Jump to content

Ко је Аллах а ко је Света Тројица?

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Ја из овога закључујем да Адам не би страдао и умро да није сагрешио. Јесам ли у праву? Ако јесам, како Ислам учи да се сада мртви Адам поново врати у живот? Је ли тако нешто у Исламу могуће? Да ли наведени цитат значи веру у васкрсење мртвих (поново васпостваљање човека као психосоматског бића) или нешто друго?

П.С. Ја да знам пуно тога о Исламу не би тебе питао. То и јесте циљ ових дискусија да нешто научимо, а не да нас убеђујеш како је Куран права књига а Библија погрешна.

Tacno brate Aleksandre.Pa isto kao u Bibliji.Bili u raju pa pojeli zabranjevo voce,zgrijesili i zato su dobili kaznu.Na zemlju i evo vam jedan zivot koji nije vjecan.Umrijecete i ponovo biti ozivljeni

Значи, Куран нам није донео никакво ново откривење што се тога тиче, већ понавља од раније познате ствари (код Јевреја и хришћана).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 264
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Чисто као прилог теми

ЖИТИЈЕ ПРЕПОДОБНОГ ОЦА НАШЕГ АЛЕКСАНДРА СВИРСКОГ http://www.svetosavlje.org/biblioteka/AvaJustin/ZitijaSvetih/ZitijaSvetih0830.htm

Део из житија,

     Тако провођаше свој живот преподобни и достиже то, да молитвом својом прогоњаше демоне, и да анђеле имађаше за своје сабеседнике. Једном се он удостоји видети самога Бога, који му се јави у Три Лица, и разговарати с Њим о томе како да подигне цркву, сагради манастир и сабере братију. А када се затим он помоли Богу о томе на ком месту да подигне цркву, њему анђео Господњи показа место. Потом га братија примораше да прими свештенички чин. Након неког времена преподобни сагради цркву у име Свете Тројице, и освети је, а братство се множаше све више и више.

и један клип

Да ли неко од браће муслиманске вероисповести може да ми објасни овај клип?

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate moj pošto si ti naveo taj klip red bi bio i da nam objasniš ?

Свети Александар Свирски је рођен 1448. године а упокојио се у Господу 1533. године, па ме занима како ислам објашњава нетрулежне мошти овог светитеља, није једини светитељ чије су мошти нетрулежне.

Како ислам објашњава нетрулежне мошти?

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče nas muslimana: Zemlji je zabranjeno da nagriza meso poslanika , i nekih šehida.Mezar hazreti Hamze se nalazi na Uhudu.On je poginuo prije više od 1400 godina.Prije pedesetak godina pala je kiša i od poplave je dio zemlje odnešen i iz zemlje su izvirili djelovi njegovih nogu.One su izgledale onako kako su izgledale u vremenu u kojem je živio.Zaista mi ne namo božije planove i nemožemo dokučiti božiju Mudrost!

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče nas muslimana: Zemlji je zabranjeno da nagriza meso poslanika , i nekih šehida.Mezar hazreti Hamze se nalazi na Uhudu.On je poginuo prije više od 1400 godina.Prije pedesetak godina pala je kiša i od poplave je dio zemlje odnešen i iz zemlje su izvirili djelovi njegovih nogu.One su izgledale onako kako su izgledale u vremenu u kojem je živio.Zaista mi ne namo božije planove i nemožemo dokučiti božiju Mudrost!

Да ли можеш да ми даш неки линк или слику? Немој да мислиш да ти не верујем, него ове разоговоре замишљам са аргументима.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам даиспричам нешто у вези моштију светитеља и става наших муслимана прем њима. Конкретно, ради се о моштима светог Василија Острошког. Црногорци јако поштују овог светитеља. Можете чути савкаве пприче у вези тога. Ја сам, између осталог, од њих чуо да се овом светитељу поклањају чак и муслимани. Нисам мога у то да поверујем. Реко, браћа Црногорци мало претерују.

Међутим, када сам једне године боравио на Острогу, од доњег манастира су ме аутом према Подгорици повезли отац и син. Стали смо да попијемо кафу у једној локалној кафани. Испијајући кафу причали смо о Острогу. Обзиром дасу они били из Подгорице и даредовно долазе под Острог, ја их упитах: "Молим вас да ми кажете, али искрено и без претеривања, да ли је истина да светом Василију на поклоњење долазе и муслимани?" Добио сам следећи одговор: "Истина је пријатељу. Ми смо муслимани!" То ме је стрефило као гром из ведра неба, остао сам без текста.

Да, истина је. Муслимани у Црној Гори јако поштују светог Василија и долазе на поклоњење тражећи од светог молитвену помоћ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морам даиспричам нешто у вези моштију светитеља и става наших муслимана прем њима. Конкретно, ради се о моштима светог Василија Острошког. Црногорци јако поштују овог светитеља. Можете чути савкаве пприче у вези тога. Ја сам, између осталог, од њих чуо да се овом светитељу поклањају чак и муслимани. Нисам мога у то да поверујем. Реко, браћа Црногорци мало претерују.

Међутим, када сам једне године боравио на Острогу, од доњег манастира су ме аутом према Подгорици повезли отац и син. Стали смо да попијемо кафу у једној локалној кафани. Испијајући кафу причали смо о Острогу. Обзиром дасу они били из Подгорице и даредовно долазе под Острог, ја их упитах: "Молим вас да ми кажете, али искрено и без претеривања, да ли је истина да светом Василију на поклоњење долазе и муслимани?" Добио сам следећи одговор: "Истина је пријатељу. Ми смо муслимани!" То ме је стрефило као гром из ведра неба, остао сам без текста.

Да, истина је. Муслимани у Црној Гори јако поштују светог Василија и долазе на поклоњење тражећи од светог молитвену помоћ.

То сам и ја и чуо и видео, само мислим да Светог Василија Острошког јако поштују и црногорци и срби.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Islamu se muslimani mole samo Allahu swt.Ima ih koji se mole na grobovima poznatih muslimanskih licnosti sto uopste nema temelja u Islamu.Mi kao muslimani kada obavljamo molitvu moimo se Allahu swt i nikom drugom.Jedino od Njgea trazimo pomoc. Ne smijemo traziti pomoc od Allaha swt preko nekih poznatih davno umrlih muslimana,cak ni preko naseg Poslanika Muhameda s.a.w.s.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kuran, Sura 1 (Al-Fatiha)

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog

1. Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo,

2. Milostivog, Samilosnog,

3. Vladara Dana sudnjeg,

4. Tebi se klanjamo i od Tebe pomoć tražimo!

5. Uputi nas na pravi put,

6. na put onih kojima si milost Svoju darovao,

7. a ne onih koji su protiv sebe srdžbu izazvali, niti onih koji su zalutali!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Islamu se muslimani mole samo Allahu swt.Ima ih koji se mole na grobovima poznatih muslimanskih licnosti sto uopste nema temelja u Islamu.Mi kao muslimani kada obavljamo molitvu moimo se Allahu swt i nikom drugom.Jedino od Njgea trazimo pomoc. Ne smijemo traziti pomoc od Allaha swt preko nekih poznatih davno umrlih muslimana,cak ni preko naseg Poslanika Muhameda s.a.w.s.

Не молимо се ми светитељима, већ ми њих користимо као посреднике у молитви.

Пример молитве:

Свети (име светитеља) моли Бога за нас.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u Islamu se muslimani mole samo Allahu swt.Ima ih koji se mole na grobovima poznatih muslimanskih licnosti sto uopste nema temelja u Islamu.Mi kao muslimani kada obavljamo molitvu moimo se Allahu swt i nikom drugom.Jedino od Njgea trazimo pomoc. Ne smijemo traziti pomoc od Allaha swt preko nekih poznatih davno umrlih muslimana,cak ni preko naseg Poslanika Muhameda s.a.w.s.

Ипак, на хиљаде муслимана се под Острогом моли светом Василију за молитвено посредовање. У то се лично уверих. Значи, слушају Куран таман као и вечина наших Библију. :smiley:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam gledao davno kad je mitropolit amfilohije bio u jednom manastiru ,mislim da je na kosovu jer je pricao sa vojnicima na italijanskom i pitao je igumaniju da li dolaze muslimani u manastir .U manastiru ima mirotociva freska.Kaze igumanija da muslimani jako cudno veruju,dodju i kazu da ne zele nista da slusaju vec samo da se obavi molitva

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...