Jump to content

Не може бити мучеништва ван Православне Цркве


Препоручена порука

Gornji prilog se svrstava u tzv. protestanske sekte ili blaze - evandjeoske zajednice,

i ne treba mesati sa Tradicionalnim crkvama reformacije ili protesta protiv srednjovekovnih papa,

u koje spadaju Evangelici (Luterani), Kalvinisti, Anglikanci...

No svakako,

-istocni pravoslavci, -tzv. orijentalni pravoslavci, -asisrki apostolski hriscani (to su oni kojima je pripadao Sv. Isak Sirin) i -katolici (rimokatlici),

su na jednoj strani, jer jedni drugima priznaju krstenje i apostolsko prejemstvo, dok protestanti to nemaju!

Jos treba dodati, da je Katolicka Crkva dogmatski potvrdila da se pravoslavci i asirski hriscani sjedinjuju sa Hristom,

te da su u Hristu jedno s katolicima. To na osnovu toga sto je dozvoljeno da se priceste u pomenutim crkvama,

ako u blizini nemaju svoju pomesnu crkvu (sad druga je stvar sto nije praksa u Pravosalvnoj Crkvi da pravoslavni svestenik pricescuje katolike).

Немамо ми времена да се томе посветимо, морамо да видимо како и шта са отвореним/затвореним дверима, и да ли ће први по части бити Васељенски (јербо је така традиција) или Руски Патријарх (јербо су највећи и најјачи у православљу) јер Папа не долази у обзир...
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gornji prilog se svrstava u tzv. protestanske sekte ili blaze - evandjeoske zajednice, i ne treba mesati sa Tradicionalnim crkvama reformacije ili protesta protiv srednjovekovnih papa, u koje spadaju Evangelici (Luterani), Kalvinisti, Anglikanci...

 

Није баш тема, али би мени (а можда и још некоме) било занимљиво да чујемо нешто више о Англиканцима, нарочито о њиховом односу са православнима. Ако не грешим, мислим да сам прочитао да је било чак размишљања у РПЦ о уједињењу са њима, затим св. владика Николај их је нарочито ценио а и иначе важе за најприближније нама у поређењу са свим другим протестантима. Шта је то што нас спаја?

 

Кад будете имали времена, Вељо, Јанко и остали ако вас не мрзи, бићу захвалан. :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ дебело спамујемо. А ваља некима и поранити на Пређеосвећену...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Већ дебело спамујемо. А ваља некима и поранити на Пређеосвећену...

 

Свакако, ако буде прилике неки други пут... :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Едит: Сасвим случајно сам налетео на форуму на овај снимак. Ево да питам @@Јанко, , да ли је ово Црква, онако како је православци поимају? Може и @@Zayron, дати одговор на исто питање из угла католика. Хоћу да кажем да ми се чини да није само ствар догмата већ и еклисиологије.

 

Koliko ja znam crkve ne šalju u rat već države a crkve ni crkvene zajednice ne dijele oružje i uniforme već vojska, ne razumijem kakve veze to ima s tim što radi USA kao velesila. Ima to veze sa USA vojnom politikom isto toliko koliko i opijanje ruskih pravoslavnih mladenaca i njihove smiješne fotke i videa na You Tube i svuda po internetu kako pijani do njemote poluonesviješćeni leže razvaljeni po i pod klupama u parkovima i na ulicama što ima mnogo veze sa pravoslavljem i sa vojnom i odbrambenom politikom i doktrinom Rusije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма није питање било везано за УСА већ конкретно за снимак, а питање гласи Да ли је оно на снимку за тебе Црква?, у светлу приче о дијалогу.

 

Ako zapadaju u definiciju Crkve ovdje navedenu onda su Crkva, ako ne zapadaju onda nisu Crkva.

http://www.vatican.va/archive/compendium_ccc/documents/archive_2005_compendium-ccc_en.html#I%20Believe%20in%20the%20Holy%20Spirit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko ja znam crkve ne šalju u rat već države a crkve ni crkvene zajednice ne dijele oružje i uniforme već vojska, ne razumijem kakve veze to ima s tim što radi USA kao veleisla. Ima to veze sa USA vojnom politikom Isto toliko koliko i opijanje ruskih pravoslavnih mladenaca i njihove smiješne fotke i videa kako pijani leže po klupama u parku svuda po internetu ima veze sa pravoslavljem i sa vojnom i odbrambenom politikom i doktrinom Rusije.

Истина је да је одвојена Црква од држава. Али је истина и да амерички председник полаже заклетву на Библији, а руски је у храму на причешћу са руским Патријархом. Да смо (хипотетички) сложни па да гракнемо да то не сматрамо хришћанским (рука на Библији у име кога или чега ако нема везе држава са вером, или ако није чак ни хришћанин), или да питамо какви су они чланови цркве ако цркву не слушају по питању мирољубивости? Ту би требала да постоји веза. Дакле, не треба да се Црква меша у политику, али треба јасно да каже кад њени чланови који антиципирају у власти отворено чине мимо учења саме Цркве...
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истина је да је одвојена Црква од држава. Али је истина и да амерички председник полаже заклетву на Библији, а руски је у храму на причешћу са руским Патријархом. Да смо (хипотетички) сложни па да гракнемо да то не сматрамо хришћанским (рука на Библији у име кога или чега ако нема везе држава са вером, или ако није чак ни хришћанин), или да питамо какви су они чланови цркве ако цркву не слушају по питању мирољубивости? Ту би требала да постоји веза. Дакле, не треба да се Црква меша у политику, али треба јасно да каже кад њени чланови који антиципирају у власти отворено чине мимо учења саме Цркве...

 

I USA i Rusija i Srbija i Češka su na to apsolutno isto, a to i bez obzira na tu Bibliju koja je tu više samo formalni ceremonijalni relikt koji svaki čas može biti ukinut jer nijedna od nije hrišćanska država već samo država puna hrišćana što nije ista stvar.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:D Добро, али ја тебе питам, да ли је за тебе оно на снимку Црква или није? Шта ти лично мислиш?

 

Nemam konkretne informacije o kome se to tamo redi pa ni ne mogu reći ništa dalje. To što izgledaju kao pijani, opili mnogo ne znači jer u Djelima Apostolskim to piše sasvim isto za apostole i prve hrišćane da su drugi prisutni nehrišćani za njih takodjer mislili kako su ili pijani ili pod utjecajem nekakvih psihotropnih materija pa to samo po sebi ne može biti nikakvim pouzdanim ukazateljem a ni dokazom nečega, ni da to Crkvom jeste ni da nije. To bismo onda morali isto tako reći i za tu prvu Crkvu da Crkvom nije i osporit joj crkvenost i blagodatnost, kad bi nam samo to bio glavni kriterij. A to doslovno tako tamo i piše u Djelima Apostolskim da su drugima bili izgledali "ko pijani", kao "mimo sebe", "izvan sebe", govorili "s ceste", nesmisleno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, цела прича је да би предупредили оптужбе за муслиманско пребацивање кривице због агресије "хришћана" ...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po čemu bi se mogle smatrati Rusija, USA, Češka i Srbija hrićanskim državama?

 

Dozvoljeni su u njima legalni abortusi i to ne samo

medicinski već i socijalno indikovani a na lični zahtjev?

 

1. USA - jesu

2. Rusija - jesu

3. Srbija - jesu

4. Češka -jesu

 

U samo jednom ali tako važnom pitaju zakoni tih država nisu uskladjeni sa Božojom zapovijesti: "ne ubij", dakle ni u kakvom slučaju se ni o jednoj od njih ne može govoriti kao o hrišćanskoj državi već maximalno samo kao o državama inspirovanim hrišćanstvom izmedju ostalog u tome u čemu hoće i odlučile su same da da budu inspirovane i u kojoj tačno mjeri ali i eventualno antikom, prosvjetiteljstvom itd. a ne samo hrišćanstvom. Ostalo bolje da ni ne brajam, bračno i porodično pravo, školstvo, obrazovanje itd. tu bismo prošli samo još i gore. Pominje li nam se hrišćanstvo u Ustavima evropskih država, u osnovnim dokumentima EU? Ne spominje!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po čemu bi se mogle smatrati Rusija, USA, Češka i Srbija hrićanskim državama?

Dozvoljeni su u njima legalni abortusi i to ne samo

medicinski već i socijalno indikovani a na lični zahtjev?

1. USA - jesu

2. Rusija - jesu

3. Srbija - jesu

4. Češka -jesu

U samo jednom ali tako važnom pitaju zakoni tih država nisu uskladjeni sa Božojom zapovijesti: "ne ubij", dakle ni u kakvom slučaju se ni o jednoj od njih ne može govoriti kao o hrišćanskoj državi već maximalno samo kao o državama izmedju ostalog u tome u čemu hoće i odlučile su da da budu isnspirovanim hrišćanstvom ali i eventualno antikom, prosvjetiteljstvom itd. a ne samo hrišćanstvom.

Добро, али то је разводњавање приче. Можемо појединце на врху видети као чланове Цркве. Ту је већ могуће тражити одговорност саме Цркве - у духовном руковођењу чланова. Метни му епитимију па да видимо јел члан Цркве из убеђења или интереса?
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро, али то је разводњавање приче. Можемо појединце на врху видети као чланове Цркве. Ту је већ могуће тражити одговорност саме Цркве - у духовном руковођењу чланова. Метни му епитимију па да видимо јел члан Цркве из убеђења или интереса?

 

Milošević, prema dosta vjerodostojnim tvrdjenjima Biljane Plavšić u haškom zatvoru po ćeliji po podu šutao nogom Sveto Pismo a bio na čelu države i SRJ i Srbije upravo u najpresudnijim trenucima. Kakva epitimija kad nije bio ni vjernikom Crkve - SPC. a otvorite novine iz tog perioda i pročitajte samo naslove, kako se brani pravoslavlje i Srbija u ratu od 1991-1995 itd. Isto Tudjman s druge strane, od teškog komuniste najednom "espresso cattolico  grande" a pod njim se branila Hrvatska i katoličanstvo. Slično to i u Rusiji i Srbiji, podgrijani KGB i SDB kadrovi (udbaši) sve sad najednom veliki pravoslavac svuda kud se okreneš, ko gljiva poslije kiše, čak su medju zilotima takvi baš najbrojniji. Pa tako to isto hoda, funkcioniše i USA a koliko će ih još tek takvih na vlast doći. A sve to veze sa hrišćanstvomn ima isto toliko koliko i Marko Kraljević s baletom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Milošević, prema dosta vjerodostojnim tvrdjenjima Biljane Plavšić u haškom zatvoru po ćeliji šutao nogom Sveto Pismo a bio na čelu države i SRJ i Srbije uprave u najpresudnijim trenucima, kakva epitimija kad nije bio ni članom Crkve - SPC. a otvorite novine iz tog perioda i pročitajte samo naslove, kako se brani pravoslavlje i Srbija u ratu od 1991-1995 itd. Isto Tudjman s druge strane, od teškog komuniste najednom espresso cattolico grande a pod njim se branila Hrvbatska i katoličanstvo. Pa takva ista situacija je i u USA a koliko će ih još tek takvih na vlast doći. A sve to veze sa hrišćanstvomn ima koliko i Marko Kraljević s baletom.

Е сад не стоји за Слоба да није био члан Цркве. Де јуре - крштен, отац свештеник. Друга је ствар што је де факто био разочаран у Цркву (самоубиство оца, комунизам...) што је довело прво до развоја месијанског комплекса, а на крају до потпуне резигнације. Но, неки поп или владика му је нешто очитао на гробу, дакле као (другу) члану...
"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е сад не стоји за Слоба да није био члан Цркве. Де јуре - крштен, отац свештеник. Друга је ствар што је де факто био разочаран у Цркву (самоубиство оца, комунизам...) што је довело прво до развоја месијанског комплекса, а на крају до потпуне резигнације. Но, неки поп или владика му је нешто очитао на гробу, дакле као (другу) члану...

 

Nije bio članom Crkve jer svaki javno poznati ateista koji se k ateizmu javno priglasi je samim tim što je ateista isključen iz Crřkve i de facto i de iure, mogao mu je bilo ko očitati bilo šta na grobu jer pogreb ne spada u Svete Tajne, nije uslovljen pokajanjem, to kao teolog sam odlično znaš. A samim tim što je još šutao to Sveto Pismo, kako to tvrdi Biljana Plavšić za koju nema razloga da joj se ne vjeruje, nema sumnje da je bio ne samo ateista već bogoborni antiteista. Ako se pokajao barem u posljednjih tih par sekundi života onda bi nekakva barem minimalna šansa bila da se spasi ali to sad zna samo Svevišnji koji ga je gore pozvao. No prema onom što se zna i ako je sve samo na tom i ostalo izgleda to vrlo "bledo" s njim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...