Jump to content

Брига за спасење наспрам слободе другог - да ли треба говорити о спасењу добрим људима који не иду у цркву


Guest Alefshin

Да ли Вам се допада тема ?  

20 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли Вам се допада тема ?

    • Да
      13
    • Не
      6


Препоручена порука

Другим речима камп (место) је један а бунгалова у кампу (станова) више.

 

Је л' тумачиш цитат као постојање хијерархије у рају о којој је претходно било речи или не?

 

Питам јер ми уопште није страно размишљање да су и рај и пакао уређени хијерархијом, између осталог.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 385
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

А и заслужили сте - без много роптања подносите поразе - најбољи пут ка смирењу.  :)

Ах па ви сте и на овом свету венац заслужили као вечити мученици, у Царству ћете сигурно међу првима бити, како оно беше ко би последњи... :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve i da postoji nekakva hijerarhija 

Прво што ми на памет пада су ове Христове речи:

Заиста вам кажем: Ни један између рођених од жена није изишао већи од Јована Крститеља; а најмањи у Царству Цебеском већи је од њега(Мат. 11:11)

Ако постоји најмањи у Царству, то значи да ипак има неке хијерархије. Зашто је не би било? Па има је и међу Анђелима.

Речено је још и да је Царство вечно узрастање у Христу. Било би без везе да вечно сви у месту тапкамо. :)  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ах па ви сте и на овом свету венац заслужили као вечити мученици, у Царству ћете сигурно међу првима бити, како оно беше ко би последњи... :)

 

"Ко се задњи смеје најслађе се смеје." За друго не знам.   :)))

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a sto realno smaras svaku temu? shvatili smo neces u raj,ako udjes u raj skocices u pakao ili pobeci trajektom..shvatili smo,koliko god mozda bili malo nazadni stvarno 345 poruka iste sadrzine shvatili smo. Mislim realno nisi zanimljiv a smaras.

 

Sto neka ga, zna ponekad da napise koju mudroliju u tim svojim trolovima koja moze coveka da baci u razmisljanje. 

 

Прво што ми на памет пада су ове Христове речи:

Заиста вам кажем: Ни један између рођених од жена није изишао већи од Јована Крститеља; а најмањи у Царству Цебеском већи је од њега(Мат. 11:11)

Ако постоји најмањи у Царству, то значи да ипак има неке хијерархије. Зашто је не би било? Па има је и међу Анђелима.

Речено је још и да је Царство вечно узрастање у Христу. Било би без везе да вечно сви у месту тапкамо. :)  

 

Mozda ima drugacije znacenje, al ajd ne bih o tome posto mislim da je hijerarhija coporska, da sluzi samo radi organizovanja kod ljudi i zivotinja radi opstanka i da cesto moze da urzokuje zlo kod ljudi iz nizih delova/slojeva iste. 

 

Mada trebali bismo da odredimo kriterijume sa takvu hijerarhiju ako postoji, ja licno ne verujem da postoji. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ко се задњи смеје најслађе се смеје." За друго не знам.   :)))

 Ма разумем ја вас да се као задњи увек смејете, али што то  ни ја не знам? :)))

П.С. Извињавам се Деји вуу због спамовања.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То би више била хијерархија части а не власти. Визуелно, замислим једну огромну вишеспратну зграду па они што се посвете иду у горње спратове ови остали попуњавају доње.

 

За Мурамасу и сличне има остављено место у сутерену :)))

Ако ништа друго због вештина које поседује могу да га запосле као Кербера. :)))

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozda ima drugacije znacenje, al ajd ne bih o tome posto mislim da je hijerarhija coporska, da sluzi samo radi organizovanja kod ljudi i zivotinja radi opstanka i da cesto moze da urzokuje zlo kod ljudi iz nizih delova/slojeva iste. 

 

Mada trebali bismo da odredimo kriterijume sa takvu hijerarhiju ako postoji, ja licno ne verujem da postoji. 

Добро, мани сад световну хијерархију, ми покушавамо да говоримо о небеској. 

Очито је да неке разлике постоје, а свако ће имати неограничене могућности и потенцијал да се усавршава и напредује у љубави, доброти, праведности, светости... свим врлинама. Не знамо све, можемо само да слутимо. Ће видимо.  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро, мани сад световну хијерархију, ми покушавамо да говоримо о небеској.

Очито је да неке разлике постоје, а свако ће имати неограничене могућности и потенцијал да се усавршава и напредује у љубави, доброти, праведности, светости... свим врлинама. Не знамо све, можемо само да слутимо. Ће видимо. :)

Dobro to mozda, ali svakako u takvoj hijerarhiji nema nikakve zavisti i slicnog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

osalom kakav je stav hriscanstva u vezi toga? Jel treba da brine svako za svoju dusu ili i za duse drugih? [/size]

 

Neki krajnji slucaj je npr. otac koji je alkos ode u pakao, no cerka ili sin ili zena odu u raj i sta sad sa tim, ovi srecni, a on nesrecan? 

Kako uopste vidite taj raj u kome zivite ako u njemu nema onih koje ste voleli ili su oni tu, no ali pate u paklu vavjek vjekova? Ne pogadja li patnja coveka kakva god da je?

 

 

Sto se tice pitanja, ne morate po redu, odgovorite kako hocete, ovo ja ovako samo da objasnim sta je tema i zasto sam otvorio, pa onda objasnjavam kroz pitanja, a sva su jedno veliko pitanje koje glasi kao naslov teme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro to mozda, ali svakako u takvoj hijerarhiji nema nikakve zavisti i slicnog.

Да, нормално да нема, свака страст је привремена, овоземаљска, и последица је одвајања од Бога. Царство Божије је савршено и у Његовом присуству ништа мање од тога не може да егзистира.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li se nekad brinete za bliznjeg u vezi njegovog spasenja? Da li brinete za to da ce neko od porodice, prijatelja zavrsiti u paklu, patiti a vi mozda odete u raj i kako ce te sve to gledati?

:(( ... Ne treba nikoga osudjivati.Ko zna , Bog je taj koji sudi i on poznaje sve ljude .Ne sudi da ti se ne sudi.Ja necu da sudim,a meni neka sude i nek me osude...svi pa i bliznji.

Ne brinem se ,molim se,pa sta im Bog da,jer ja ne mogu vise od toga.Nije da nisam pokusavala,ali se ispostavilo da to ne moze tako,ili ne bar tako lako ...Ono sto bih mogla da uradim da ne zavrsim u ustanovi je da se sakrijem od takvih ljudi ...koji nose pakao u sebi.

 

 

Kako uopste vidite taj raj u kome zivite ako u njemu nema onih koje ste voleli ili su oni tu, no ali pate u paklu vavjek vjekova? Ne pogadja li patnja coveka kakva god da je?

Ja raj ne mogu da vidim .Jasno je i zbog cega . Ali ga zamisljam bez ljudi koji nas mrze ,koji zele da nas ponize i uniste nas optimizam i radost zivota ,to su ljudi zli,ljudi lazi. Ja raj zamisljam kao oazu ,bez stresa ,bez negativnih uticaja,bez negativnih ljudi ,ma ko oni bili...   

Da li me pogadja patnja drugih ljudi ? Ne.Vise ne. Ko zna zbog cega .

Nikog nikad nije pogodilo ono sto mene pogadja .Zasluzuje covek bar jednom da pronadje mir .

  • Волим 1

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozdravljam vas. Smatram vašu temu veoma interesantnom . Veoma je bitno da kako samima sebi.. tako i našim bližnjima pomognemo pri duhovnom rastu. I... nije sasvim slučajno da ljudi koji poseduju nešto veći duhovni nivo budu okruženi familijom kojoj je potrebna pomoć u vezi sa tim. Mislim da puno moramo raditi na sebi... kako bi uopšte mogli pomoći našim bližnjima. Kao što sam skoro iznela komentar.....o neprestanoj borbi dobra i zla,koja se odvija kako oko nas tako i u našem umu. Gospod nam je dao slobodnu volju.. kako bi se mogli odlučiti koju ćemo stranu zastupiti.. a obe su veoma uporne. "Dobro" se bori da što više duša privuče sebi, a takodje i "zlo" . Mislim da je zlu dozvoljeno da postoji u smislu "Duševne teretane" . Onaj ko veruje u Gospoda podneće svaku vrstu tereta i savladati ga. Kao posledica toga nastupa "Duhovni rast".

Smatram da je u tome smisao našeg života i da nivo duhovnosti odlučuje gde ćemo boraviti posle smrti.

Veliki smisao vidim i u umnoj molitvi koju upućujemo Gospodu za naše bližnje ukoliko nas muče neka pitanja u vezi njih ili neki od njihovih postupaka.

Da li ćemo se naći u raju ili na nekom neugodnom mestu... zavisi dobrim delom od našeg izbora. Pomoćnici na tom putu su nam slobodna volja, ispovest i pokajanje... uvek su tu kao dar od Boga u toj svakodnevnoj borbi.

Veliki pozdrav!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

LIKE!!!

 

Ništa bez Sv. Isaka Sirijskog (Ninevljanskog)! 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...