Jump to content

Da li je Blagodatni oganj prevara?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Што б' реко Достојевски Не вера услед чуда него чудо услед вере.

 

Е то сам хтео да кажем! Него био сам мали кад је он то реко, па се не сећам добро...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.5k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

A ko da je bitno da l se pali sam il ga neko pali... nije to valjda poenta vere ljudi moji.

Da je do takvih stvari mogao bih da budem seoski vrac u najmanju ruku i bilo bi mi dosta. Sve religije imaju neka natprirodna desavanja.

Mora postojati neki visi smisao cele price od jednog obicnog cuda ili "cuda" :)

Мислим да се Хришћанство темељи на Васкрсењу, али би то ваљало већ неко теолошки образован да тумачи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ko da je bitno da l se pali sam il ga neko pali... nije to valjda poenta vere ljudi moji.

Da je do takvih stvari mogao bih da budem seoski vrac u najmanju ruku i bilo bi mi dosta. Sve religije imaju neka natprirodna desavanja.

Mora postojati neki visi smisao cele price od jednog obicnog cuda ili "cuda" :)

Bitno je.Ako ga neko pali onda to nije nikakvo cudo i to nije nikakav blagodatni oganj niti bilo kakvo natprirodno delovanje vec jedna obicna prevara u sluzbi manipulacije ljudima koji veruju u pravoslavlje kao istinsko i izvorno hriscanstvo.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

shadows, добро је што си ово нагласио. данас смо могли свашта да чујемо од ових из групе "није битно". ------ немају kojones.

Da kao nije im bitno da li se Crkva sluzi prevarom i javno tvrdi da je to dejstvo Duha Svetoga.To je hula za koju i sam Hristos kaze da nema oprosta ni u ovom ni u onom svetu.Nema vere tu,vise skepse,sumnje i pokusaj da se racionalno shvati nesto sto je van dometa ljudskoga razuma.Ali vazno je da je nama lepo iako se nasa Crkva sluzi prevarom ali to nije ni bitno iako je ona tvrdjava i stub istine. joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da kao nije im bitno da li se Crkva sluzi prevarom i javno tvrdi da je to dejstvo Duha Svetoga...........

Ali vazno je da je nama lepo iako se nasa Crkva sluzi prevarom ali to nije ni bitno iako je ona tvrdjava i stub istine. joooj

свака част Shadows! коначно неко са cojones!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па што сумњаш? Распаде се човече од сумње и на овој и на другим темама, кипи сумња из тебе, стално нешто рационализујеш. Изједете сумња. Брате, ствар је ту врло проста. Или верујеш или не верујеш. ;)

Verujem da je blagodatni oganj dejstvo Svetoga Duha kao znak pravoslavnima da su nosioci istine.Brate  verujem ja u Boga otkad znam za sebe.neke stvari mi bas nisu do kraja jasne pa ti to mozda izgleda kao sumnja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da kao nije im bitno da li se Crkva sluzi prevarom i javno tvrdi da je to dejstvo Duha Svetoga.To je hula za koju i sam Hristos kaze da nema oprosta ni u ovom ni u onom svetu.Nema vere tu,vise skepse,sumnje i pokusaj da se racionalno shvati nesto sto je van dometa ljudskoga razuma.Ali vazno je da je nama lepo iako se nasa Crkva sluzi prevarom ali to nije ni bitno iako je ona tvrdjava i stub istine. joooj

Cita molitvu za osvecenje tog ognja, pa u tom smislu - blagodatni oganj. I takodje, ima znacaj u svojoj simvolici.

Tako treba gledati na to ako taj oganj ipak pali sam patrijarh.

 

Medjutim, licno ipak verujem da je blagodatan sam po sebi i da silazi s Neba (Treceg neba, koje se nalazi izvan drugog neba tj. vasione,

a prvo nebo je ovo iznad Zemlje) naitijem kroz otvor na kupoli.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bitno je.Ako ga neko pali onda to nije nikakvo cudo i to nije nikakav blagodatni oganj niti bilo kakvo natprirodno delovanje vec jedna obicna prevara u sluzbi manipulacije ljudima koji veruju u pravoslavlje kao istinsko i izvorno hriscanstvo.

Pa kazem ti, ja sam se zainteresovao za pravoslavlje mnogo pre nego sto sam i znao za ovu pojavu, cini mi se.

Hocu reci, cak i da neko dokaze da je prevara, ne znam koliko bi to delovalo na moje vidjenje pravoslavlja, tim pre, sto bi ljudi iz crkve uvek nasli neki izgovor da opravdaju zasto je to tako moralo (rekli bi obicaj i slicno) :)

A ono, ako verujemo u sve ostalo sto se propoveda, mnogo komplikovanije i za racionalnost cudnije, sto ne bi i u to da Bog mkze lagano da zapali jednu vatru :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  nije bitna istina.    važno je da nam je lepo,  i da je duhovnost na našoj strani

 

Pa malo bi bilo čudno, da je neko ko je po prirodi samo čovek istina.

 

Budući da nismo sveznalci, nismo ni ti koji će dokazivati savršenu istinu, niti je mi posedujemo po prirodi.

 

Hteli ne hteli u Istinu se ipak samo veruje.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па што сумњаш? Распаде се човече од сумње и на овој и на другим темама, кипи сумња из тебе, стално нешто рационализујеш. Изједете сумња. Брате, ствар је ту врло проста. Или верујеш или не верујеш.

Veruješ, što ne znači, da u startu odbaciš nečije drugačije verovanje iliti izraz sumnje u tvoje verovanje. Dakle pročitaš, slušaš, promisliš, pa daš odgovor. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Разумно је и да чињенице&мерљиве величине важе једнако за крштене као и за остале, или грешим? Или само неко на то треба да скрене пажњу?

Krštenjem nisi ojačao, nego si dobio blagodat Onoga Koji Jeste.

 

Priroda ti je ista i važi za sve podjednako, sa tim, da čovek zaista gubi ako nema dar pečat Duha Svetoga. Ali priroda nam je ista a blagodat svako može zadobiti kad mu dođe vreme.

 

Čovek ne može ignorisati prirodu. Ali mu je dužnost da svedoči i podeli blagodat sa svima.

 

Možda si to ti isto rekao, kao i ja, pa ako je tako praštaj.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...