Jump to content

SRAMOTA: Srpskog fudbalera Hrvati nisu hteli da sahrane po pravoslavnim običajima!

Оцени ову тему


МилошБГ

Препоручена порука

  • Одговори 31
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Tipična problematika mješovitih brakova,

uvijek se to rješava samo na 4 moguća načina:

 

1. niko ne drži baš ništa

2. drži se nešto al vrlo

malo, sasvim minimalno

3. nekakav kompromis

ona predje na njegovu

ili on pak na vjeru njenu

4. razvod ako ne uspiju ni

na jedan od prva tri načina

 

Znam slučaj musliman - katolkinjka, tu je taj musliman morao pristati da djeca budu pokrštena, sin ne bude obrezan, ali na kraju je paradoxno morao biti a to iz zdravstvenih a ne islamskih razloga a proveli su mu to u bolnici a ne nikakav hodža itd. Često muškarci predju na ženinu vjeru jer njima je sve to većinom svejedno a djeca se takodjer vaspitaju u majčinoj vjeri, to sam vidio mnogo puta iako bi patrijarhalne tradicije nalagale baš obrnut postupak. Radi se o mladencima kojima je vjera zadnja rupa na svirali, svejedno da li svoja ili tudja ili ako već nešto znači onda ne toliko dovoljno da bi zbog nje nekako "masirali" ženu i djecu kako svi moraju biti te iste vjere koje je on. I ja da imam ženu pravoslavku i sva djeca su mi pravoslavna jer sam to tako pustio ženi da ih vaspitava kako ona hoće sigurno bi sam odlučio makar barem pred smrt da predjem na pravoslavlje da ne budemo sad žena i djeca tamo a ja  negdje drugdje, bila bi to besmislica, važi i u obrnutom slučaju ili drugim kombinacijama. Sasvim shvatljiva stvar. Hrišćanstvo je hrišćanstvo. Taj kome nije bio glavni prioritet da li mu je buduća žena i buduća majka njegove djece katolkinja, pravoslavka ili muslimanka, budistkinja  ili ako treba i ateistka naravno da mu neće problem biti ni konvertoovat na bilo šta ili pustit ženu ateistku da djecu vaspitava ako hoće i ateistički..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...