Jump to content

Da li je Blagodatni oganj prevara?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Докле год је човек жив није изгубљен за Бога, до задњег трена. Зато смо овде.

 

Jasno sam napisao, da nisu izgubljeni za Boga. I jasno sam napisao, da verujem, da bez Boga nema smisla istinskog života. Nekad mora čovek da me pročita i polako. :)

 

Kako se sećam napisao sam da ne mogu tvrditi, da će takvi i ostati, što jasno navodi, da numem da sudim i da poslednju reč daje Bog. 

 

I naravno, da ću od sad govoriti i dalje čvrste stavove i neću prćutkivati istinu.

 

Nema smisla i punoće bića, bez Boga i to je jednostavno tako, ako ja to ne svedočim, onda će nam i daqe ateisti držati predavawa o Hrišćanskoj veri i životu.

 

Ja više neću objašnjavati stvari koje su hiljadu puta objašnjene.

 

Živ bio brate Janko.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.5k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@@cloudking,

Стварно ће распаднеш од прашине.

Све време говоримо да је Хришћанство Откривење Богом дано!

Зато ти је и речено да није религија у класичном смислу те речи.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@cloudking,

Стварно ће распаднеш од прашине.

Све време говоримо да је Хришћанство Откривење Богом дано!

Зато ти је и речено да није религија у класичном смислу те речи.

A to bas ateisti mnogo znaci :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@feeble,

Па кад нас врти у круг, не знам, уватио се: није, па није. :)

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@cloudking,

Стварно ће распаднеш од прашине.

Све време говоримо да је Хришћанство Откривење Богом дано!

Зато ти је и речено да није религија у класичном смислу те речи.

 

Pa super, znaci isto ko i budizam.

 

Ako ste zavrsili sa, za diskusiju nebitnim, sitnicarenjem oko terminologije, mozete li da se vratite sezdeset stranica unazad  i da zaista pogledate sta je bila tema? Hvala najlepse onako unapred! :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@feeble,

Па кад нас врти у круг, не знам, уватио се: није, па није. :)

 

 

Kakva bezocna laz.

 

Nikada nisam to tvrdio to me cak i ne zanima. Ako tebe zanima ko tvrdi da nije religija samo procitaj par prethodnih strana sta su pisali tvoji pravosalvci... mene iskreno zabole cose.

 

Ono sto mene zanima je zasto je za verodostojnost hriscanstva dovoljno stradanje prvih hriscana a za verodostojnot budizma nije dovoljno isto takvo stradanja prvih budista. Legitimno pitanje.

 

Da ubrzamo raspravu evo ja cu umesto vas da napisem par prvih ocekivanih genericnih hriscanskih odgovora.

 

"Ti si se izgleda opet naduvao pa bulaznis"

 

"Tvoj zakrljali ateisticki mozak to ne bi ni razumeo"

 

"Drzi se ti Dokinsa, ostavi nama da se bakcemo pametnim stvarima"

 

"TI si verski neobrazovan"

 

"Sta ti uopste trazis na pravoslavnom forumu? Molim administraciju da reaguje!"

 

 

E tako... sad valjda moze neki smisleni komentar.

 

 

 

?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drugari, znate kako ... ne delim Klaudkingove svetonazore, ali ovde je čovek u pravu: hrišćanstvo/pravoslavlje jeste religija! Tako govori čak i jedan (sada sveti) Porfirije Kavsokalivit (čitajte knjige koje je izdala "Beseda" sa njegovim poukama). On doslovce kaže: "naša religija". Naravno, on je samo primer među mnogima. Hrišćanstvo je i religija (pored ostalog).

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvo nisam znao, prvi put čujem da se vama Bog pokazao. Bilo bi lepo da podelite to iskustvo sa nama. Puno bi nam pomoglo da znamo kako da i mi vidimo Boga.

Drugo, od sveg srca dozvoljavam Bogu da mi se pokaže. I evo čekam neki znak.

Да. Дуго времена сам била склона рационалном погледу на свет и тако живела наравно. Мој логички систем је био као ваш сад. Једино што никад нисам рекла: Бога нема! Само ми је све било неразумљиво, није ми се уклапало, није ми имало смисла јер сам покушавала да разумем материјално- социјалном логиком, да објасним.

И онда ми се десило да немам излаза и да сам све карте одиграла. Последње што је остало да могу да урадим је било да узмем икону на којој је био Господ, и да затражим помоћ. Даље се догодио след догађаја који се не могу објаснити логиком. Помоћ је стигла одмах, чак ми је остао физички знак интервенције. Све моје логичке конструкције су се распале а Истина је остала онако јасна, знаш, кад је нешто заиста тако немаш потребе да то себи објашњаваш. И много је лепо.

Како ми се померио центар посматрања света са мене на Бога, одједном су се све коцкице уклапале. И то је то.

Затражи, замоли Бога да ти се покаже и Он ће то учинити. Једном сам замолила за паркинг- место и одмах се један испред мене испаркирао, па кад може тако тешке ствари, све може!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једном сам замолила за паркинг- место и одмах се један испред мене испаркирао, па кад може тако тешке ствари, све може!

Jao haha sad me podseti-pre koje vece otisla ja na neki poslovni sastanak (uuu ala ovo dobro zvuci :D) i zadrzali smo se do kaaasno tako da sam kuci stigla oko 1 nocu a pritom me je glava strasno bolela sve vreme... Stizem ja u tom stanju u to doba kuci, a vec znam da nigde nema slobodnog mesta za parkiranje jer se vec predvece sve popuni, i samo zavapim: "Boze, MOLIM TE da nadjem mesto blizu zgrade!" Mislis da ga nisam nasla tik ispred svog ulaza? :aplauz: Koincidencija? :bendoff:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drugari, znate kako ... ne delim Klaudkingove svetonazore, ali ovde je čovek u pravu: hrišćanstvo/pravoslavlje jeste religija!

 

Hhaha, ali ljudi ja to nigde nisam tvrdio!

Iskreno me boli uvo dal je religija ili nije... ova tema je cirkus boziji :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да. Бог Свемогућ је. Мада сам му се извињавала за то... Па није Он комунална служба. А знаш кад сам оно у фазону ајд Боже ово или оно мада " ја мислим да је то немогуће", онда тако буде како мислим.

Кад сам осетила да је Бог "скраћеница" за све што је добро и истинито, било је лако. Наравно да верујем да добро и љубав и истина постоје, суштински, без наплате. И то су све појмови који су такви да што их више дајеш то их више имаш.

Међутим, није све у игри случаја. Само жива личност може да притекне у помоћ на начин како се многима десило.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kaže mi prijatelj da je postavio ovaj video poukašima i da je u roku od par minuta njegov post bio obrisan емотикон grin

To su oni koji stalno hoće neku debatu i koji toliko poštuju drugačije mišljenje beše? 

 

On se jos pita sto mu je post obrisan. Stojadinovicu j.............. Big Lale u a...................... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@cloudking, Не знам чиме се бавиш, када ниси на форуму, и које су твоје сфере интересовања. Рецимо да се се мало интересовао и науком, поред филозофије. Ја сам поставио пример фотона, и колико сам видео, ниси одговорио, или се одговор негде изгубио. Фотон има доста сличности са Творцем његовим. Нелогичан је, тешко доказив, не може се видети, не може се опипати, а свуда је присутан, а по природи је и материја и енергија. Али фотон је творевина, нема своју вољу, и подлеже законима које је Творац установио.

 

Да ли ти верујеш у постојање фотона? Зашто верујеш у постојање фотона?

 

Ја ти могу рећи зашто ја верујем. Верујем људима који кажу да он (фотон) постоји, и који су то написали, неке огледе спровели, под претпоставком његовог постојања, и добили очекиване резултате. Дакле, моја "вера" ("знање") да фотон постоји, а да није ствар маште, засновано је на поверењу у људе који су то објавили.

 

То представља и почетак вере у Христа. Поверење у људе који су видели, доживели, богооткривење, од почетка света, до данашњих дана. Рецимо један од оних коме верујем је и патријарх Павле. Он није био ништа од онога што неки атеисти кажу за вернике, или попове, епископе (да су лицемери, необразовани, среброљубиви,...). Он је имао искуство живог Бога, и његово сведочанство је довољно да би човек почео да се интересује, да пожели да се мало упути детаљније у то у шта је патријарх Павле веровао и зашто је тако провео живот и на крају са блаженим ликом завршио своје битисање на овој земљи. Ако човек томе приступи искрено, без скривене намере, онда му се и сам Бог открива, постепено.

 

Наравно, треба поштовати свачију слободу, и Бог је поштује. Ако неко није имао искуство да види хришћане, него рецимо будисте. И то будисте који животно сведоче своју веру, апсолутно је у праву ако крене да проучава будизам, и да се веома озбиљно удуби у тај скуп учења.

 

Дакле моја вера у Господа се заснива на поверењу Цркви, као скупу конкретних људи, који су живели од апостола на овамо, али исто тако и на личном искуству, опиту, да не кажем експериментима. Јер у мом животу, који као полазну претпоставку има постојање Бога, и то не тамо неког непознатог Бога, него Бога који је сведочио на Јордану да је Христос Његов Син, и Бога који хришћани свакодневно сведоче, све добија свој смисао. Ако сваку животну ситуацију посматрамо као експеримент, онда резултати тих експеримената, и те како дају очекиване резултате.

 

А зашто онда то није случај код свих људи? Зато што на први поглед није лако прихватити тог Бога. Јер се морају одбацити други богови, који за тог човека морају постати лажни. Јер не може се, на пример, веровати у новац као Божанство, и жудити за њим, а у исто време и истински веровати у хришћанског Бога. Јер бог је оно за чим ти срце жуди: новац, слава, углед, су чести богови код људи. Људи који за овим жуде, колико год устима исповедали Бога, они само остају да живе у својим лажним животима, не знајући истинског Бога. То је разлог зашто многи никада не спознају Бога, и зашто Он за њих није истинити Бог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@cloudking, Не знам чиме се бавиш, када ниси на форуму, и које су твоје сфере интересовања. Рецимо да се се мало интересовао и науком, поред филозофије. Ја сам поставио пример фотона, и колико сам видео, ниси одговорио, или се одговор негде изгубио. Фотон има доста сличности са Творцем његовим. Нелогичан је, тешко доказив, не може се видети, не може се опипати, а свуда је присутан, а по природи је и материја и енергија. Али фотон је творевина, нема своју вољу, и подлеже законима које је Творац установио.

 

Да ли ти верујеш у постојање фотона? Зашто верујеш у постојање фотона?

 

Ја ти могу рећи зашто ја верујем. Верујем људима који кажу да он (фотон) постоји, и који су то написали, неке огледе спровели, под претпоставком његовог постојања, и добили очекиване резултате. Дакле, моја "вера" ("знање") да фотон постоји, а да није ствар маште, засновано је на поверењу у људе који су то објавили.

 

То представља и почетак вере у Христа. Поверење у људе који су видели, доживели, богооткривење, од почетка света, до данашњих дана. Рецимо један од оних коме верујем је и патријарх Павле. Он није био ништа од онога што неки атеисти кажу за вернике, или попове, епископе (да су лицемери, необразовани, среброљубиви,...). Он је имао искуство живог Бога, и његово сведочанство је довољно да би човек почео да се интересује, да пожели да се мало упути детаљније у то у шта је патријарх Павле веровао и зашто је тако провео живот и на крају са блаженим ликом завршио своје битисање на овој земљи. Ако човек томе приступи искрено, без скривене намере, онда му се и сам Бог открива, постепено.

 

Наравно, треба поштовати свачију слободу, и Бог је поштује. Ако неко није имао искуство да види хришћане, него рецимо будисте. И то будисте који животно сведоче своју веру, апсолутно је у праву ако крене да проучава будизам, и да се веома озбиљно удуби у тај скуп учења.

 

Дакле моја вера у Господа се заснива на поверењу Цркви, као скупу конкретних људи, који су живели од апостола на овамо, али исто тако и на личном искуству, опиту, да не кажем експериментима. Јер у мом животу, који као полазну претпоставку има постојање Бога, и то не тамо неког непознатог Бога, него Бога који је сведочио на Јордану да је Христос Његов Син, и Бога који хришћани свакодневно сведоче, све добија свој смисао. Ако сваку животну ситуацију посматрамо као експеримент, онда резултати тих експеримената, и те како дају очекиване резултате.

 

А зашто онда то није случај код свих људи? Зато што на први поглед није лако прихватити тог Бога. Јер се морају одбацити други богови, који за тог човека морају постати лажни. Јер не може се, на пример, веровати у новац као Божанство, и жудити за њим, а у исто време и истински веровати у хришћанског Бога. Јер бог је оно за чим ти срце жуди: новац, слава, углед, су чести богови код људи. Људи који за овим жуде, колико год устима исповедали Бога, они само остају да живе у својим лажним животима, не знајући истинског Бога. То је разлог зашто многи никада не спознају Бога, и зашто Он за њих није истинити Бог.

 

Foton ne mogu da vidim, ali mogu da ga izmerim.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...