Jump to content

Отац Александар Ђаковац: "Да нам срце не остане камено"!

Оцени ову тему


Препоручена порука

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

šta treba da tvrdi ili dokaže rečenica koji su izvadio iz konteksta rečenog?

...да лупета глупости не познавајући отачку мисао. Прича напамет, ето шта треба да значи.

ako tako smatraš, izvoli dokaži nam da je otac simeon "luetao".

ili će možda petarm, da pronađe link gdje je on to dokazao?

Aleksandar je dao link gde se jasno vidi šta je rekao.Druga stvar je da li mu se omaklo ili ne.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 286
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

šta treba da tvrdi ili dokaže rečenica koji su izvadio iz konteksta rečenog?

...да лупета глупости не познавајући отачку мисао. Прича напамет, ето шта треба да значи.

ako tako smatraš, izvoli dokaži nam da je otac simeon "luetao".

ili će možda petarm, da pronađe link gdje je on to dokazao?

Aleksandar je dao link gde se jasno vidi šta je rekao.Druga stvar je da li mu se omaklo ili ne.
tačno, druga je stvar da li mu se omaklo ili ne? prva stvar je da li uopšte ispovijeda savelijanstvo. to što je

alekandar postavio citat iz vikipedije, o tome, šta je savelijanstvo, ne mogu uzeti kao dokaz!

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

šta treba da tvrdi ili dokaže rečenica koji su izvadio iz konteksta rečenog?

...да лупета глупости не познавајући отачку мисао. Прича напамет, ето шта треба да значи.

ako tako smatraš, izvoli dokaži nam da je otac simeon "luetao".

ili će možda petarm, da pronađe link gdje je on to dokazao?

Aleksandar je dao link gde se jasno vidi šta je rekao.Druga stvar je da li mu se omaklo ili ne.
tačno, druga je stvar da li mu se omaklo ili ne? prva stvar je da li uopšte ispovjeda savelijanstvo. to što je

alekandar postavio citat iz vikipedije, o tome, šta je savelijanstvo, ne mogu uzeti kao dokaz!

На граници II и III века распространила се монархијска јерес са карактеристичним за њих акцентом на "једноначалију" (монархији, владавини једног) као основним принципом Божијег бића. Једини Бог (по њима) био је само Отац; што се Сина тиче, Он је према схватању монархо-динамиста био прост човек у коме је деловала сила Божија. Монархо-модалисти су Христа сматрали самим Богом Оцем који је узео тело ради спасења људи. Из првог схватања родило се аријанство, док је друго нашло своје упориште у јереси Савелија. По учењу другога, Отац, Син и Дух су само други називи једне исте монаде коју је он називао "Синооцем" (Yiopator). Сама по себи Монада се јавља "ћутањем" (молчанијем); када је дошло време да се створи свет она је проговорила, производећи из себе Реч . У процесу историје, Бог Отац се "раширио" у Сина и Духа. Та иста Монада која је у Старозаветно време деловала у лицу Оца, као Творца и законодавца, у Новозаветном периоду делује у лицу Сина као Спаситеља, а после Спаситељевог Вазнесења у лицу Светога Духа, Који оживотворава и раздаје дарове .

http://verujem.org/teologija/alfejev_kapadokijci_o_sv_trojici.htm

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

ovu postavku isto tako ne mogu uzeti kao osnov za razmatranje tvrdnje, gdje otac simeon kaže "kako ekumensti uče"; prvo jer se to samo dio rečenice, a drugo jer se misli na  učenja  hindu i krišna i ovaj i onaj, jednako zajednica, jednako jedan bog.

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

ovu postavku isto tako ne mogu uzeti kao osnov za razmatranje tvrdnje, gdje otac simeon kaže "kako ekumensti uče"; prvo jer se to samo dio rečenice, a drugo jer se misli na  učenja  hindu i krišna i ovaj i onaj, jednako zajednica, jednako jedan bog.

Нажалост из овог разлога због којег наводиш, међу ревнитељима је реч "љубав" постала омрзнута. Па тако пред њима више не смеш поменути да је основ хришћанског делања, чинити нешто из љубави...То их одмах подсети на екуменист и паписте....Тако и са заједницом. Само зато што у екуменизму постоји појам заједнице...сад се штреца генерално на сам појам заједнице који у православљу представља ништа друго него Евхаристију, сабрање на Литургији.

Дакле мислиш ли да се тврдња: "Ми верујемо у једнога оца небеског, кога прослављамо у три лица као Оца и Сина и Св.Духа", може оправдати, само зато што је о.Симеон у говорио против екуменизма?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

ovu postavku isto tako ne mogu uzeti kao osnov za razmatranje tvrdnje, gdje otac simeon kaže "kako ekumensti uče"; prvo jer se to samo dio rečenice, a drugo jer se misli na  učenja  hindu i krišna i ovaj i onaj, jednako zajednica, jednako jedan bog.

Нажалост из овог разлога због којег наводиш, међу ревнитељима је реч "љубав" постала омрзнута. Па тако пред њима више не смеш поменути да је основ хришћанског делања, чинити нешто из љубави...То их одмах подсети на екуменист и паписте....Тако и са заједницом. Само зато што у екуменизму постоји појам заједнице...сад се штреца генерално на сам појам заједнице који у православљу представља ништа друго него Евхаристију, сабрање на Литургији.

Дакле мислиш ли да се тврдња: "Ми верујемо у једнога оца небеског, кога прослављамо у три лица као Оца и Сина и Св.Духа", може оправдати, само зато што је о.Симеон у говорио против екуменизма?

ko ili šta se podraumjeva pod ocem nebeskim?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

ovu postavku isto tako ne mogu uzeti kao osnov za razmatranje tvrdnje, gdje otac simeon kaže "kako ekumensti uče"; prvo jer se to samo dio rečenice, a drugo jer se misli na  učenja  hindu i krišna i ovaj i onaj, jednako zajednica, jednako jedan bog.

Нажалост из овог разлога због којег наводиш, међу ревнитељима је реч "љубав" постала омрзнута. Па тако пред њима више не смеш поменути да је основ хришћанског делања, чинити нешто из љубави...То их одмах подсети на екуменист и паписте....Тако и са заједницом. Само зато што у екуменизму постоји појам заједнице...сад се штреца генерално на сам појам заједнице који у православљу представља ништа друго него Евхаристију, сабрање на Литургији.

Дакле мислиш ли да се тврдња: "Ми верујемо у једнога оца небеског, кога прослављамо у три лица као Оца и Сина и Св.Духа", може оправдати, само зато што је о.Симеон у говорио против екуменизма?

ko ili šta se podraumjeva pod ocem nebeskim?

Када се говори о православној тријадологији, постоји само "ко", не и шта. Исповедамо једнога Бога Оца у Символу вере. Дакле отац небески је Бог Отац. Бога Оца не прослављамо као Оца и Сина и Светога Духа. Само св.Тројицу тако прослављамо. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"не заједница, како екуменисти уче..", каже отац Симеон.

Да је Бог ЗАЈЕДНИЦА ТРИ ЛИЧНОСТИ учио је још Свети Василије Велики. Те његове речи дословно понавља Свети Јован Дамаскин (у делу о Светим Иконама). Реч коју Свети оци користе гласи "КИНОНИА" - што у преводу значи заједница.

ovu postavku isto tako ne mogu uzeti kao osnov za razmatranje tvrdnje, gdje otac simeon kaže "kako ekumensti uče"; prvo jer se to samo dio rečenice, a drugo jer se misli na  učenja  hindu i krišna i ovaj i onaj, jednako zajednica, jednako jedan bog.

Нажалост из овог разлога због којег наводиш, међу ревнитељима је реч "љубав" постала омрзнута. Па тако пред њима више не смеш поменути да је основ хришћанског делања, чинити нешто из љубави...То их одмах подсети на екуменист и паписте....Тако и са заједницом. Само зато што у екуменизму постоји појам заједнице...сад се штреца генерално на сам појам заједнице који у православљу представља ништа друго него Евхаристију, сабрање на Литургији.

Дакле мислиш ли да се тврдња: "Ми верујемо у једнога оца небеског, кога прослављамо у три лица као Оца и Сина и Св.Духа", може оправдати, само зато што је о.Симеон у говорио против екуменизма?

ko ili šta se podraumjeva pod ocem nebeskim?

Када се говори о православној тријадологији, постоји само "ко", не и шта. Исповедамо једнога Бога Оца у Символу вере. Дакле отац небески је Бог Отац. Бога Оца не прослављамо као Оца и Сина и Светога Духа. Само св.Тројицу тако прослављамо.  

dobro, onda pitanje: ko je otac nebeski?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па рекох малопре.

Бог Отац.

Било да се помиње отац Небески, Оче наш, па Христос када је помињао Оца...Реч је о једном те истом Оцу, Богу Оцу.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па рекох малопре.

Бог Отац.

Било да се помиње отац Небески, Оче наш, па Христос када је помињао Оца...Реч је о једном те истом Оцу, Богу Оцу.

Под Оцем небеским подразумева се исти Онај коме се обраћамо са Оче наш.

"Оче наш који си на небесима, да се свети име Твоје, itd...je li ?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па рекох малопре.

Бог Отац.

Било да се помиње отац Небески, Оче наш, па Христос када је помињао Оца...Реч је о једном те истом Оцу, Богу Оцу.

Под Оцем небеским подразумева се исти Онај коме се обраћамо са Оче наш.

"Оче наш који си на небесима, да се свети име Твоје, itd...je li ?

Ајд још овај пут.

ЈЕСТЕ.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па рекох малопре.

Бог Отац.

Било да се помиње отац Небески, Оче наш, па Христос када је помињао Оца...Реч је о једном те истом Оцу, Богу Оцу.

Под Оцем небеским подразумева се исти Онај коме се обраћамо са Оче наш.

"Оче наш који си на небесима, да се свети име Твоје, itd...je li ?

Ајд још овај пут.

ЈЕСТЕ.

znači jedan savelijanac manje.

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па рекох малопре.

Бог Отац.

Било да се помиње отац Небески, Оче наш, па Христос када је помињао Оца...Реч је о једном те истом Оцу, Богу Оцу.

Под Оцем небеским подразумева се исти Онај коме се обраћамо са Оче наш.

"Оче наш који си на небесима, да се свети име Твоје, itd...je li ?

Ајд још овај пут.

ЈЕСТЕ.

znači jedan savelijanac manje.

Не разумем те ништа.

Већ сам ти једном рекао да пишеш не доречено.

Какав савелијанац мање...?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...