Jump to content

Зашто интелигенција и студенти ћуте?

Оцени ову тему


Čale89

Препоручена порука

Гризли, није баш тако. Има нас који никад нисмо добили никакву помоћ из иностранства, нити смо то на било који начин осетили, не знам откуд ти то. :)

 

У другоме се слажем са тобом - врло је могуће да неко са стране боље види ситуацију. И ја кад одем на 10 дана негде ван, почнем другачије да размишљам, мало ми се разбистри мозак и сморим се кад се вратим у Србију. Шта је - ту је. Ми немамо праве људе на правим местима који би се изборили за то да нам свима буде боље. Ваљда вам је то јасно. Померамо се као пужеви.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Србију пуштају низ воду они који неће да саслушају и науче већ упорно понављају исте грешке које су нас и довеле до ове катастрофе.

Што се тиче политике ја сам од тебе овде могао да научим само да су Амери бољи од Руса, да државу треба смањити до нивоа полицијске станице и да је боље куповати јефтинију страну робу него домаћу скупљу. Опрости али не мислим да пуштам Србију низ воду ако не прихватим твоју науку.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гризли, није баш тако. Има нас који никад нисмо добили никакву помоћ из иностранства, нити смо то на било који начин осетили, не знам откуд ти то

 

Ppojedinci da, ima nas puno koji nemam ni jednu "tetku u švecku" ali generalno na godisnjem nivou sredstva koja se salju iz inostranstva  u srbiju ostaju u srksim novcanim tokovima i pomazu privredi... a koliko sam cuo ta sredstav cak uopste nisu zanemarljiva.

 

Ja sam srecan kad god cujem da je neko otisao preko a narocito kad cujem da je neko pametan ili sposoban otisao. Njihov odlazak jeste gubitak za Srbiju i kamo srece da su mogli da ostanu, ali je sasvim sigurno da ce tamo gde su otisli da im bude pno, puno bolje...

 

Moja pisanja koja su usmerena ka pojedinim gastarbajterima foruma, a koja se cesto ogledaju u postovima tipa "podvio si rep i pobego iz srbije da radis za zlocince, kukavice jedna, umesto da ostanes i pomognes toj Srbiji koju satro volis vise od svih nas zajedno" su zapravo teski sarkazmi usmereni ka konkretnim forumasima (ima ih par Baron i kordun pre svih). Naravno da ne mislim tako i naravno da svaki pozdravljam svaku inicijativu za promenom.

 

Ljudi, promena je sustina svakog uspeha. Kad nesto ne valja promenis... ako opet ne valja- opet promenis. Po zakonu verovatnoce, ako stalno menjas eventualno ces pronaci nesto sto te ispunjava i emotivno i finansijski...

 

Nasa ucmalost  u Srbiji je kao komunisticki rep koji je ostao da nam visi s gujsce... Svaka promena se dozivljava kao katastrofa i od nje se bezi glavom bez obzira.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Материјално гледано, Србија добрим делом живи од помоћи и послова које шаљу гастрбајтери, али то није битно. Подразумева се

 

Koliko danasnji gastrbajteri kukaju, dodje mi da im posaljem 100 evra. :)) 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Као што је Хуан већ поменуо - држава и не треба да увози ништа. Треба коначно превазићи те социјалистичке идеје. Није посао државе да тргује кромпиром.

Mislim, da sam to i rekao.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@florenntina,  

Христос Васкрсе!

Извини што сам био непријатан према теби. То није добар начин комуникације, нарочито према дами. Гледаћу да се поправим. 

Немој да се љутиш али имам осећај као да поједини од вас гастарбајтера солите нама памет како треба да поправљамо државу а ви сте је први пустили низ воду отишавши у иностранство да живите и радите. 

Опет сам груб, знам, извињавам се. :( Боље да избегавам ове политичке теме. 

 

Vaistinu voskrese, radost donese! Neka nam je svima na zdravlje i spasenje praznik i da nam Srbijica vaskrsne, u tome se sigurno svi slazemo! Sve najbolje, i ne izbegavaj teme zbog mene nego ucestvuj. Malo ucimo o ekonomiji, malo o smirenju i jos se druzimo, ma kud' ces lepse :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче политике ја сам од тебе овде могао да научим само да су Амери бољи од Руса, да државу треба смањити до нивоа полицијске станице и да је боље куповати јефтинију страну робу него домаћу скупљу. Опрости али не мислим да пуштам Србију низ воду ако не прихватим твоју науку.

 

Ниси пажљиво пратио.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Njihov odlazak jeste gubitak za Srbiju

 

То је питање. Већина тих који су отишли у Србији нису имали своје место, нити би имали шансу да буду продуктивни, нити би могли да допринесу да се нешто промени. Можда би већи губитак био да су остали.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, dobila sam divnu poruku od jedne jako bliske osobe iz Srbije pa zelim da je podelim sa vama: 

 

"Bila sinoc u Hramu. Pricestio me Patrijarh. Zapalila svece Svetim ognjem. Dosla kuci jutros u pola cetri.

 Nikad nisam videla vise ljudi na Pricescu! Milion ljudi i svi satima mirni k'o bubice. Ima nade za Srbiju :)"

 

Ma naravno da ima nade pomislila sam dok sam citala i plakala od nekog cudnog ushicenja... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Останеш у Србији: штреберу, материјалисто, само мислиш на пословни успех...

 

Одеш: срамото, побегао си, уместо нешто да учиниш, како да успемо кад нас напуштају они који могу нешто да промене...

 

ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Паре које се потроше на школовање, су много веће од пара које гастабајтери врате у земљу,то прво.

 

Друга ствар,није ту проблем ни у парама, већ у недокнадивој   штети,готово фаталној,када млади образовани људи одлазе одлазе у друге земље.

 

 

Такав губитак, а који се непрекидно одвија већ деценијама, за сваку земљу,па и ову нашу, је катастрофа,која се огледа у сваком сегменту друштва...

То су стотине хиљада младих,плус, који ће своје породице оснивати у туђим земљама, а деца се никад вратити неће,маторци можда ,кад оду у пензију,као моја тетка ,која се баш ове године вратила из Холандије са тричавих сома евра пензије, а овде си са сомићем цар...

 

Друга ствар,па нека се љути колико ко хоће,лицемерно је слати савете од тамо негде, и шатро бринути за ех-отаџбину...

 

Оно што се воли,то се не напушта!!!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислиш на државни пос`о? :)

Опет та прича, а ти као покушаваш бити саркастичан.

Ја сам једном рекао,какав је мој однос према послу,а он сигурно не зависи од тога да ли њега води газда или држава, и то је то!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...