Jump to content

Практична питања наше вере - освећење водице, стана , тамјан, кандило...


Препоручена порука

Oče, kod mene je paroK za slavu došao uveče u jedanest i 15, i osvetio vodu :) To mu je praksa da kod nas dolazi u kasne večernje sate :) Mi smo navikli, i pošto smo mu mi poslednja kuća za to veče, onda barem može malo sjesti kod nas i popiti kaHfu i rakiju :)

Хахахаха, свашта сам чуо, али ово још нисам sHa_sarcasticlol

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Oče, kod mene je paroK za slavu došao uveče u jedanest i 15, i osvetio vodu :) To mu je praksa da kod nas dolazi u kasne večernje sate :) Mi smo navikli, i pošto smo mu mi poslednja kuća za to veče, onda barem može malo sjesti kod nas i popiti kaHfu i rakiju :)

Па наравно. Кад дође, дошао је. И код мене је свештеник увек долазио увече да свети водицу, таман после тога седнемо, мало попијемо, ко људи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vjeruj mi :) i to kad se sa tatom zapriča o politici onda prije ponoći ne počinje osvećenje :)

Невероватно је како ми прија да чујем тако нешто, да је свештеник тако близак с људима, а још ми више прија да људи (у овом случају твоја породица) тако лепо прихвате свештеника у дом без обзира на време :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A što je najjače, moji nijesu baš nešto vjerujući... Ali nikad ni tata ni majka nisu pravili problem oko toga što dođe kasno...

Исти случај је и код мене. Али морам рећи да много више поштују свештенике и да више иду у цркву од како сам уписао Богословски факултет gringrin Но, да не бомбардујемо тему.

Ваља скупити парохијане и озбиљно попричати са њима о овом проблему. Није баш свеједно свештенику када дође код неког нпр. у 16 часова, а овај га испрати са врата са горе поменутим изговором да не ваља светити водицу после 12. Још ако то уради више њих, онда је тек гадно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zar je moguće to da vrate sveštenika sa vrata??? Koja sramota... Ja često idem sa sveštenikom na parohiju i to nam se nika nije desilo. Čak i ljudi koji nisu vjerujući, prime sveštenika, ako ništa bar da kafu popije...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zar je moguće to da vrate sveštenika sa vrata??? Koja sramota... Ja često idem sa sveštenikom na parohiju i to nam se nika nije desilo. Čak i ljudi koji nisu vjerujući, prime sveštenika, ako ništa bar da kafu popije...

Као што рекох, свашта сам чуо. Зато је мој свештеник који је сада у пензији имао фино решење за овакву ситуацију. Написао сам на првој страни :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као што рекох, свашта сам чуо. Зато је мој свештеник који је сада у пензији имао фино решење за овакву ситуацију. Написао сам на првој страни :)

А како се зове тај твој свештеник? .smesko.

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не зове се, сам дође :) Шалим се, Томислав Милуновић се зове :)

Па, ако сам долази онда, ипак, зове се/себе. Субјекат врши радњу на себи. Значи позвао се/себе. Нисам погрешила :)

Е, не познајем га .smesko.

Земаљско је за малена царство, а небеско увек и до века.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

E,oce ja nadrlja po ovom pitanju prekjuce.Ove godine smo poceli slaviti svetog Georgija Pobedosca s tim da Gurgevdan slavimo a Djuedjic "obelezavamo". Pozovem ja svestenika da sveti vodicu i od mojih dobih 100 i1 opasku! Na kraju se razbezase kud koji. Sledeci put ima da cutim.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...