Jump to content

SRAMOTA: Srpskog fudbalera Hrvati nisu hteli da sahrane po pravoslavnim običajima!

Оцени ову тему


МилошБГ

Препоручена порука

ovo mi nikako nije jasno. Ako je covek ostao pravoslavac, kako se neko usudio da ga sahrani sa obicajima koji se kose sa njegovom poslednjom voljom...

 

 

Cudne stvari se tamo kod njih desavaju, mozda je supruga podlegla pritisku okoline posto mozda tamo zivi i pristala na rimokatolicki obred,

 

ne bi li nastavila normalno da zivi. Pitanje je da li se taj covek sad tretira kao normalno opojan i ispracen ili ce morati ponovo sve to

 

da se odradi po pravoslavnom obredu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 31
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

a ne znam i sta znaci to trolovanje sa vestima kako i na drugim mestima razbijaju automobile sa srpskim tablicama",

 

 

Znaš li ti uopšte šta je trolovanje?

 

Pomenuo si neprijatnosti koje doživljavaju naši turisti u Hrvatskoj, ja sam ti stavio vest gde se govori o takvim slučajevima u Crnoj Gori. I sad je to trolovanje?

 

Al' nema veze, nastavite sa svojom zlihrvatimrzesvesrbe fantazijom, neću da vam smetam više...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaš li ti uopšte šta je trolovanje?

 

Pomenuo si neprijatnosti koje doživljavaju naši turisti u Hrvatskoj, ja sam ti stavio vest gde se govori o takvim slučajevima u Crnoj Gori. I sad je to trolovanje?

 

Al' nema veze, nastavite sa svojom zlihrvatimrzesvesrbe fantazijom, neću da vam smetam više...

 

 

Ja sad mogu da postavim vest kako bosance maltretiraju na letovanju u Grckoj ili bilo kakvu drugu vest.

 

Elem, zli hrvati zaista mrze srbe ne mrze ih dobri koji su dosta nevidlijvi a nadam se da ih ima dosta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

vest je sa telegrafa,a preneli su iz vecernjih novosti.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта раде ови новинари, на обе стране? Зашто шире мржњу и нетрпељивост?

 

- сахрана је породична ствар.

 

Невезано за ово, у медијима од обележавања Олује, и проглашења наше "победе" јер парада у загребу није имала међународни карактер, сведоци смо потпиривања међунационалне мржње.

 

Наши медији предњаче, а хрвати прате.

 

Последњи примери:

- давање пуно публицитета уништавању аута у Дубровнику.

- мешање у уређивачку политику ХРТ-а (није било преноса доделе медаља у ватерполу, о чему су наши медији нашироко извештавали, као да је не знам како значајна вест)

- у хрватској се шире вести како се по Славонији пале заставе Хрватске

 

Cekaj,ti se potuces sa lupam komsijom prvim u ulici,ja vidim to i sutradan kazem ladno se pobili Djordje i Pera,ti onda kazes a sto siris mrznju i netrpeljivost.

 

Sta je poenta? da se cuti? krije?

 

E citajuci iznova i iznova tvoju poruku ko da smo prethodnih dana bili na Madagaskaru. Ej u Hrvatskoj proslava Oluje sa sve Tompsonom i nacistickim otpozdravom plus skandiranje "Srbe na vrbe" a mi smo uzasnuti sto novinari raspiruju mrznju,a inace se volemo.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се теме тиче , сахрана је породична ствар и ту нема дилеме .

 

Мени су скинули таблице у Београду, само зато што су биле чачанске. По мом неком искуству, поједини Београђани (који су умислили да су аутохтони и да полажу право на тај град) су на сличном нивоу ксенофобије као просечан Рват  (не рачунам оне усташе који би да кољу) или Монтенегрин, само што мрзе ”косоваре”, ”шумадинце”, ”јужну пругу” и остале што су ”сишли с брда”.

Јуан не осуђуј Београђане јер можда се и теби нешто слично десило https://youtu.be/hHN_pZFYUoQ

У Београду не скидају само људи таблице . :D

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не може се подвести под породичну ствар, кад православца поред његових свештеника испрате фратри.

 

А да су неког римокатолика опојали православни свештеници, не би се говорило о породичној ствари.

Убиће нас недостатак самопоштовања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста ми треба надљудска снага да се обуздам, слушајући  вијести из Ндх-а...

Дакле,почели су и мртве србе да покрштавају...

 

А што се тиче српских туриста на хрватском приморју,чист мазохизам...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cekaj,ti se potuces sa lupam komsijom prvim u ulici,ja vidim to i sutradan kazem ladno se pobili Djordje i Pera,ti onda kazes a sto siris mrznju i netrpeljivost.

 

Sta je poenta? da se cuti? krije?

 

E citajuci iznova i iznova tvoju poruku ko da smo prethodnih dana bili na Madagaskaru. Ej u Hrvatskoj proslava Oluje sa sve Tompsonom i nacistickim otpozdravom plus skandiranje "Srbe na vrbe" a mi smo uzasnuti sto novinari raspiruju mrznju,a inace se volemo.

 

Поента је манипулација. Традиција се представља као екслузива. Олуја се овако обележава 20 година, а за наше медије је то "новост", сензација.

 

Што се тиче "Срби на врбе", могу само да одговорим са: "Убиј хрвата да шиптар нема брата", " Нож, жица, Сребрница", "Ој хрвати, ој хрвати, све ћемо вас клати, мушке клати, женске клати, децу силовати", из "нашег" репертоара.

 

Сам наслов је тендециозан и агресиван: "Srpskog fudbalera Hrvati nisu hteli da sahrane po pravoslavnim običajima!". Ти хрвати, који су га сахранили су његова порордица, а не тамо неки, зли хрвати. Владимир се никада није изјаснио као србин, већ се изјашњавао као хрват (http://www.jadovno.com/pise-ratko-dmitrovic/articles/lep-i-cudan-zivot-vladimira-beare.html#.VctcS3GPOrI). Он јесте рођен као србин, и православац, барем по тексту из линка, али између осталог прва жена му је, иако партизанка, била хрватски националиста, због чега су је комунисти осудили:

 

"Она се с групом младих партизана, одмах по ослобођењу Сплита, попела на Марјан и горе развила велику хрватску заставу, без петокраке и других знамења. На саслушању је рекла да су њима Хрватима у партизанима говорили да ће по окончању рата Хрватска постати самостална, национална држава хрватског народа. Линија Андрије Хебранга. Означена је као предводник националних хрватских скретања, осуђена на четири године затвора а по изласку на слободу одузета су јој сва грађанска права. Тек удајом за Владимира Беару враћена је у друштвени живот, добија пасош и са супругом одлази у Немачку..."

 

Ружно је што се у читаву причу увлачи СПЦ и свештеници, који боље од његове породице знају његове жеље, барем по новинарима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поента је манипулација. Традиција се представља као екслузива. Олуја се овако обележава 20 година, а за наше медије је то "новост", сензација.

 

Што се тиче "Срби на врбе", могу само да одговорим са: "Убиј хрвата да шиптар нема брата", " Нож, жица, Сребрница", "Ој хрвати, ој хрвати, све ћемо вас клати, мушке клати, женске клати, децу силовати", из "нашег" репертоара.

 

Сам наслов је тендециозан и агресиван: "Srpskog fudbalera Hrvati nisu hteli da sahrane po pravoslavnim običajima!". Ти хрвати, који су га сахранили су његова порордица, а не тамо неки, зли хрвати. Владимир се никада није изјаснио као србин, већ се изјашњавао као хрват (http://www.jadovno.com/pise-ratko-dmitrovic/articles/lep-i-cudan-zivot-vladimira-beare.html#.VctcS3GPOrI). Он јесте рођен као србин, и православац, барем по тексту из линка, али између осталог прва жена му је, иако партизанка, била хрватски националиста, због чега су је комунисти осудили:

 

"Она се с групом младих партизана, одмах по ослобођењу Сплита, попела на Марјан и горе развила велику хрватску заставу, без петокраке и других знамења. На саслушању је рекла да су њима Хрватима у партизанима говорили да ће по окончању рата Хрватска постати самостална, национална држава хрватског народа. Линија Андрије Хебранга. Означена је као предводник националних хрватских скретања, осуђена на четири године затвора а по изласку на слободу одузета су јој сва грађанска права. Тек удајом за Владимира Беару враћена је у друштвени живот, добија пасош и са супругом одлази у Немачку..."

 

Ружно је што се у читаву причу увлачи СПЦ и свештеници, који боље од његове породице знају његове жеље, барем по новинарима.

 

 

Pomesani loncici...

 

Prvo njihovo "Srbe na vrbe" jeste sa Vukovarskim lomljenjem tabli,slavljenjem ubistva Srba,Tompsonom na trgu pred nekoliko tisuca ljudi,sa fratrima koji sluze za Pavelica,sa Glavasom koji na glavi ima trofej sajkacu a pije vino sa Hitlerovim likom,sa Prebilovackim grafitom "Dodjite nam opet-U" i sa Milanovicem i Kolindom na celu parade,sarade.

 

Izjednacavanje jedno sa drugim je cista zla namera.

 

I dalje ne vidim sto je problem sto novinari prenesu nesto sto se desilo. Valjda treba cenzura pa da zivimo umisljeni kako su Hrvati nasa braca.

 

I sto kaze o.Nebojsa apropo ovoga,zamislite da katolika pa jos pride Hrvata sahrane mimo svoje volje nasi svestenici,kakva bi to bila buna ujdurma i buka,a sad je to porodicna stvar.

  • Волим 1

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неки дан док је био пренос из Сремске Раче, једина Хрватица у улици пустила музику до даске .

Људи кажу : Пусти луду бабу.

Али нније она луда, него добро зна какве су јој комшије.

А да неко од преосталих Срба у Кроацији пожели на тај начин да провоцира комшилук, десио би се жешћи хорор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja koliko vidim s tim nemaju ništa "zli Hrvati" već samo jedan jedini "zli Hrvat" a to je njegov rodjeni SIN koji se smatra Hrvatom i katolikom i pjeva u katoličkoj crkvi na Misama gdje hoda redovno svaku nedelju ukoliko je već neko za to kriv. Ako se ko "iskašljao" na Bearinu posljednju želju to je mogao biti jedino on i ostali članovi porodice ukoliko je zaista to bio takav slučaj da nisu ispoštovali njegovu želju tičući se sprovoda a ne nešto drugo. Ko bi drugi imao takvu pravomoć uopšte nego članovi najbliže porodice koji valjda najbolje znaju kakve su njegove posljednje želje? Postoje medjutim i situacija o kojima mi ništa ne znamo, možda mu je sakramente umirućih već prije smrti udijelio katolički sveštenik uz njegovu saglasnost, možda je konvertovao i on na katoličanstvo kao i moja rodjena majka koja uopšte nije bila katolkinja a ni pokrštena, pokrstila se skoro 20 godina poslije mene zajedno i sa mladjom sestrom i imaće dakle tako sad sprovod katolički a ne ateistički ili ne znam kakvav drugi. Medjutim mnogi o tom pojma nemaju, na primjer njeni radni kolege, učitelji, prosvjetari, većinom bivši komunisti i još uvijek ateisti i tako bi možda isto napali mene zbog katoličkog pogreba majke ukoliko ne bude to išlo "preko reda" a ne otputujem prvo ja prije nje. Vjerujem da bi mnogi bili takodjer u šoku zbog toga i da bi me napali. A ja bi im onda svima to morao objašnjavat i pokazivat fotokopije krštenica. Tako bi to otprilike bilo.

 

Screenshot_14.jpg

http://postimg.org/image/lru58fr67/

 

 

Fotogalerija:

http://www.jutarnji.hr/pogreb-vladimira-beare-na-splitskom-lovrincu/1213057/?secId=79&foto=1

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.html:505435-Zivotna-prica-Vladimira-Beare-Pocelo-je-u-Plinari2

http://postimg.org/image/lru58fr67/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bi to bio prvi takav slučaj, evo vam profesora Kangrge,

otac mu je bio Srbin ali on se smatra nacionalno Hrvatom.

https://youtu.be/Ep_42s3F_Lo

No, kod Kangrge je to na nacionalnom planu tako a odakle mi znamo da nešto

slično tome nije bilo i u porodici Beara na vjerskom planu a Beara je možda i

konvertita na katoličanstvo samo što to njegova porodica iz bilo kojih a sasvim

razumljivih razloga nije htjela ventilovat na javnosti. Prosto si to smatrali da je to sasvim

privatna zaležitost Vladimira Beare i njihova kao što i jeste i ostavili to samo za sebe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...