Jump to content

Америка постоји 239 година, а у рату је провела 222 године


Препоручена порука

Samo da pitam članove koji se kunu u ''slobode''. Zašto se ne zalažete za ukidanje državnih valuta?

 

Jačinom koju forum nije video do sada trubite o važnosti slobode od ,,autoriteta vlasti''. Zašto onda baratate novcem - koji je u rukama vlasti - kao principom ekonomije koju zastupate?

 

Zar nije Gospod lepo rekao da novac koji na sebi ima lik ili simbol vlasti, pripada isključivo toj vlasti? Zašto onda propovedate vrhunsku liberalnost okrećući vodenicu na interesne strane - u ovom slučaju na države koje preferirate?

 

Ovo je dokaz vaše pristrasnosti. Tačno je da postoje ''rusofili'', ''srbofili'' itd., ali vi ne dajete alternativu u pravom smislu ,,slobode'', već se orjentišete prema tobože ,,svetskoj ekonomiji'' državnih valuta koje su - nekim slučajem - isključivo pod kontrolom SAD i EU.

 

Ponavljate da se tu radi o civilizacijskom dostignuću, demokratiji i slobodama. Međutim, takva pristrasnost samo otkriva jednu krajnost, ništa bolju i drugačiju od bilo koje druge krajnosti koja obezvređuje pravo značenje slobode.

 

Moje je mišljenje da se povodom svega toga mora zagrebati dublje u probleme. Naš pristup prema svim pitanjima oko kojih se raspravljamo krije neke mnogo bitnije stvari, možda i one koje se tiču kriterijuma kojima se ovaj pravoslavni forum bavi.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo da pitam članove koji se kunu u ''slobode''. Zašto se ne zalažete za ukidanje državnih valuta?

 

Svasta ja pisaao upravo o tome pre neki dan... da se zalazem da svaka banka stampa svoju valutu... joooj

E moj milane... e moj milane..

 

Ostatak posta mozes odmah u djubre da bacis....  :bleh:

A taman si se obradovo da si naso "nedostojnost" sto mi nesto krivo sto sam te razocarao.. :))

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Млађони,

 

Kakav dokaz ti iznosiš osim sliku o procentima uvoza i potrošnje nafte u SAD? To pitanje niko nije postavio.

 

Da citas, video bi. Ali hajde, valja ponoviti.

1. Nemoguce je kontrolisati cenu nafte (znacjano) ako kontrolises one proizvodjace gde amerika ratuje. Jer oni broje nekih 10 % proizvodnje ukupne svedske nafte, i mozes efentualno da oboris cenu za dolar-dva po barelu

 

2. Zemlje koje SAD napada ne donose njihovoj ekonomiji nikkav profit. Cisto gubitaaak.. ulozeni trilioni dolara u uvoz od 3-4-5 % .....Mnogo bi logicnije bilo da izvrse invaziju na meksiko naprimer... da bi radili to sto vi kazete. Cak i da im se profit meri u milionima ulozeni su trilioni.. dakle milioni miliona. Ako ulozim 1000 evra i vrati mi se 100 evra.. ja nisam u dobiti.

 

3. Jasno, sa druge strane vidim ko profitira. Naftasi. Njima samo to donosi dobro, jer sa novim uspostavljenim vladama mogu da postignu nove "dilove" koji njima vise odgovaraju....  Americkom narodu ne, americkoj privredi ne ali njima da. Njima i vojnim industrijalcima. A oni su bliski kongresu tamo dobro lobiraju za svoje interese, finasiraju kongresmene i ocekuju novac - nazad, sa profitom.

 

4. Ako se pogleda americka politicka scena.. vidi se tu da se u jednoj spoljnopolitickoj akciji uplete mnogo interesa. Od onih najhumanijih do onih najprljavijih. Nazalost cesto su humani ostrasceni i lose informisaani.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Млађони,

 

Društvo ne može da funkcioniše bez izvesne vlasti. Jedno bez drugog ne može. Ako će nešto kao kroz sito propustiti sve i pokazati šta je prava sloboda, to je isključivo zajedništvo koje Crkva pruža.

 

 

 

Svasta ja pisao upravo o tome pre neki dan... da se zalazem da svaka banka stampa svoju valutu...

 

Banku može da osnuje kriminalac. Zato je uvek pitanje ko je na vlasti, zato uvek imamo zadnju reč od vlasti.

 

Od vlasti ne možemo pobeći osim u pustinjski život. Ono što možemo da izaberemo to je jedna vlast kojoj ćemo uvek služiti - crkvenoj vlasti.

 

Problem je u tome što Crkvu počinjemo da posmatramo u dve krajnosti, kao sektu od koje se treba udaljiti ili kao Rimski poredak vlasti od koje se takođe treba udaljiti. Zagubili smo negde ideju - namerno kažem ideju - prvih hrišćana i smatramo je nemogućom; smatramo je pećinskim načinom razmišljanja i delanja, zahvaljujući slobodarskim stremljenjima, a moje je mišljenje da su takve ,,slobodarske ideje'' - istrgnute iz konteksta hrišćanstva - samo zablude.

 

Ne možemo služiti Bogu i mamonu, ne možemo imati dva gospodara, jednostavno ne možemo spojiti dve suprotnosti koje su striktno odvojene. Ono što Crkva nudi to je ,,sopstveno društvo'', bilo na teritoriji svoje autonomije poput Svete Gore, bilo u svetu u opštem smislu, ne upuštajući se u tokove i saučesništvo sa tobože globalnim uređenjem, galaktičkim i kosmičkim uređenjem društva.

 

Hrišćani su tu da budu svetlost svetu, da svedoče nešto što je Hristos doneo. Svet ima priliku da slobodno prihvata i formuliše tu hrišćansku stvar koliko može u praksi državnih sistema.

 

Međutim, hrišćanstvo po sebi treba ostvariti društvo poput prvih hrišćana. Mnogi će reći kako je to već pokušano po Americi i drugde sa raznim hrišćanskim grupama - međutim, sve to nema pravi smisao hrišćanstva jer ne nosi pravoslavnu teologiju, pravoslavnu propoved i praksu.

 

Umesto da se zatrpavamo pričom o svetskim pravima, i pravilima, nama kao hrišćanima je potrebno da ispunjavamo smisao hrišćanstva u meri koja uvek sadrži razvoj. Granice toga mogu biti neslućene.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Млађони,

 

Društvo ne može da funkcioniše bez izvesne vlasti. Jedno bez drugog ne može. Ako će nešto kao kroz sito propustiti sve i pokazati šta je prava sloboda, to je isključivo zajedništvo koje Crkva pruža.

 

A to ima veze sa ovim sto pricamo... kakve? Ja i nisam protiv postojanja vlasti, vec protiv postojanja nepotrebne vlasti.

I to je sasvim druga tema koju mi ne pada na pamet da ukljucujem sada.

 

 

 

Recimo sve slobode ovog sveta su vam vezane direktno za profit i novac.

 

 

 

Ja se slaazem sa dobrim delom njegovog posta - samo on nema nikakve sa ovim sto pricamo.....

pricamo o slobodi delovanja, ne slobodi duha.... duse....

 

ja se zaalaazem za slobode delovanja... a zalazem se i  za slobodu duha.. samo ona ne zavisi direktno od slobode delovanja....

Ondaa zaavisi samo od samog coveka....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста чудно, како просвећени, слободарски и надасве демократски грађани америке увек изаберу власт која неће ратовати.

 

Од кад је америке у њој влада групица људи из вашингтона, која стално ратује, док су грађани земље која је перјаница истинске слободе и водиља човечанства о поштовању људских права и слободе, само мирољубиви људи који гледају своја посла.

 

Па каква су им то посла?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo treba sve propustiti kroz perspektivu hrišćanstva. Ako prve hrišćane svedemo na pećinske ljude onda smo upropašteni.

 

pa pocni da posmaaatras kroz perpsketivu hriscanstva i pusti druge ljude da zive svoj zivot.. a ne da im otims pre preko drzve i da pricas kako si human.....

 

Izem ti ja to hriscanstvo gde ti smatras da je ok nekom oteti nesto.. crkva nikom nista ne otima.... a ti oces od drzave da otima.... i pricas da je to neka perspektiva hriscanstva.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста чудно, како просвећени, слободарски и надасве демократски грађани америке увек изаберу власт која неће ратовати.

Pa obama je obecavao brda i doline sto se tice ratovnja.. on ce da vrati trupe licno ima na ramenima da ih nosi.....

I oni ga izabrase.. i sad... mucak... sad kao odlaze nesto.. znate moram polako.. ne mogu odmah, bla truc...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa obama je obecavao brda i doline sto se tice ratovnja.. on ce da vrati trupe licno ima na ramenima da ih nosi.....

I oni ga izabrase.. i sad... mucak... sad kao odlaze nesto.. znate moram polako.. ne mogu odmah, bla truc...

Ово је друго столеће како је један такав исти обама на власти. О чему причаш?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...