Jump to content

Ко је Аллах а ко је Света Тројица?

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

u Islamu se muslimani mole samo Allahu swt.Ima ih koji se mole na grobovima poznatih muslimanskih licnosti sto uopste nema temelja u Islamu.Mi kao muslimani kada obavljamo molitvu moimo se Allahu swt i nikom drugom.Jedino od Njgea trazimo pomoc. Ne smijemo traziti pomoc od Allaha swt preko nekih poznatih davno umrlih muslimana,cak ni preko naseg Poslanika Muhameda s.a.w.s.

Не молимо се ми светитељима, већ ми њих користимо као посреднике у молитви.

Пример молитве:

Свети (име светитеља) моли Бога за нас.

Pa i Isus se molio sam Ocu svome klapklap

a zasto se vi  ne molite sami direktno Bogu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 264
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

u Islamu se muslimani mole samo Allahu swt.Ima ih koji se mole na grobovima poznatih muslimanskih licnosti sto uopste nema temelja u Islamu.Mi kao muslimani kada obavljamo molitvu moimo se Allahu swt i nikom drugom.Jedino od Njgea trazimo pomoc. Ne smijemo traziti pomoc od Allaha swt preko nekih poznatih davno umrlih muslimana,cak ni preko naseg Poslanika Muhameda s.a.w.s.

Не молимо се ми светитељима, већ ми њих користимо као посреднике у молитви.

Пример молитве:

Свети (име светитеља) моли Бога за нас.

Pa i Isus se molio sam Ocu svome klapklap

a zasto se vi  ne molite sami direktno Bogu?

Па молимо се брате, ал некад смо недостојни, па молимо светитеље да они умоле Бога, јер они нас гледају Духом Светим, знају све наше мисли.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Islamu se muslimani mole samo Allahu swt.Ima ih koji se mole na grobovima poznatih muslimanskih licnosti sto uopste nema temelja u Islamu.Mi kao muslimani kada obavljamo molitvu moimo se Allahu swt i nikom drugom.Jedino od Njgea trazimo pomoc. Ne smijemo traziti pomoc od Allaha swt preko nekih poznatih davno umrlih muslimana,cak ni preko naseg Poslanika Muhameda s.a.w.s.

Не молимо се ми светитељима, већ ми њих користимо као посреднике у молитви.

Пример молитве:

Свети (име светитеља) моли Бога за нас.

Pa i Isus se molio sam Ocu svome klapklap

a zasto se vi  ne molite sami direktno Bogu?

Па молимо се брате, ал некад смо недостојни, па молимо светитеље да они умоле Бога, јер они нас гледају Духом Светим, знају све наше мисли.

Dobro brate volio bih nesto da mi pojasnite.Imao bih jedno pitanje da bih razumio

Da li Bog vas sve voli istom jacinom?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Islamu se muslimani mole samo Allahu swt.Ima ih koji se mole na grobovima poznatih muslimanskih licnosti sto uopste nema temelja u Islamu.Mi kao muslimani kada obavljamo molitvu moimo se Allahu swt i nikom drugom.Jedino od Njgea trazimo pomoc. Ne smijemo traziti pomoc od Allaha swt preko nekih poznatih davno umrlih muslimana,cak ni preko naseg Poslanika Muhameda s.a.w.s.

Не молимо се ми светитељима, већ ми њих користимо као посреднике у молитви.

Пример молитве:

Свети (име светитеља) моли Бога за нас.

Pa i Isus se molio sam Ocu svome klapklap

a zasto se vi  ne molite sami direktno Bogu?

Из житија Светог Александра Свирског:

Тако провођаше свој живот преподобни и достиже то, да молитвом својом прогоњаше демоне, и да анђеле имађаше за своје сабеседнике. Једном се он удостоји видети самога Бога, који му се јави у Три Лица, и разговарати с Њим о томе како да подигне цркву, сагради манастир и сабере братију. А када се затим он помоли Богу о томе на ком месту да подигне цркву, њему анђео Господњи показа место. Потом га братија примораше да прими свештенички чин. Након неког времена преподобни сагради цркву у име Свете Тројице, и освети је, а братство се множаше све више и више.

На Првом Васељенском сабору је доказано да су Бог отац, Свети дух и син једно исто.

А користимо посреднике у молитви јер они још за живота чинише чуда и именом Господа Исуса Христа изонише демоне.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Islamu se muslimani mole samo Allahu swt.Ima ih koji se mole na grobovima poznatih muslimanskih licnosti sto uopste nema temelja u Islamu.Mi kao muslimani kada obavljamo molitvu moimo se Allahu swt i nikom drugom.Jedino od Njgea trazimo pomoc. Ne smijemo traziti pomoc od Allaha swt preko nekih poznatih davno umrlih muslimana,cak ni preko naseg Poslanika Muhameda s.a.w.s.

Не молимо се ми светитељима, већ ми њих користимо као посреднике у молитви.

Пример молитве:

Свети (име светитеља) моли Бога за нас.

Kako će taj koji je mrtav moliti Boga za vas.Kod nas nema posrednika u molbama Bogu .Mi mu se direktno molimo i zu je razlika između vas i nas.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li Bog svoju ljubav daje nekom vise a nekom manje?

Бог све воли и зато је Бог сишао на земљу, постао човек и победио смрт да би човек могао да постао Бог.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li Bog svoju ljubav daje nekom vise a nekom manje?

Бог све воли и зато је Бог сишао на земљу, постао човек и победио смрт да би човек могао да постао Бог.

Kada bih u to vjerovao bio bih to što si ti!

Bog kod nas se tako ne shvata?

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ako nas Bog sve isto voli zasto bi onda moju molitvu Njemu direktno upucenu manje vrednovao nego kada bih molio preko posrednika(svetitelja)?To bas ne shvatam pa ako bi mogli malo da mi pojasnite.Kod nas muslimana je takva vrsta molitve zabranjena.mi moramo direktno da se Allahu  swt obracamo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li Bog svoju ljubav daje nekom vise a nekom manje?

Бог све воли и зато је Бог сишао на земљу, постао човек и победио смрт да би човек могао да постао Бог.

Kada bih u to vjerovao bio bih to što si ti!

Bog kod nas se tako ne shvata?

Да ли то значи да муслимани не верују свеопште васкрсење?

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa i Isus se molio sam Ocu svome Smiley

a zasto se vi  ne molite sami direktno Bogu?

Заборављаш наше веровање у Пресвету Тројицу,тако да молећи се Господу Христу молимо се Њему као Богу,под један,под два,ако икада будеш имао жељу да се упознаш Православном Литургијом,која је нуклеус нашег живота,видећеш да је,на пример, свака молитва у Литургији,свака прозба упућена Богу Оцу Који је начело (архи) Триличностног Бога.Поздрав!

Pa ako nas Bog sve isto voli zasto bi onda moju molitvu Njemu direktno upucenu manje vrednovao nego kada bih molio preko posrednika(svetitelja)?To bas ne shvatam pa ako bi mogli malo da mi pojasnite.Kod nas muslimana je takva vrsta molitve zabranjena.mi moramo direktno da se Allahu  swt obracamo

Свети као угодници Божији,као они који су достигли по Православном учењу обожење (тхеозис) које је циљ живота сваког хришћанског верника,јесу они који пребивају у вечној љубави,у Богу Љубави Пресветој Тројици и нема тога што Бог Љубави неће учинити за своје Свете и љубљене,који се непрестано моле за за све пред престолом Живога Бога,ако искрено,са покајањем и чистим срцем преко њих од Бога иштемо оно што је душекорисно за нас и друге,молећи их да се и они,поред нас који се молимо Богу,такође моле Богу да нам испуни оно што је спасоносно за нас и ближње...ако разумемо и ако смо способни да истински доживимо љубав и ако схватамо све оно што љубав сама по себи садржи и начин како се она манифестује у нама и према другима,разумећемо ово.Поздрав!

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ako nas Bog sve isto voli zasto bi onda moju molitvu Njemu direktno upucenu manje vrednovao nego kada bih molio preko posrednika(svetitelja)?To bas ne shvatam pa ako bi mogli malo da mi pojasnite.Kod nas muslimana je takva vrsta molitve zabranjena.mi moramo direktno da se Allahu  swt obracamo

ko ima vise vere svetitelj ili obican covek???? molimo se i Gospodu a molimo i svete da nam pomognu njihovim molitvama za nas.... (onako laicki receno)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa i Isus se molio sam Ocu svome Smiley

a zasto se vi  ne molite sami direktno Bogu?

Заборављаш наше веровање у Пресвету Тројицу,тако да молећи се Господу Христу молимо се Њему као Богу,под један,под два,ако икада будеш имао жељу да се упознаш Православном Литургијом,која је нуклеус нашег живота,видећеш да је,на пример, свака молитва у Литургији,свака прозба упућена Богу Оцу Који је начело (архи) Триличностног Бога.Поздрав!

Pa ako nas Bog sve isto voli zasto bi onda moju molitvu Njemu direktno upucenu manje vrednovao nego kada bih molio preko posrednika(svetitelja)?To bas ne shvatam pa ako bi mogli malo da mi pojasnite.Kod nas muslimana je takva vrsta molitve zabranjena.mi moramo direktno da se Allahu  swt obracamo

Свети као угодници Божији,као они који су достигли по Православном учењу обожење (тхеозис) које је циљ живота сваког хришћанског верника,јесу они који пребивају у вечној љубави,у Богу Љубави Пресветој Тројици и нема тога што Бог Љубави неће учинити за своје Свете и љубљене,који се непрестано моле за за све пред престолом Живога Бога,ако искрено,са покајањем и чистим срцем преко њих од Бога иштемо оно што је душекорисно за нас и друге,молећи их да се и они,поред нас који се молимо Богу,такође моле Богу да нам испуни оно што је спасоносно за нас и ближње...ако разумемо и ако смо способни да истински доживимо љубав и ако схватамо све оно што љубав сама по себи садржи и начин како се она манифестује у нама и према другима,разумећемо ово.Поздрав!
Mozete li mi braco kratko napisati jednu vasu molitvu.rado bih znao da mozemo dalje da razgovaramo.Hvala
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...