Jump to content

Ко је Аллах а ко је Света Тројица?

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

Дакле, идемо и ову тему да би могли уопште да заокружимо разговор.

Питање за браћу муслимане:

Ко је Аллах?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 264
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kršćani tvrde da je ono što se nalazi u zavjetima i poslanicama Allahov subhanehu ve te'ala govor ili govor Mesiha alejhi selam i da su napisane pod nadahnućem duha svetoga, a koje su napisali havarijuni koji se smatraju poslanicima. Da bi ovaj govor bio ispravan moraju nam dati sedam dokaza:

Da bi dokazali Sveto Trojstvo moraju biti ispunjeni ovi uslovi:

1. Potvrda božanstvenosti Mesiha koji je poslao ove poslanike.

2. Potvrda božanstvenosti svetog duha koji ih je nadahnuo za pisanje ovih zavjeta.

3. Potvrđivanje poslanstva ovih poslanika kojima se pripisuju ove knjige.

4. Nepobitan dokaz o poslanikovom diktiranju prilikom pisanja Zavjeta koji mu se pripisuje.

5. Povezanost seneda od vremena pisanja knjiga sve do današnjih dana.

6. Dokazivanje ispravnosti prijevoda sa jezika poslanika na druge jezike uz dokazivanje pravednosti prevodilaca, njihove bogobojaznosti i znanja obadva jezika.

7. Da dokažu da ovi zavjeti nisu kontradiktorni jedni drugima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

evo jedna istorijska cinjenica

KONCIL korigira Bibliju na drugom Vatikanskom Koncilu,1962 - 1965

izbacujuci indiciju svetog trojstva iz Biblije.

1) PRBA IVANOVA POSLANICA GLAVA 5 RECENICA 7 GLASI:

JER JE TROJE STO SVIJEDOCI NA NEBU, OTAC, RIJEC I

SVETI DUH; I OVO TROJE JE JEDNO.

To je u Bibliji u izdanju prije Koncila 1962 do 1965,

a u novijim izdanjima ovako glasi.

2) PRVA IVANOVA POSLANICA GLAVA 5 RECENICA 7 i 8

GLASE: TAKO TROJE SVJEDOCI; 8, DUH VODA I KRV, OVO

TROJE SE SLAZE.

znaci vas koncil izbacuje ovaj stih kao nevazeci

Link to comment
Подели на овим сајтовима

evo jedna istorijska cinjenica

KONCIL korigira Bibliju na drugom Vatikanskom Koncilu,1962 - 1965

izbacujuci indiciju svetog trojstva iz Biblije.

1) PRBA IVANOVA POSLANICA GLAVA 5 RECENICA 7 GLASI:

JER JE TROJE STO SVIJEDOCI NA NEBU, OTAC, RIJEC I

SVETI DUH; I OVO TROJE JE JEDNO.

To je u Bibliji u izdanju prije Koncila 1962 do 1965,

a u novijim izdanjima ovako glasi.

2) PRVA IVANOVA POSLANICA GLAVA 5 RECENICA 7 i 8

GLASE: TAKO TROJE SVJEDOCI; 8, DUH VODA I KRV, OVO

TROJE SE SLAZE.

znaci vas koncil izbacuje ovaj stih kao nevazeci

Ех, да је само то сведочанство о Светој Тројици...

Ево ти Стари Завет, читај Авраама...

http://www.normareclamare.com/alex/test/pravoslavlje/svetopismo/stari%20zavet.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чисто као прилог теми

ЖИТИЈЕ ПРЕПОДОБНОГ ОЦА НАШЕГ АЛЕКСАНДРА СВИРСКОГ http://www.svetosavlje.org/biblioteka/AvaJustin/ZitijaSvetih/ZitijaSvetih0830.htm

Део из житија,

    Тако провођаше свој живот преподобни и достиже то, да молитвом својом прогоњаше демоне, и да анђеле имађаше за своје сабеседнике. Једном се он удостоји видети самога Бога, који му се јави у Три Лица, и разговарати с Њим о томе како да подигне цркву, сагради манастир и сабере братију. А када се затим он помоли Богу о томе на ком месту да подигне цркву, њему анђео Господњи показа место. Потом га братија примораше да прими свештенички чин. Након неког времена преподобни сагради цркву у име Свете Тројице, и освети је, а братство се множаше све више и више.

и један клип

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hristos je rekao da ce njegovi ucenici ciniti ono sto je i on cinio,ciniti cuda,isterivati demone itd...

A posto se zna da muslimani mnogo postuju nase svetitelje i njihove relikvije i mole im se u nevolji a nesto nikad nisam cuo da hriscani obilaze muslimanska svetilista,osim onih koji su to samo imenom pa idu kod hodze po nekakav zapis,eto mi imamo svedoke mnogobrojne a ko svedoci o istinitosti islama?

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sinoč ne dobih odgovore takođe na neka pitanja poput zašto nas bog i dalje kažnjava a Isus se iskupio svojim razapečem za naše grijehe.To mi liči na priču kada je čovjek dva puta odležao kaznu zbog grijeha kojeg nije počinio?

To pitanje osta neodgovoreno.U obliku: Bog nas kažnjava i dalje zato što...

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sinoč ne dobih odgovore takođe na neka pitanja poput zašto nas bog i dalje kažnjava a Isus se iskupio svojim razapečem za naše grijehe.To mi liči na priču kada je čovjek dva puta odležao kaznu zbog grijeha kojeg nije počinio?

To pitanje osta neodgovoreno.U obliku: Bog nas kažnjava i dalje zato što...

Ми не кажемо да нас Бог кажњава да бисмо тиме одредили патње у којим човечанство обитава. Онда Богу приписујемо да је он измислио те патње. Не, сам је човек себе увалио у те патње (Адам). Оно што је Адам погрешно урадио Христос је исправио. Ми и даље умирем и после Христа, тачно. Али, ми верујемо да ће Христос поново доћи и да ће нас васкрснути, те да ћемо након тога вечно постојати.

Хајде и ви нама сада одговорите: остало ми је нејасан ваш одговор у вези Адама. Да ли би Адам умро и да није погрешио?

Друго питање: верујете ли ви у васкрсење мртвих?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sinoč ne dobih odgovore takođe na neka pitanja poput zašto nas bog i dalje kažnjava a Isus se iskupio svojim razapečem za naše grijehe.To mi liči na priču kada je čovjek dva puta odležao kaznu zbog grijeha kojeg nije počinio?

To pitanje osta neodgovoreno.U obliku: Bog nas kažnjava i dalje zato što...

Ми не кажемо да нас Бог кажњава да бисмо тиме одредили патње у којим човечанство обитава. Онда Богу приписујемо да је он измислио те патње. Не, сам је човек себе увалио у те патње (Адам). Оно што је Адам погрешно урадио Христос је исправио. Ми и даље умирем и после Христа, тачно. Али, ми верујемо да ће Христос поново доћи и да ће нас васкрснути, те да ћемо након тога вечно постојати.

Хајде и ви нама сада одговорите: остало ми је нејасан ваш одговор у вези Адама. Да ли би Адам умро и да није погрешио?

Друго питање: верујете ли ви у васкрсење мртвих?

Kuran,Sura 2:

28. Kako možete da ne vjerujete u Allaha, vi koji ste bili ništa, pa vam je On život dao; On će, zatim, učiniti i da pomrete i poslije će vas oživjeti, a onda ćete se Njemu vratiti.

35. I Mi rekosmo: "O Ademe, živite, ti i žena tvoja, u džennetu(raju) i jedite u njemu koliko god želite i odakle god hoćete, ali se ovom drvetu ne približujte pa da sami sebi nepravdu nanesete!"

36. I šejtan ih navede da zbog drveta posrnu i izvede ih iz onoga u čemu su bili. "Siđite!" – rekosmo Mi – "jedni drugima ćete neprijatelji biti, a na Zemlji ćete boraviti i do roka određenog živjeti!"

je li sad sve jasno

samo bih molio sagovornike da se malo informisu o islamu i odredjenim stvarima da bi mogli da razgovaramo na odredjenom nivou.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја из овога закључујем да Адам не би страдао и умро да није сагрешио. Јесам ли у праву? Ако јесам, како Ислам учи да се сада мртви Адам поново врати у живот? Је ли тако нешто у Исламу могуће? Да ли наведени цитат значи веру у васкрсење мртвих (поново васпостваљање човека као психосоматског бића) или нешто друго?

П.С. Ја да знам пуно тога о Исламу не би тебе питао. То и јесте циљ ових дискусија да нешто научимо, а не да нас убеђујеш како је Куран права књига а Библија погрешна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја из овога закључујем да Адам не би страдао и умро да није сагрешио. Јесам ли у праву? Ако јесам, како Ислам учи да се сада мртви Адам поново врати у живот? Је ли тако нешто у Исламу могуће? Да ли наведени цитат значи веру у васкрсење мртвих (поново васпостваљање човека као психосоматског бића) или нешто друго?

П.С. Ја да знам пуно тога о Исламу не би тебе питао. То и јесте циљ ових дискусија да нешто научимо, а не да нас убеђујеш како је Куран права књига а Библија погрешна.

Tacno brate Aleksandre.Pa isto kao u Bibliji.Bili u raju pa pojeli zabranjevo voce,zgrijesili i zato su dobili kaznu.Na zemlju i evo vam jedan zivot koji nije vjecan.Umrijecete i ponovo biti ozivljeni
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...