Jump to content

Ко је Аллах а ко је Света Тројица?

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Pa ako nas Bog sve isto voli zasto bi onda moju molitvu Njemu direktno upucenu manje vrednovao nego kada bih molio preko posrednika(svetitelja)?To bas ne shvatam pa ako bi mogli malo da mi pojasnite.Kod nas muslimana je takva vrsta molitve zabranjena.mi moramo direktno da se Allahu  swt obracamo

ko ima vise vere svetitelj ili obican covek???? molimo se i Gospodu a molimo i svete da nam pomognu njihovim molitvama za nas.... (onako laicki receno)

Pa ko ima vise vjere? ja kao covjek vjernik potpuno vjerujem u Boga isto kao i jedan Svetac.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 264
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Pa ako nas Bog sve isto voli zasto bi onda moju molitvu Njemu direktno upucenu manje vrednovao nego kada bih molio preko posrednika(svetitelja)?To bas ne shvatam pa ako bi mogli malo da mi pojasnite.Kod nas muslimana je takva vrsta molitve zabranjena.mi moramo direktno da se Allahu  swt obracamo

ko ima vise vere svetitelj ili obican covek???? molimo se i Gospodu a molimo i svete da nam pomognu njihovim molitvama za nas.... (onako laicki receno)

Pa ko ima vise vjere? ja kao covjek vjernik potpuno vjerujem u Boga isto kao i jedan Svetac.

Пошто исто верујеш као светац да ли можеш да 40 година не легнеш да спаваш у кревет као Свети Јован Шангајски или да се молиш 1000 дана и 1000 ноћи као Свети Серафим Саровски?

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa i Isus se molio sam Ocu svome Smiley

a zasto se vi  ne molite sami direktno Bogu?

Заборављаш наше веровање у Пресвету Тројицу,тако да молећи се Господу Христу молимо се Њему као Богу,под један,под два,ако икада будеш имао жељу да се упознаш Православном Литургијом,која је нуклеус нашег живота,видећеш да је,на пример, свака молитва у Литургији,свака прозба упућена Богу Оцу Који је начело (архи) Триличностног Бога.Поздрав!

Pa ako nas Bog sve isto voli zasto bi onda moju molitvu Njemu direktno upucenu manje vrednovao nego kada bih molio preko posrednika(svetitelja)?To bas ne shvatam pa ako bi mogli malo da mi pojasnite.Kod nas muslimana je takva vrsta molitve zabranjena.mi moramo direktno da se Allahu  swt obracamo

Свети као угодници Божији,као они који су достигли по Православном учењу обожење (тхеозис) које је циљ живота сваког хришћанског верника,јесу они који пребивају у вечној љубави,у Богу Љубави Пресветој Тројици и нема тога што Бог Љубави неће учинити за своје Свете и љубљене,који се непрестано моле за за све пред престолом Живога Бога,ако искрено,са покајањем и чистим срцем преко њих од Бога иштемо оно што је душекорисно за нас и друге,молећи их да се и они,поред нас који се молимо Богу,такође моле Богу да нам испуни оно што је спасоносно за нас и ближње...ако разумемо и ако смо способни да истински доживимо љубав и ако схватамо све оно што љубав сама по себи садржи и начин како се она манифестује у нама и према другима,разумећемо ово.Поздрав!
Mozete li mi braco kratko napisati jednu vasu molitvu.rado bih znao da mozemo dalje da razgovaramo.Hvala
Ево,на пример,вечерња молитва (која је у склопу вечерњем молитвеног правила) упућена Богу Оцу,састављена од св.Макарија Великог:

"Боже вечни и царе сваког створења који си ме удостојио да доживим до овога часа, прости ми грехе, које учиних овога дана делом, речју и мишљу. И очисти, Господе, смирену душу моју од сваке прљавштине тела и духа. И дај ми, Господе, да ми сан ове ноћи прође у миру, да бих уставши са скормне постеље, угађао пресветом имену Твом, у све дане живота мога, и победио телесне и бестелесне непријатеље који војују на мене. И избави ме, Господе, од сујетних помисли и рђавих жеља које ме прљају. Јер је Твоје царство, и сила, и слава Оца и Сина и Светога Духа, сада и увек и у векове векова . Амин".

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudstvo! gore čini mi se je postavljena tema.Oko molitvi i moljenja možemo drugom prilikom.Nekako je ljepše tematski diskusiju voditi! Ovako naš razgovor vodi u slijepu ulicu.Moj je prijedlog: Hajde da pitamo jedni druge pitanja koja će biti argumentovana i odgovore koji će biti argumentovani o ovoj temi!

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče nas muslimana: Zemlji je zabranjeno da nagriza meso poslanika , i nekih šehida.Mezar hazreti Hamze se nalazi na Uhudu.On je poginuo prije više od 1400 godina.Prije pedesetak godina pala je kiša i od poplave je dio zemlje odnešen i iz zemlje su izvirili djelovi njegovih nogu.One su izgledale onako kako su izgledale u vremenu u kojem je živio.Zaista mi ne namo božije planove i nemožemo dokučiti božiju Mudrost!

Да ли можеш да ми даш неки линк или слику? Немој да мислиш да ти не верујем, него ове разоговоре замишљам са аргументима.

Само дијалог,

Ја сам први за аргументе!

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudstvo! gore čini mi se je postavljena tema.Oko molitvi i moljenja možemo drugom prilikom.Nekako je ljepše tematski diskusiju voditi! Ovako naš razgovor vodi u slijepu ulicu.Moj je prijedlog: Hajde da pitamo jedni druge pitanja koja će biti argumentovana i odgovore koji će biti argumentovani o ovoj temi!

Ајд крени!  :smiley:

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje uz to

Da li krščani vjeruju da je istina o Bogu sve ono što Biblija tvrdi?

Да...све оно што Свето Писмо и Свето Предање Цркве уче о Богу.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče Kurana i onoga što Kuran govori o Bogu možemo o tome reći sljedeče:

Kod nas muslimana je Bog svaršen,nije nikome sličan, njegovo znanje je sveznanje, ništa mu nije skriveno, zna ono što ispoljavamo i ono što krijemo.

Kada mali dječak musliman prvi puta ide na vjersku pouku, ono što nauči od prvih stvari su riječi šehadeta:

a to je vjerovanje da je samo jedan Bog i da je Muhammed Njegov Poslanik,Prvu suru koju naučimo una vjerskoj pouci je sura ihlas čiji prevod je bgrat Selkoba naveo.

po meni jedni od najljepših citata u kuranu u kojima se Bog spominje su sljedeći citati:

On je Allah – nema drugog boga osim Njega -, On je poznavalac nevidljivog i vidljivog svijeta, On je Milostivi, Samilosni!

23. On je Allah – nema drugog boga osim Njega, Vladar, Sveti, Onaj koji je bez nedostataka, Onaj koji svakoga obezbjeđuje, Onaj koji nad svi bdi, Silni, Uzvišeni, Gordi. Hvaljen neka je Allah, On je vrlo visoko iznad onih koje smatraju Njemu ravnim!

24. On je Allah, Tvorac, Onaj koji iz ničega stvara, Onaj koji svemu daje oblik, On ima najljepša imena. Njega hvale oni na nebesima i na Zemlji, On je Silni i Mudri.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče Kurana i onoga što Kuran govori o Bogu možemo o tome reći sljedeče:

Kod nas muslimana je Bog svaršen,nije nikome sličan, njegovo znanje je sveznanje, ništa mu nije skriveno, zna ono što ispoljavamo i ono što krijemo.

Исто је и код нас.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za uvažemnog brata Solomon Kana koji je nema sumnje vrstan poznavalac hriščanskih učenja( ušto sam se do sada i sam mogao uvjeriti, kroz njegove odgovore)postavio bih nekoliko pitanja:

Prvo pitanje je:U knjizi postanka,u drugom poglavlju odmah na početku se navodi sljedeći citat: I sedmoga dana Bog dovrši svoje djelo koje učini. I počinu u sedmi dan od svega djela koje učini. 3 I blagoslovi Bog sedmi dan i posveti, jer u taj dan počinu od svega djela svoga koje učini.

Šta znači počinuti od svega djela kojeg je učinio?

То значи да се читава творевина коју је Бог Љубави створио,заједно са човеком као круном стварања,купала у савршеној благодати Божијој,да је сва Божија креација пребивала у несливеном јединству са Божијим нествореним енергијама које су је непомућену прожимале и одржавале у богоустановљеном и благодатном постојању,да је творачка моћ,слава и надасве љубав Божија просијала у свој свој љубавној пуноћи.Слава Њему!
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево дасе и ја умешам, немојте замерити. То значи да је Бог довршио стварање онога што је наумио, а не да се уморио па му треба одмор :smiley:. Такође, то не значи да је Бог после тога постао неделатан. Није и то Хростос јасно каже: Отац мој увек дела. Бог је увекделајући, али је починуо, тј. окончао дело стварања света и човека. Сада Бог на другачији начин дела према свету. Он свет одржава у постојању и води га ка спасењу.

Опростите што упадам у туђе питање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево дасе и ја умешам, немојте замерити. То значи да је Бог довршио стварање онога што је наумио, а не да се уморио па му треба одмор :smiley:. Такође, то не значи да је Бог после тога постао неделатан. Није и то Хростос јасно каже: Отац мој увек дела. Бог је увекделајући, али је починуо, тј. окончао дело стварања света и човека. Сада Бог на другачији начин дела према свету. Он свет одржава у постојању и води га ка спасењу.

Опростите што упадам у туђе питање.

Ово што је брат Александар рекао јесте довршење моје мисли...хвала,Александре!  :smiley:

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...