Jump to content

Марко Радосављевић и Негослав (бивши Артемије и Николај) о Литургији

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Одговори 218
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • Гости

Па ја тебе стварно не разумем. Човек је умислио да је пророк, да је јуродив... он ће да продрма фарисеје, то јест оне "фине и паметне", јер је он, забога, као пророк Јеремија...Из авиона се види какво је његово духовно стање: умишљена величина. И ту сад треба нешто аргументовано да се коментарише?

 

 

Opet ad homminem..

 

Ajde sada da govorimo o onome sto je napisao. Sta tu nije tacno? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Невезано за мученике савести који се јаве овде, него због биографског момента.

Једна ствар која ми се временом поставила као проблем. Разноразни духовидци су ме прогласили за архијеретика, и онда сам сам себи поставио питање: Можда имају право? Добри су они ликови, ревнитељи за православље, супер исправни итд., но ја сам имао сусрете треће врсте са духовницима. И то чак са овима које ови поштују и цитирају, мада често у перверзном контексту. Владика Данило Крстић, отац Лазар Пиперски и Острошки, Симеон из Будисаваца, Калист Николајев, Сава Рукумијски, Тадеј Витовнички итд., сви су они са мном имали сјајан однос. Чак и Јоил Острошки кога оплетох у једном тексту... Са свима сам остао у љубави. Сада, ако су они свети, а са мном нису имали проблеме, како сам ја то антихристов син? Некако не иде. Или су сви они били опрелешћени невероватном сатанском силом која се крила у мени, или је нешто друго у питању?

Не, да скратим ову спрдњу. То су све били дивни људи са својим манама, као што сам и ја. Толико сам имао дивних сусрета са њима, да сам могао да видим лепоту њихових душа, која, надам се да се мало пренела и на мене. Анегдоте и изреке ће бити записане на другом месту. Овде мислим да је довољно.     

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Еј, хајде се одмакни мало од фасцинације. Размисли, да је то написао неко други, шта био мислио о аутору? Једна реченица можда може да прође без његовог препотентног, арогантног става. Али више од тога - тешко. Неспорно је да је интелигентан и да је  образован. Али му то ништа не користи, јер не користи на позитиван начин. "Пацијенти"? Као израз за некога ко претпостављено није разумео "узвишену" иронију у његовим речима Са чим то има везе? Са јуродивошћу, са духовношћу? Не, брате, то има везе само са очитом ароганцијом. А то благе везе нема са духовношћу.

 

 

Ok, ali ja bih ipak da pricamo o onome sto je napisano. U suprotnom ces me samo jos vise ubediti da je stil o. Zorana, ma koliko grub, brutalan bio- zapravo jedino resenje.

 

A veruj mi, nisam ni malo zaslepljen. Ne mogu da kazem da ne cenim teoloske radove o. Zorana. naprotiv, veoma ih cenim, mnogo toga sam citao i dosta sam naucio.

 

Hajde da sada pricamo  o temi. To je bitno, mozemo da otvorimo temu o liku i delu o. Zorana, ali ovde je tema nesto drugo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...