Jump to content

Питајте фармацеута (ОБАВЕЗНО ПРОЧИТАТИ УВОДНИ ПОСТ) - Лекови, лековито биље, вакцине и серуми, интеракција лек-лек, храна-лек, дијететски суплементи..


lab_man

Препоручена порука

Наводе се и нежељене последице, али и ако лек не иде заједно са неким другим леком. Колико тога се наводи на папирићу који прати лек за обавештење корисницима, а колико тога постоји још записано за читање само фармацеута и лекара? Мислим, колико знам такви документи су много обимнији, али корисници могу да прочитају само малчице од тих информација. Да ли су те информације заиста довољне, с обзиром да неко може да испољи нпр. алергију на било коју супстанцу коју лек (или и вакцина) садржи? Ако му се деси да реагује лоше и мисли да је то нежељена последица лека (или и вакцине) коме може и треба да се обрати да би се истражило да ли је заиста његова лоша реакција нежељена последица лека (или и вакцине), ко је за то задужен? Не верујем да се само узимају готови резултати из иностранства, ваљда има и у Србији нека институција која то проверава. Која је то институиција, где се налази, где заинтересовани људи могу да јој пронађу податке, телефон, адресу, мејл? Да ли се такви подаци уопште сакупљају у Србији? Да ли се у Србији врше истраживања о нежељеним последицама лекова (и вакцина)?

cuj ovako...

sve neželjene reakcije se statistički obrađuju i podeljene na česte, umerene, retke i vrlo retke.

Pri proceni dokumentacije vrši se procena odnosa korist/efekat (pozitivan ili negativan). Svaki lek, čak i u EU mora da bude posebno odobren u svakoj zemlji, a tako je i u svetu. Vakcine, o kojima paranoično i šizofreno pišeš registrovane su u svim zemljama sveta, ne samo EU i Evrope i nigde njihova registracija nije odbijena.

Nakon registracije, svi lekovi se prate, a zdravstvene ustanove prijavljuju uočene neželjene efekte, preko sistema farmakovigilanse nacionalnim agencijama za lekove, sa detaljnim opisom neželjene reakcije/događaja sa opisom kliničke slike i istorije bolesti. Dakle, ta prijava neželjenih reakcija nakon registracije je posao zvaničnih, stručnih organa, a nikako paranoidnih zaludnih domaćica. Na osnovu tih prijava se eventualno koriguje registracioni status leka...Nikakve indicije za povlačenje registracije vakcina nikada nije bilo

Nadam se da si konačno shvatila...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 199
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Молим вас, господине, да ми се обраћате са ви, као и ја вама, мени је 49 година, озбиљна сам жена, а не девојчица. Хвала.

 

Поставила сам конкретно питање - где и коме у Србији могу и треба да се обрате мајке које сматрају да су им деца оштећена услед нежељене последице вакцина, без обзира да ли су те мајке домаћице или запослене жене и изван њихове куће (а има професорки, видела сам на једном од видеа, и сигурно и других занимања међу њима), потпуно је непотребан опис начина живота тих мајки. Ако не знате одговор једноставно реците да не знате. Који је званични стручни орган у Србији? Да ли тај орган саставља свој списак о томе или се само ослања на иностране спискове? Коме да се обрате мајке ако им педијатар само каже да иду кући, није то ништа, проћи ће само од себе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne zamerajte joj... Zatvorili su joj temu o vakcinacijama tako da je ovo jedino mesto gde moze da nastavi s ovim antivakcerskim terorom.

Admini bi morali da reaguju jer ovakve teme ne bi smele da se razvodnjavaju diskusijama jer sadrze vrlo lepe i korisne odgovore.

Pitanje- odgovor.

A ne pitanje- diskusija- odgovor- diskusija... (Isto ko u temi za pravne savete)

Ima par ovakvih tema gde ljudi slobodnom voljom "na izvolte" nude svoje profesionalno strucno znanje i ja licno imam veliki respekt za njih a ovi sto maltretiraju me opasno nerviraju...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ubedljivo Eucerin zaštitni faktor 50, postoji za telo i za lice, kao i tonirana varijanta. Nešto su skuplji od ostalih preparata na tržištu, ali nećeš zažaliti...

Nakon sunčanja obavezno koristiti kremu/emulziju pantenola i vitamina E...Ublazava i manje opekotine od sunčanja.

Samo da potvrdim ovo kao tacno jer sam ovog leta prvi put kupio Eucerin i kao neko ko pati od alergija na sunce i ko gori ko nenormalam mogu samo da kazem Eucerin rules! :-D

Al moja supruga nije odusevljena jer nista nije pocrnela na moru :-D:-D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sastav ne sme da bude i nije tajna. Svaki kozmetički preparat mora da poseduje jasnu deklaraciju sastavljenu od sastava preparata, serije i roka upotrebe. Pojedini preparati sadrže i podatke o eventualnim medicinskim upozorenjima.

Ma znaaaam ja to...ali ne znam sastav,pa kazem...tajna,fabricka tajna... :)))

P.s. Npr. .. moze da pise i bez parabena... a znamo sta su ti parabeni u kozmetici ... itd.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma znaaaam ja to...ali ne znam sastav,pa kazem...tajna,fabricka tajna... :)))

P.s. Npr. .. moze da pise i bez parabena... a znamo sta su ti parabeni u kozmetici ... itd.

nemoguće Arsenija...postoje ljudi koji su alergični na njih... :)

smesta bi bili zatvoreni... to je jasno definisano EU direktivama

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молим вас, господине, да ми се обраћате са ви, као и ја вама, мени је 49 година, озбиљна сам жена, а не девојчица. Хвала.

 

Поставила сам конкретно питање - где и коме у Србији могу и треба да се обрате мајке које сматрају да су им деца оштећена услед нежељене последице вакцина, без обзира да ли су те мајке домаћице или запослене жене и изван њихове куће (а има професорки, видела сам на једном од видеа, и сигурно и других занимања међу њима), потпуно је непотребан опис начина живота тих мајки. Ако не знате одговор једноставно реците да не знате. Који је званични стручни орган у Србији? Да ли тај орган саставља свој списак о томе или се само ослања на иностране спискове? Коме да се обрате мајке ако им педијатар само каже да иду кући, није то ништа, проћи ће само од себе?

na tvoje postove od sada više neću da odgovaram, jer si izuzetno drska.

Mogao bih da ti o vakcinama postavim x naučnih radova, ali čemu? Ti ne želiš, zbog vlastitog porodičnog problema, zbog bolesti deteta (pretpostavljam) da objektivno sagledaš stvar i uporno vakcinaciju okrivljuješ za nešto što je u stvari posledica genetske greške tebe i/ili supruga. Ali, u to ne želim da ulazim.

Neću da ti persiram, jer nikom ne persiram na forumu, niti to tražim od bilo koga, pa zašto bi ti bila izuzetak, naročito sada kada sam ti jasno stavio do znanja da na ovoj temi nisi dobrodošla.

Šteta što nemam mogučnost brisanja poruka, pa da ovo tvoje "pisanije" obrišem sa teme.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na fejsbuku sam video da se sire neke objave u vezi navodno ruskog leka koji leci svaki kancer koji se zove Imunofan.

Interesuje me o cemu se radi, kakav je lek, da li je u pitanju neka klasicna budalastina sto se provlaci internetom i da li uzimanje istog moze da ostavi neke ozbiljne i opasne posledice po zdravlje ljudi. Naravno, jel istina da moze da pomogne u lecenju kancera, iako zasad nigde na svetu ne postoji zvanican lek protiv te bolesti. 

 

U slucaju da vam je poznato. 

 

Ovo je sajt tog leka: http://imunofan.com/doziranje-imunofana/

 

a ovo je slika istog:

 

10399993_10206850563201893_6726791122390

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10206850563201893&set=pcb.10206850662284370&type=1&theater

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...

И ја бих да поновим питање из поста изнад које се тиче имунофана.
На званичној страници http://imunofan.com/ кажу да је ријеч о препарату који подиже имунитет, па је ваљда зато битан код хемотерапије.
На фејсбуку, међутим, људи шире објеве да се ради о чудотворном лијеку за рак.
Можеш ли нам рећи више о овоме?

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:bu:

Nisam farmaceut, al koliko ovo cudo kosta? koliko kosta nada u oydravljenje nasih najblizih :(

ljudi zaradjuju na tudjoj muci...

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, као и "чудотворне" печурке у таблетама... Ма ајде, као да нема других препарата, ем бољих, ем јефтинијих.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

жао ми је народа који наседа на лукавост продаваца шећерних водица . неко би рекао - овце су за шишање. али, у случају тешких болести, ово је ружно рећи. очајни људи су лак плен оних без образа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...