Jump to content

Отац Александар Ђаковац: "Да нам срце не остане камено"!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Obrazložio sam još pre jedno mesec dana,na nekoj drugoj temi.

na jednoj drugoj temi? možeš li da postaviš link?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 286
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Onda idi na "Verujem" pa ga lepo pitaj.

petarm, ti nam još nisi obrazložio tvoju tvrdnju da je jeromonah spc, otac simeon savelijanac i ispovjeda

jeres, ili sam možda propustila to?

Није о.Симеон савелијанац, али му се нехотице омакло док је покушавајући побити м.Зизјуласа у некој тези и сам изговорио савелијанску јерес.

То би био један класичан пример оне народне: "Ко јаму другоме копа сам у њу упада".

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=GGkcoLmgO1Q

Од 02.30

šta je od 02:30? dokaz da je o. simeon savelijanac? justinijan tvrdi na nije? ali možda nam petarm da link, gdje će dokazati da jeste? nisi li ti tvrdio da je otac simeon priadao i jednoj sekti prije? ako jesi, da li imaš neki link za to?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=GGkcoLmgO1Q

Од 02.30

šta je od 02:30? dokaz da je o. simeon savelijanac? justinijan tvrdi na nije? ali možda nam petarm da link, gdje će dokazati da jeste? nisi li ti tvrdio da je otac simeon priadao i jednoj sekti prije? ako jesi, da li imaš neki link za to?

Свесно или несвесно (лично верујем да је ово друго у питању), изрекао је савелијанску јерес: верујемо у једнога оца небеског кога славимо у три лица. То је савелијанство.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nisi li ti tvrdio da je otac simeon priadao i jednoj sekti prije? ako jesi, da li imaš neki link za to?

Немам линк, али имам живе људе који лично познају оца Симеона.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Савелијанство

Из Википедије, слободне енциклопедије

Савелијанство (такође модализам или модални монархијанизам) је учење о Светом Тројству којим се учи да је Бог један, а да су Отац, Син и Дух само различита лица (гр: просопа) Бога. Савелијанци схватају Бога као једно биће чија имена означавају само сукцесивне видове његове делатности: Отац - стварање; Син - спасење; Дух - посвећење.[1]

По овом схватању, Бог некад објављује као Отац, некад као Син, а некад као Дух. Божје лице (ипостас) Оца се губи када се јавља као Син, а опет престаје да буде син када се јавља као Дух. Нема три особе, него једна, која се објављује у три облика (модуса), по чему се ово учење назива и модализам. Бог се откривао постепено у три различита облика: у облику Оца, који је створио свет; облику Сина, који је спасао свет; и облику Духа. На тај начин између божанских лица (ипостаса) Оца и Сина нема разлике, што поткрепљују наводима из Библије: „Ја и Отац једно смо"[2]. Бог је, према овом учењу, примио облик Исуса Христа, да би пострадао. Зато његове присталице називају патрипасијани, јер су веровали да је на крсту патио и Бог.[3]

Учење се јавља у Малој Азији а развија у Риму, где су је заступали око 190. год. Праксеј, Ноет, а затим Савелије (после 200.), одакле и назив савелијанство. Присталица је било доста у Месопотамији и деловима Рима.

Савелијанци су говорили да је један исти Бог - Отац, Син и Свети Дух, као што су у човека - тело, душа и дух. Своје противницима тринитаристима су упућивали питање: „Једнога ли, или три Бога имамо?“[4] Савелијанци у Светом писму Старог и Новог завета, налазе поткрепљење за своје тврдње. Они наводе да је Бог рекао Мојсију: „Чуј Израиљу; Господ је Бог твој једини"[5]. „Не правите себи друге богове. Нека не буде у вас нових богова"[6]. Или у Новом Завету: „Ја сам у Оцу, и Отац је у мени, и нас двојица, једно смо"[7].

Епифаније Кипарски (око 315 – 403) сматра да њихова „заблуда“ потиче од Апокрифа (тајних списа), а особито из такозваног Египатског јеванђеља. Јер у њему Христ објашњава својим ученицима да су једно Отац, Син и Свети Дух.[8] Савелијанство је осуђено као јерес, на Другом васељенском сабору у Цариграду 381. где је такође одлучено да они од њих, које желе да се врате у Цркву, буду третирани као многобошци, и да морају проћи све неопходне припреме за крштење.[9] [10]

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

šta treba da tvrdi ili dokaže rečenica koji su izvadio iz konteksta rečenog?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nisi li ti tvrdio da je otac simeon priadao i jednoj sekti prije? ako jesi, da li imaš neki link za to?

Немам линк, али имам живе људе који лично познају оца Симеона.

pa imaju i drugi žive ljude koji poznaju oca simeona, šta to treba da dokaže?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

šta treba da tvrdi ili dokaže rečenica koji su izvadio iz konteksta rečenog?

...да лупета глупости не познавајући отачку мисао. Прича напамет, ето шта треба да значи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nisi li ti tvrdio da je otac simeon priadao i jednoj sekti prije? ako jesi, da li imaš neki link za to?

Немам линк, али имам живе људе који лично познају оца Симеона.

pa imaju i drugi žive ljude koji poznaju oca simeona, šta to treba da dokaže?

Па нека га питају шта је био пре него што је постао православац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

šta treba da tvrdi ili dokaže rečenica koji su izvadio iz konteksta rečenog?

...да лупета глупости не познавајући отачку мисао. Прича напамет, ето шта треба да значи.

ako tako smatraš, izvoli dokaži nam da je otac simeon "luetao".

ili će možda petarm, da pronađe link gdje je on to dokazao?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nisi li ti tvrdio da je otac simeon priadao i jednoj sekti prije? ako jesi, da li imaš neki link za to?

Немам линк, али имам живе људе који лично познају оца Симеона.

pa imaju i drugi žive ljude koji poznaju oca simeona, šta to treba da dokaže?

Па нека га питају шта је био пре него што је постао православац.

ko da ga pita? ako ti to tvrdiš, onda tebe trebamo da pitamo, je li tako?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=GGkcoLmgO1Q

Од 02.30

šta je od 02:30? dokaz da je o. simeon savelijanac? justinijan tvrdi na nije? ali možda nam petarm da link, gdje će dokazati da jeste? nisi li ti tvrdio da je otac simeon priadao i jednoj sekti prije? ako jesi, da li imaš neki link za to?

Није битно да ли је припадао некој секти. Кажу они који га познају да је био пентекосталац. Шта и да је припадао, па шта је све о.Серафим Роуз био? од рођеног протестанта, окултисте, зен-будисте, до православног подвижника. Чак неко помиње и да је имао хомосексуалне склоности...Шта год да је био, није више важно. Битно је оно што ће бити, тј оно што за Бога већ јесте, светитељ.

Онај ко ниподоштава о.Симеона због тога ако је био пентекосталац, то је злонамерно.

Онај ко такођер ниподоштава о.Симеона као јеретика зато јер је нехотице изрекао нешто неправославно, и тај је злонамеран.

О.Симеон има гафова подоста, али он није јеретик. Могао бих сад да набрајам рецимо његово примање руских Симоноваца у Рукумију и делење њиховог материјала, псеудоиконе "Васкрсавајућа Русија". Па ту је онда и подстицање људи да верују у некаква лажепророчанства о земаљском руском цару. Тврдњу да ће да качи саборску одлуку мачку о реп, да су опела свештеника из браничевске епархије јеретичка итд...Због тога сигурно заслужује укор, тј да му се укаже да не треба тако да чини, или да му се одузме право на духовништво да учи људе ако тако наставља даље. Но ето в.Игнатије је снисходљив према њему, можда и превише и то већ прелази у незаинтересованост за увођењем реда у епархији. Разлог је класичан...тако се понашају сви наши епископи. Ниједан не држи до реда у својој епархији.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...