Jump to content

Православни играни филмови

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • 2 years later...
  • 1 month later...

20:05

Божији човек

 

Након премијере на Московском филмском фестивалу, где је освојио награду публике, успешног приказивања у Грчкој, као и у домаћим биоскопима - филм "Божији човек" (Man of God , 2021) редитељке и сценаристкиње Јелене Поповић стигао је и на мале екране. Биографска драма о Светом Нектарију Егинском, снимљена у америчко-грчкој копродукцији, биће премијерно приказана на Другом програму РТС-а, 07. јануара у 20.05ч.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Мария. Спасти Москву (2021)

Прича у чијем средишту се налази потпоручник Мариjа Петрова, у чијој судбини се, као у огледалу, одсликава судбина целе земље. Ћерка свештеника, која се одрекла оца и вере, а потом служила у НКВД, задужена је да донесе у Москву чудотворну икону која се налази иза линије фронта на окупираној територији, током страшних дана одбране престонице. Према легенди, управо ће ова светиња спасти Москву. Након страшних искушења, упркос смрти свих војника њеног одреда и губитку вољеног човека, Маријин подвиг ће пружити наду у бољи живот...

 

У филму је описан сусрет Стаљина и Св. Матроне након којег Стаљин доноси одлуку да донесе Тихвинску икону са окупиране територије.

 

ikona-stalin-matrona-1.jpg

https://www.kinopoisk.ru/film/4491071/

Торент:

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=6184824

Превод:

https://titlovi.com/titlovi/mariya-spas ... vu-362171/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
пре 7 минута, Ksena рече

Поздрав, да ли постоји начин да се погледа филм "Света Петка - Крст у пустињи"?

Колико знам не постоји.Причала сам лично са редитељом /чини ми се Александром/ на сајму књига и одговор је негативан.Разлог су неплаћана многобројна потраживања  по питању ауторства и ко зна чега још.Једноставно човек док то не регулише повукао је филм.Давао се чини ми се у МТС дворани у јануару ове године само један дан.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Колико знам не постоји.Причала сам лично са редитељом /чини ми се Александром/ на сајму књига и одговор је негативан.Разлог су неплаћана многобројна потраживања  по питању ауторства и ко зна чега још.Једноставно човек док то не регулише повукао је филм.Давао се чини ми се у МТС дворани у јануару ове године само један дан.

Греота. Такав дар да се ускрати српском народу стварно је греота... Даће Бог да се то некако реализује... Хвала на одговору!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...