Jump to content

Срушио се хеликоптер Војске Србије који је превозио животно угрожену бебу


Препоручена порука

Ne znam šta brate? Nisam video pitanje.

Rakicu, ti si jedini ovde koji moze da da adekvatnu procenu... sta mislis, kolike su sanse da su piloti zaista bili pod uticajem alkohola?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 421
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Pitao te za misljenje o rezultatu vojne istrage o padu helikoptera.

Rezultati pokazuju da je pilot bio pod dejstvom alkohola i da je posada primarno odgovorna za pad ( mada se istraga nastavlja jer nije iskljucena odgovornost ni drugih ), a cloudkingu bi vise odgovaralo da je kriv Vucic pa te pita sta mislis o izvestaju.

Da li su oni sto su potpisali izvestaj lagali ili izneli nalaze do kojih su dosli?

Vucic je kriv zato sto je pre ikakve istrage uzeo zakon u svoje ruke i porucio da "ne da ministre". Vucic iznad zakona = kriv je vucic.

Barone, kako je moguce da u isto vreme simpatises i vucica i seselja?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Definitivno nas za*ebavaju, više nema nikakve sumnje...

 

 


Vučić: Piloti nisu krivi ni za šta

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Definitivno nas za*ebavaju, više nema nikakve sumnje...

 

 

Vučić: Piloti nisu krivi ni za šta

 

 

 

E ovo je vec proseravanje politicara.

 

Izvestaj je tacan siguran sam, pilot popio, magla, zurba itd, desiila  se nesreca na zalost.

 

A ovo Vucicevo je cisto prokenjavanje ... sda kao on sirokogrudo "oprasta" greske posade itd ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Definitivno nas za*ebavaju, više nema nikakve sumnje...

 

 

Vučić: Piloti nisu krivi ni za šta

 

 

Овде дефинитивно треба цртати.

 

 

Вучић: "Jurili smo krivce kao što drugi tragaju za blagom i to zadovoljstvo ne mogu da razumem", naveo je premijer dodajući da se u izveštajima o padu helikoptera govori o uzrocima i eventualnim greškama, a ne o krivici.

 

crtati.png

 

 

Одговорност за шта? За пад војног хеликоптера. Шта је онда то него "кривица"?! Болесна комунистичка демагогија! Мутљавина, мућкање, муљање, испирање мозгова! Може им се.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E ovo je vec proseravanje politicara.

Izvestaj je tacan siguran sam, pilot popio, magla, zurba itd, desiila se nesreca na zalost.

A ovo Vucicevo je cisto prokenjavanje ... sda kao on sirokogrudo "oprasta" greske posade itd ..

Ja ni trunku ne verujem da je pilot bio pod dejstvom alkohola.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Definitivno nas za*ebavaju, više nema nikakve sumnje...

 

 

Vučić: Piloti nisu krivi ni za šta

 

 

To je jedini način kojim političari vode Srbiju.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Алкохол у крви:

 

0.2 промила: Способност ока да се брзо фокусира и прилагоди од светла у тамно опада

0.5 промила: Способност да сагледа ситуацију и истовремено обавља прецизне покрете се погоршава. Угао гледања се сужава.

0.8 промила: Опада способност координације и време реакције.

1.0 промила: Пажња и концетрација опада. Почиње умор и опада  баланс вештина кретања.

1.5 промила:  Тешкоће у говору и кретању. Централни невни систем је добио довољно ( и стомак вероватно).

2.0 Промила: Недостатак самоконтроле и изражени симптоми тровања.

3.0 Промила: Недостатак контроле, на пример, мокраћне бешике и несвест.

4.0 промила: Несвест, у животној опасности.

 

Тровање: За не-алкохоличаре, промил од 1,5 подразумева умерене симптоме тровања.

 

Када се анализирају узорци крви за етанол, резултат мерења се истиче као промил вредност: 1 промил је исто као 1 грам алкохола по килограму крви. У том контексту се рачуна да 1 литар крви тежи 1 кг.  

 

Да би израчунали: У просеку, алкохол се расподели у 60 одсто телесне тежине код жена и  70 одсто телесне тежине код мушкараца. По правилу, процењује се да сагорева са 0,15 промила по сату (0,10 до 0,25). За приближно израчунавање промила након конзумирања алкохола користи се ова формула (за мушкарце):

 

Алкохол у грамима / (телесна тежина у кг x 70%) – (0,15 x сати од почетка пијења) = промила

 

Пример 1:

Човек од 80 кг попије пет пива ( еквивалентно до пет јединица  алкохола 12 грама) на празан стомак. Он узима укупно 12 x 5 = 60 грама алкохола. Рачуница је следећа: Расподељује алкохол у 80 кг x 70% = 56 кг од телесне тежине.

Концентрација алкохола у криви је тако: 60 г/56 кг = 1,07 г/кг = 1,07 промила.

Потребно је време да алкохол доспе у крв. Ово има значај да ли је нешто појео истовремено и колико. Сагоревање почиње када алкохол доспева у крв. У просеку сагорева 0,15 промила на сат. У овом примеру човек не узима храну истовремено.  Алкохол промила 1 сат после узимања алкохола је (1,07 - 0,15 промила) = 0,92 промила.

 

Алкохол промила у крви после пет сати је: (1,07 - (0,15 x 5) промила) = 0,32 промила.

 

Пример2:

Исти човек од 80 кг попије исту количину алкохола као што је описано, али је пије више од четири сата. Концентрација у крви после пет сати може бити иста као горе, 0.32 промила, али неће избећи 1.07 промила после сат времена.

 

Алкохол у мокраћи није исто као тест крви. Нешто може да се види само у узорцима урина, други у крви и тако даље. Зависно од тога шта се испитује, потребно је више или мање времена – баш као и за друге узорке. Нешто се може видети одмах, нешто након неколико дана.

 

Према нашим сазнањима, Мехићу је на обдукцији пронађено 0,68 промила алкохола у крви, односно 1,3 промила у урину.

 

Не верујем вам ни трунчицу!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стабилан алкохол промил

 

Обрачун изнад може да се користи да сазнамо колико се може попити без повећања алкохола у крви. Ако се попије више од тога што даје 0,15 промила на сат, повећава се проценат. Особа од 90 кг са 67 кг „телесне воде“ може конзумирати 10 грама алкохола на сат, без да се проценат повећа, зато што је 10/67 = 0,15 промила. У пракси то значи да, на пример, нешто мање  од једног полуалкохолног пива на сат задржаће алкохолност стабилном.

 

Избегавање вожње дан наког високог промила алкохола у крви.

 

Ако желите да сте сигурни да концентрација алкохола у крви буде испод 0,5 промила сутрадан, можете да користите обрачун, као што је описано горе. Морате узети са маргиналним резервама  и тиме користити минималну вредност телесне воде и минималну вредсност брзине сагоревања. Најнижи проценат телесне воде је 50 одсто телесне тежине и 60 одсто за мушкарце. Најнижа стопа сагоревања је 0,10 промила на сат.

 

Ево две калкулације које говоре шта је „безбедно“  ако пијете алкохол увече а сутра морате возити након јутра. Израчунава се  14 волумен процената алкохола и вина и 4,7 у пиву.

 

Пример 1:

Жена може попити три обичне боце пива у размаку од 20 до 24 часа, ако треба возити следећег дана нешто после 08:00.

 

Рачуница је следећа:

Жена од 60к г пије три боце пива ( еквивалентно 56 г алкохола). Алкохол се расподели у 50 посто телесне тежине, тј, 30 кг. Она тада има највише 1,20 промила у крви, зато што је 36 г/30 kг = 1,20 г/кг = 1,20  промила.

 

Када користимо најмању брзину сагоревања од 0,10 промила/сат, промили опадају заједно са 1,2 промила у току 12 сати ( од 20 сати до 08.) Под овим условима она  има (=0) следећег јутра у 8:00.

 

Пример 2:

Човек од 96 кг не би требало да попије више од ¾ боцу вина у периоду 20-24 , уколико жели да вози сутрадан мало после 7:30.

 

Рачуница је следећа:

Човек од 96 кг попије ¾ боцу вина, што одговара 78 грама алкохола. Алкохол се расподели у 60 посто телесне тежине, тј у 57,6 кг. Он може добити 1,35 промила, јер 78 г/57,6 кг = 1,35 промила. Када алкохол сагорева 0,10 промила на сат, он ће максимално имати промила  0,20 следећег јутра у 07:30. (1,35 промила – (0,10 x 11,5 сати) = 0,20 промила).

--------------------------------------------------------------------

Ето, испирајте мозак неком другом ако вам дозволи.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li su oni sto su potpisali izvestaj lagali ili izneli nalaze do kojih su dosli?

 

Brate, vidi se iz orbite da je u pitanju teska namestaljka i lagarija.

Greota je na tako nesto zatvarati oci.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vucic je kriv zato sto je pre ikakve istrage uzeo zakon u svoje ruke i porucio da "ne da ministre". Vucic iznad zakona = kriv je vucic.

Barone, kako je moguce da u isto vreme simpatises i vucica i seselja?

 

 

Pa zasto da nije moguce. Vucic je premijer moje otadzine i dok god je  na tom mestu ja cu postovati tu drzavu,njene organe, njene zakone, odluke i naravno nalaze komisija vojnih ili civilnih. Jer je na to mesto dosao po volji vecine biraca, tj. mojih sugradjana .

 

A istovremeni sam i nacionalista te podrzavam Seselja ali ne samo njega vec sve srpske nacionaliste koji teze ujedinjenju i slobodi srba u jedinstvenoj srpskoj demokratskoj drzavi.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zasto da nije moguce. Vucic je premijer moje otadzine i dok god je  na tom mestu ja cu postovati tu drzavu,njene organe, njene zakone, odluke i naravno nalaze komisija vojnih ili civilnih. Jer je na to mesto dosao po volji vecine biraca, tj. mojih sugradjana .

 

A istovremeni sam i nacionalista te podrzavam Seselja ali ne samo njega vec sve srpske nacionaliste koji teze ujedinjenju i slobodi srba u jedinstvenoj srpskoj demokratskoj drzavi.

 

I kako se u tu tvoju drazvu zakona uklapa to da premijer "ne da" ministra ada pojma nema dal su krivi ili ne?

 

Ako bi istrraga pokazala da su ministri apsolutni krivci za rusenje helikoptera, sta onda? Oni krivi, premijer ih "ne daje"... sta cemo sad sa pravnom drzavom?

 

U trenutku kad je to rekao on nije mogao da zna sta ce istraga da pokaze... To je DEMONstriranje sile i autokratije...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rezultati pokazuju da je pilot bio pod dejstvom alkohola i da je posada primarno odgovorna za pad ( mada se istraga nastavlja jer nije iskljucena odgovornost ni drugih ), a cloudkingu bi vise odgovaralo da je kriv Vucic pa te pita sta mislis o izvestaju.

 

Још увек није презентован комплетан извештај, него само уводни део... 

 

Што се тиче налаза о појединим члановима посаде, тј. о присуству алкохола у крви, ја из изнетог, односно према хронометражу извођења задатка, могу да закључим само једно, а то је, да је "флаша" отприлике "кружила" по кабини, од једног до другог члана посаде! Никако другачије! Ваљда наздрављали људи што су успешно привели задатак крају...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I kako se u tu tvoju drazvu zakona uklapa to da premijer "ne da" ministra ada pojma nema dal su krivi ili ne?

 

Ako bi istrraga pokazala da su ministri apsolutni krivci za rusenje helikoptera, sta onda? Oni krivi, premijer ih "ne daje"... sta cemo sad sa pravnom drzavom?

 

 

 

Pa malo si pobrkao loncice i izjave politicara sa postovanjem zakona. 

Interesantno je da to primetite samo kod politickih protivnika a svojima gledate kroz prste krsenja ustava na veliko ..

 

Rekao je da ih neda pa sta? Kakve to veze ima sa pravnom drzavom i nepostovanjem  zakona ...Moze on da prica da ih neda ni kada su u zatvoru ako ima razloga za to. Evo ja nedam Seselja iako je na robiji decenij i jace ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...