Jump to content

Да ли је абортус гријех ако се њиме спречава рођење детета са тешким поремећајем

Оцени ову тему


  

84 члановâ је гласало

  1. 1. дали је абортус гријех ако се утврди тежак поремећај код дјетете



Препоручена порука

  • Одговори 651
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Па у шта ће да се развије ако не у личност? Прекинути процес је усмртити личност. Процес је недељив од личности?

 

Razvice se  u licnost ali nije licnost na pocetku razvoja.

Ako je u startu licnost, sto bi se dalje razvijalo? Licnost je vrh tog razvoja...

 

Dete prolazi kroz proces odrastanja i postaje odrastao covek. Po tvojoj logici dete je odrastao covek i sa tri godine jer je taj proces uveliko poceo...?

 

Ili drugim recima ako prodas prazan plac sa napravljenim temeljom za kucu, ti u stvari prodajes i kucu uz taj plac jer je ona, jelte, u procesu? Srecno sa malim oglasima ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dete prolazi kroz proces odrastanja i postaje odrastao covek. Po tvojoj logici dete je odrastao covek i sa tri godine jer je taj proces uveliko poceo...?
 

 

 

Намеће ми се питање: Да ли је онда живот одраслог човека вреднији од живота трогодишњака?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razvice se  u licnost ali nije licnost na pocetku razvoja.

Ako je u startu licnost, sto bi se dalje razvijalo? Licnost je vrh tog razvoja...

 

Dete prolazi kroz proces odrastanja i postaje odrastao covek. Po tvojoj logici dete je odrastao covek i sa tri godine jer je taj proces uveliko poceo...?

 

Ili drugim recima ako prodas prazan plac sa napravljenim temeljom za kucu, ti u stvari prodajes i kucu uz taj plac jer je ona, jelte, u procesu? Srecno sa malim oglasima ;)

Види спречавање било каквог развитка у једну личност,је убиство. Личност је процес и недељив је од свог зачетка.Зачетак личности би могло то да се назове.

 

Више ни људи нису необразовани,па будући да постоје контрацепцијса средства,не би требало бити нормално ако имаш више од два абортуса ради нежељене трудноће. Такви људи који знају унапред да неће родити су умоболни јер рачунају на абортус.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

 

Намеће ми се питање: Да ли је онда живот одраслог човека вреднији од живота трогодишњака?

 

Личност је процес од самог зачетка. Личност има и тело и душу, у свом зачетку,потпуно зацртано.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Личност је процес од самог зачетка. Личност има и тело и душу, у свом зачетку,потпуно зацртано.

 

Слажем се са тобом. Посматрам то упрошћено,поучена личним искуством - моја беба је једнако жива онога дана кад је зачета,као и онога дана кад је рођена,а све то по Божјем промислу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се са тобом. Посматрам то упрошћено,поучена личним искуством - моја беба је једнако жива онога дана кад је зачета,као и онога дана кад је рођена,а све то по Божјем промислу. 

Ма да,апсолутни развитак живота у којем је све записано.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Поновићу још једном, живот настаје оног тренутка када сперматозиод оплоди јајну ћелију. Смрт (уколико органи ни крвни систем нису формирани) наступа у тренутку када се деоба оплођене јајне ћелије прекине. Све остало касније је, или мајка природа, или људски фактор. 

 

 Kakve veze ima da li je pocela deoba celija kad tada u tom momentu te celije nisu nikakva licnost, niti imaju veze sa nekom licnoscu?!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakve veze ima da li je pocela deoba celija kad tada u tom momentu te celije nisu nikakva licnost, niti imaju veze sa nekom licnoscu?!

 

Говорио сам о животу, дакле ствара се живот. Са друге стране, како одлучити личност од живота или живот од личности? 

 

 

У ком тренутку почиње личност по теби?

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema organe.

Nema mozak.

Nema srce niti ce ga ikada imati.

 

 

A i dalje je ziva licnost...

                 Наравно да је жива. и ако јој се не омогуће услови за живот она тада умире. ако јој се то учини свесно и намјеро било да се врши неким хемијским или мехничким путем та личност је убијена

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                 Наравно да је жива. и ако јој се не омогуће услови за живот она тада умире. ако јој се то учини свесно и намјеро било да се врши неким хемијским или мехничким путем та личност је убијена

Pa i ako se ne učini namerno onda je opet ubistvo. Ako ubiješ čoveka slučajno nesrećom nekom opet si ubio čoveka i opet je to ubistvo. Tako da je i spontani pobačaj ubistvo iz nejata. Abotrus kada je život majci ugrožen ubistvo iz samo odbrane. A za sve se ovo sudi. Po tvom (definisanju abortusa kao ubistvo), moja majka je ubiva iako abortus nije nikada izvršila.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

они што по африци умиру од глади нису убијени а они по концентрационим огорима умрли на исти начин су убијени

Link to comment
Подели на овим сајтовима

они што по африци умиру од глади нису убијени а они по концентрационим огорима умрли на исти начин су убијени

 

I ti tu vidis neki problem osecam?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...