Jump to content

Париска опера одбила да наступи због жене са велом у публици!?

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 329
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Samo još jedno sstvarno mi je žao što moje predrasude prema Islamu smetaju da vidim zapravo pravu sliku o njemu, kako je u zemljama gde su muslimani većina vlada pravo blagostanje, kako ljudi pripadnici drugih religija imaju ista prava kao i oni koji su Muslimani. kako se tamo nigde ne seču ruke, ne kamenuje ne siluju žene pa im se posle sudi za to što su imale seks pre braka, za razliku od bolesnog ostatka  sveta gde je ovo sve moguće.

 

Indonezija je najveća zemlja u kojoj su muslimani većina i sve od ovoga što si naveo važi (osim blagostanja)... dakle, postoji verska sloboda, ne seku se ruke, ne kamenuje se niko, žene su ravnopravne, itd. Šta više, za razliku od nas, Indonezija je imala ženu za predsednika.

 

Pričati o "muslimanskim zemljama" kao da je to jedinstvena i identična celina, uzimajući najekstremnije zemalje kao primer je podjednako glupo kao tvrditi da u "katoličkim zemljama" primoravaju silovane žene da se udaju za silovatelja, zato što se to dešava u Peruu.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Indonezija je najveća zemlja u kojoj su muslimani većina i sve od ovoga što si naveo važi (osim blagostanja)... dakle, postoji verska sloboda, ne seku se ruke, ne kamenuje se niko, žene su ravnopravne, itd. Šta više, za razliku od nas, Indonezija je imala ženu za predsednika.

 

Pričati o "muslimanskim zemljama" kao da je to jedinstvena i identična celina, uzimajući najekstremnije zemalje kao primer je podjednako glupo kao tvrditi da u "katoličkim zemljama" primoravaju silovane žene da se udaju za silovatelja, zato što se to dešava u Peruu.

Razlika je sledeća

 

Što je indonezija jedan od izuzetaka u muslimanskom svetu, kao što je Peruu izuzetak u katoličkom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Malo si pobrkao ne pričamo šta je ko nego koji su motivi za ono što rade, ovima motiv nije ateizam niti im on govori da rade ono što su radili, dok ovi o kojima ja pričam rade to zato što su Muslimani i zato što im to religija kaže.

 

 

Наравно да им је мотив био атеизам када су убијали и прогонили религиозне. Али замисли када бисмо све атеисте на свету поставили у исти кош са њима.

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo još jedno sstvarno mi je žao što moje predrasude prema Islamu smetaju da vidim zapravo pravu sliku o njemu, kako je u zemljama gde su muslimani većina vlada pravo blagostanje, kako ljudi pripadnici drugih religija imaju ista prava kao i oni koji su Muslimani. kako se tamo nigde ne seču ruke, ne kamenuje ne siluju žene pa im se posle sudi za to što su imale seks pre braka, za razliku od bolesnog ostatka  sveta gde je ovo sve moguće.

 

Da postoje zakoni u mnogim muslimanskim zemljama koji su suštinski retardirani (bar nama ovde tako deluje), to je jasno. Ali to ne može da bude izgovor da se na milijardu i nešto muslimana u svetu gleda kao na neki Borg kolektiv čiji je jedini zadatak da ubija, sakati i siluje i da je to njihova jedina svrha postojanja na planeti Zemlji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da postoje zakoni u mnogim muslimanskim zemljama koji su suštinski retardirani (bar nama ovde tako deluje), to je jasno. Ali to ne može da bude izgovor da se na milijardu i nešto muslimana u svetu gleda kao na neki Borg kolektiv čiji je jedini zadatak da ubija, sakati i siluje i da je to njihova jedina svrha postojanja na planeti Zemlji.

Ja uopšte ne pričam o ljudima, nego o Islamu kao ideji i dokle njegova primena dovodi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да им је мотив био атеизам када су убијали и прогонили религиозне. Али замисли када бисмо све атеисте на свету поставили у исти кош са њима.

Evo ovako postavi sebi pitanje šta ih je teralo da obijaju Ateizam ili Komunizam i želja za moći.

 

Oni nisu ubijali zato što su mrzeli religiju itd. nego zato što su je videli za protivnika, jer ako hoćeš da budeš bezgrešan veliki vođa koga svi slušaju bez pogovora moraš da "ubiješ" sve ostale bezgrešne (Boga).

 

A ja ovde kao što sam gore rekao ne govorim o ljudima, niti kritikujem ljude već ideju Islama koja je loša gde god da se zapati nastane haos.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo još jedno sstvarno mi je žao što moje predrasude prema Islamu smetaju da vidim zapravo pravu sliku o njemu, kako je u zemljama gde su muslimani većina vlada pravo blagostanje, kako ljudi pripadnici drugih religija imaju ista prava kao i oni koji su Muslimani. kako se tamo nigde ne seču ruke, ne kamenuje ne siluju žene pa im se posle sudi za to što su imale seks pre braka, za razliku od bolesnog ostatka sveta gde je ovo sve moguće.

Ти си, пријатељу, врло незрео, и уопште се не трудиш да аналитички размишљаш. Сваки закључак ти је први који ти падне напамет. Брукаш часно атеистичко име, јербо су атеисти познати по томе да су јаки логичари и да знају да препознају логичке грешке. А можда ти и ниси атеиста, можда си само неки још опаснији убачени елеменат?

Елем, нико не спори да већина исламских земаља мало касни са усвајањем савремених цивилизацијских норми. Али погледај мало шире. Да ли знаш када су жене на западу почеле да добијају нека основна права? Једва да је прошло пола века. Када су црнци у САД законски признати као људи? Једва да је прошло пола века. А и та два проблема су само формално решена, у пракси је далеко од савршеног. Отопиће се много глечера пре него што то све заиста легне на своје место. Како су се западне власти по правилу понашале у колонијама (а и са тим се престало тек пре неколико деценија)? У чему је дивљаштво француске револуције суштински другачије од дивљаштва исламских фанатика? Гиљотина је боља од оног ножа или шта? Да ли је исправно осудити читав немачки народ да су нацисти, с обзиром на то да су скоро сви пре само 70 година следили лудака чије су идеологија и пракса вероватно превазишле сваког исламског терористу? Онда погледај Јужну Америку. Колико ратова, колико тероризма, колико криминала, колико убистава (највише на свету по глави становника)... Један лудак са тог континента (иначе белац) је без пардона срушио бомбом авион, желећи да убије председника. Председник није био ту, али јесте сто других невиних људи. У чему је разлика између њега и исламских терориста који чине то исто? Да ли су људи из Јужне Америке генетски предодређени за злочин или је крива католичка вера или су можда само пропустили шансу да изграде уређене државе кад су отерали шпанске власти? Погледај лудачке злочине америчких војника на том истом блиском истоку. Погледај колико се масовних убистава сваки час деси у тој САД из ватреног оружја. Погледај оног Брејвика који је побио толике невине људе и то баш отприлике због тог истог става о муслиманима и исламу кога ти имаш. Он је веровао да је његова култура супериорна у односу на ту њихову примитивну. Погледај како су се Јапанци у једном историјском тренутку понели према Кинезима и шта су им урадили, а погледај где су сада и какви су сада. У сваком човеку лежи монструм и нико не зна како ће и када да се активира. Историја ове планете је историја убистава, ратова, злочина, неправде дискриминације... Тотално је слепило маркирати те тамо исламисте као највеће зло икада. Наравно да су проблем и наравно да тај проблем треба некако решити, али ајде оладите мало с тим генерализацијама. Боље пазите на себе да никада не постанете чудовиште и надајте се (и молите сте ако сте верници) да вам некад нешто не кврцне у глави. Не заносимо се, и тим Французима и (лупам) Норвежанима и нама Србима је довољан само један "харизматични лидер" са лудачким идејама и пар година испирања мозга да потпуно одлепимо. Европа се (са изузетком нас и сад Украјине) навикла на мир и заборавила какво је зло изнедрила у свом срцу врло недавно. Али тај период мира и изградње цивилизације је један малени изузетак. И то врло слабо утемељен и може свакога тренутка да се сруши. Довољно је да ова економска криза заиста ојача, па ћеш да видиш какве ће све утваре да се повампире у тој Европи и у овој Србији и свуда. Исламисти ће бити мале маце према таквима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...