

Rekoh, ja sam spremna...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рапсоди, и ја волим да се шалим. Шала је моћан вид комуникације у коме можеш разне ствари да поручиш  другом, а да се он не наљути, али шалу не доживљавају сви људи на исти начин.

До сада се мени десило да у два случаја ми пријатељи озбиљно замере због шале које сам у датом тренутку казао. После сам и сам схватио да те шале које сам казао и које биле плод налета"зафрканције", биле "неслане" и не промишљене.

После ми је требало доста труда и извињења да сам исправим грешку.

Шала је лепа, али треба да се води рачуна и да се не претера.

На теми  о јуродивости,  Роналд рече да му ја личим на  неку такву :smeh1: тако да...... молићу лепо,  све шале  да ми гледате кроз јуродство. :smeh1:

 

 

У праву си брате у потпуности, ја по оној од светог Николаја Жичког . 

 

Парафраза / Ко нема рањива места у себи не може да буде рањен / Ја ваљда врло мало имам таквих места/ или бар мислим/

Па , том логиком идем да људи нису толико рањиви, увредљиви, осетљиви.

Очигледно је да грешим........

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije ni nizak ni pogrešan, samo lopta koja se odbila od zida. I ja čekam moju...spremna. 

Zna Ajla biti i oštrija, samo ne želi...nije dobro za druge, a ni za nju, ali nekada prilika natjera da se sjetim stiha jednog velikog uma:

 

"Bič sam božji za tebe ispleten

da se stavljaš šta si uradio"

 

...jer kad krenemo, moramo biti spremni da oberemo i ponesemo.

Rekoh, ja sam spremna...

Тај велики ум беше Његош

 

спремна и ја па настављам Његошом

 

Моје племе сном мртвијем спава,

суза моја нема родитеља,

нада мном је небо затворено,

не прима ми ни плача ни молитве;

у ад ми се свијет претворио,

а сви људи паклени духови.

Црни дане, а црна судбино!

О кукавно Српство угашено,

зла наџивјех твоја сваколика,

а с најгорим хоћу да се борим!

 

Ајде Ајла настави................... само стих примам као опцију

 

Може Његош .......може Дучић..........може Бодлер ......../ по твом избору /

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајде Ајла настави................... само стих примам као опцију

 

"Vuk na ovcu svoje pravo ima

ka tiranin na slaba čovjeka;

al tirjanstvu stati nogom za vrat,

dovesti ga k poznaniju prava,

to je ljudska dužnost najsvetlija!"

-Njegoš-

 

...ali biranim riječima :) (eto i smajli, ono...nisam gruba i imam najbolju namjeru)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

“Ćud je ženska smiješna rabota! Ne zna žena ko je kakve vjere, stotinu će promijenit vjera da učini što joj srce žudi.”

 

А сада да мало ублажим мојим стихоклепаним стиховима да нам се феминисткиње не наљуте.

 

" Ћуд је мушка лукава  работа.! Зна мушко ко је какве вјере, остаје при својој вери и  чини што му срце жуди "

 

 

Надам се да сам од феминисткиња заслужила лајк.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dosadno ja kad svi ovako fini i u rukavicama.Nema žara,nema vatre u raspravi.Finoća smara. :ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dosadno ja kad svi ovako fini i u rukavicama.Nema žara,nema vatre u raspravi.Finoća smara. :ani_biggrin:

Ko ce prvi da baci rukavicu ?

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde da se posvadjamo , da vidimo kako to izgleda . :)))

:1321_womens: :1321_womens: :1321_womens:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko ce prvi da baci rukavicu ?

Nije baš rukavica al mož da posluži

 

tumblr_inline_o0r9l7J8lm1qi0j8e_500.gif

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...