Jump to content

Аутомобили: Жеље, препоруке, занимљивости, проблеми, искуства...

Оцени ову тему


Богдан_

Препоручена порука

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bravo za temu! Ako neko ima dva automobila neka da jedan onom koji nema ni jedan!  :)  Šalu na stranu, vozim auto '83. godište ...passat b1 ..hečbek! Milicija me već presreće helikopterom ...dobio finu patiniranu ..onako mat fabričku podložnu boju :) ...nema trun odsjaja i nema opasnosti da će vas zaslepeti sunce usled refleksije; ali šta ću - nema se, vozim šta imam! Kako god, i ovako star bolji je od mnogih novijih. Pouzdan, vuče ko mazga, još može i da se "potpiše" kakvu kompresiju ima. Na autoputu razvije i 160 ...da ne verujete..a volan miran ko bubica! Čudo od auta; nije za džabe "passat" = vetar! Održavam mu vitalne delove i ključne bezbednosne elemente u top formi ali na račun kozmetike; tužno izgleda...naročito unutra. No koliko god bio zadovoljan ipak bih uzeo možda nešto bar upola mlađe ali u državi koja je po sebi problem ...problem mi je i keš kredit ...i tako u krug. Imal' ko da bi prodao auto (obavezno veći "nemac" karavan oko 2000. godište plus/minus, euro 3; min/max. 1,6 do 1,9 ccm; i oko 1500 evrova) na otplatu ..na godinu dana ..onako na hrišćansko "majke mi" ...naravno uz ličnu kartu i sve generalije!?? Uz Božiju pomoć dug vraćam geometrijski precizno i uredno! 8086.gif :bendoff:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ае Милоше поједностави, не купујеш спејс шатл да толико анализираш :D

 

ne mogu da pojednostavim :) Prosli auto koji sam kupio bio je krajnje pojednostavljen u smislu video sam ga na oglasu,otisao i kupio,nista drugo nisam gledao. I na kraju sam ga prodao za pare samo koje sam ulozio za kvarove.

 

E sad sa druge strane sta god da gledam i koga god da pitam nemoj to,uzmi ovo...itd poprilicno sam sludjen kupovinom i automobilima... A kao tripujem se necu onako kako sam prosli put,pa da opet se zeznem. I tako...

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I Bogdane Mazdu ne moras da mi komentarises,odustao sam :D

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E sad sa druge strane sta god da gledam i koga god da pitam nemoj to,uzmi ovo...itd poprilicno sam sludjen kupovinom i automobilima... A kao tripujem se necu onako kako sam prosli put,pa da opet se zeznem. I tako...

Pa zato i kazem, prelomi pa sta bude :) Cena ce ti svakako pasti i bices na gubitku, ali ces ga voziti pa nek to bude cena za luksuz.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A i mekanijeg materijala! Ima da se zguzva kao papirna maramica u sudaru sa datim vozilom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zato i kazem, prelomi pa sta bude :) Cena ce ti svakako pasti i bices na gubitku, ali ces ga voziti pa nek to bude cena za luksuz.

 

Ma brate pristajem da ga ni ne prodam,samo da mi ne uzima zadnje pare iz dzepa za kvarove.  Ionako kupujem automobil za narednih 3,4,5,6,7 godina 

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стиропор, а? 

 

Nesto kao plastika, dobio je valjda 4 na onom crash testu ali udarac sa strane izgleda dosta kriticno

 

 

Ali dobro, ne treba sve gledati crno :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali dobro, ne treba sve gledati crno :)

 

И делује мало конзервасто (као они најсветлије сиви аутомобили од којих неки умеју да делују не дебље од конзерве сардине).

Али је модел најлепши икада - stepway.

Хвала на клипу.

  • Волим 1

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bogdane tvoje neko misljenje o ova dva automobila 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5526650/opel_astra_g_17dtl/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5627124/opel_astra_h_17_cdti/

 

plus 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4437989/mazda_6_20_citd/

 

Sto se Astri tice svidja mi se sto su prvi vlasnici,ovaj je kupljen tu kod tebe 2008 godiste...

 

 

I zanima me sto toliko hvalis Pezo ? :) mislim meni si rekao da je on iznad astre klasa,sad i Dekiju...da li mislis na opremu ili sam automobil,motor,popravke,odrzavanje...aj mi napravi neko poredjenje npr pezo 307 vs opel astra 1.7 cdti. U smislu odrzavanje,kvarovi... I da li ima istine kad krene da se kvari,nece stati sa kvarovima i ta prica? Mislim,mene je to zadesilo sa mojim proslim automobilom,ali tesim se da tu nema istine.

 

meni je ovaj pezo isto zapao za oko

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5649614/peugeot_307_16hdi_restajling/

 

Pa prokomentarisi sve skupa kad budes imao vremena :)

Астра Х лимузина фино изгледа. Јесте то та потрошња коју је ставио у неколико слика. Потпуно је другачије све кад је ауто купљен овде и када је тренутни власник уствари и први. Само, не написа где је одржавао... Фина, дакле! И да... Ово нису фабричке фелне. Вероватно је узео и без њих, а касније му се није давало за орогиналне. Али добро, нисмо сви исти. Ионако је продаје на челичарама.

 

Астра Г је попуно другачији модел од Астре Х, тако да... Откуд знам шта се теби више свиђа. Астра Г је у опреми Класик, дакле ништа посебно, а опет има све што је потребно. Фин моторић, 80 коња, такву и сам терам. Такође би ваљало знати где је одржавао, и то је то. Видим да је без магленки, али то је није пресудно. Колико се сећам, то је ишло уз доплату... А можда и не, не знам. Морао би да проверим и подсетим се.

Изгледа добро, каросеријски размаци како треба... Бар што видим на слици.

 

Не може бити истина да "хвалим пежо". Пу, пу, пу, Боже сачувај. sHa_sarcasticlol Не хвалим ни Опел, што би онда хвалио Пежо? Мени су сви модерни аутомобили исти, са малим разликама. Што каросеријски, што моторно... Ја сам само рекао да не можеш поредити Астру Г класик, модел из '98 са мањим преправкама, али суштински исти до последњег дана производње, и један Пежо 407 који је права лимузина, доста новоји итд... Као баба и девојка. :) А и нису у истој класи. Кад кажем "класа, за класу изнад", мислим на то како су подељени аутомобили по димензијама, опреми, намени. А не да је он због нечег специјално бољи "за класу".

А теби сам напоменуо да ћеш пре наћи "крштени " Пежо, у добром стању, него доброг Опела. Зато што радим са њима, и знам шта се увози из иностранства. Само ћу ти рећи да су неки од Опела негде били пандурски или ватрогасни :) , и увозе се највише из Немачке, Италије, Аустрије... Пежо у доброј мери долази из саме Француске, а французи су доста другачији по питању вожње и одржавања од Немаца, а нарочито "жабара".

Рецимо, пежо из Француске и Пежо из Италије или Немачке су као небо и земља.

 

Што се тиче упоређивања Астра - Пежо 307, нисам компетентан. Познајем само неке од одлика пежоа, из окружења, или у разговору са колегама, или пратећи аутоиндустрију. А Опел ипак знам у шраф. Тако да је најбоље да се за детаље распиташ на неком Пежо форуму, а овде можемо диванити о Опелу, па после можемо да упоредимо.

 

Толико.

:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jel`, a znas li kol`ko je ovako auto skocan/startan? Vidim da taj motor ima 106/111 KS, sto je i malo vise nego npr. ovaj 1.6 benzinac sto je moj drugar uzeo. A on mi tvrdi za njega da ide ko sasav, iako je sad jos ugradjen i gas.

Уколико је дизел мотор, у овом нашем случају 1.9 ЈТД, у добром стању, не би смела да се осети разлика у односу на бензинца. Чак, штавише, треба бити знатно бољи, по свим параметрима. Јер, стави четворо људи у бензинца 1.6 и четворо у добар 1.9 ЈТД, и видећеш разлику. Бензинац ће се умртвити, дизел не толико. Још ако бензинцу ради клима... Оде снага. У престизању, још ако је терен мало узбрдо, прво да се прекрстиш и помолиш, па онда да кренеш. И то је враћање у степен ниже, па гас до даске. Уради то код доброг ЈТД-а, има да полетиш као из катапулта. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...