Jump to content

Православни играни филмови

Оцени ову тему


Препоручена порука

Не знам дали сте погледали Цар, такође савремени руски филм, који се бави Иваном Грозним, историјске прилике и разум који носи свети Филип митрополит Московски...Главну улогу игра исти глумац који игра отац Анатолиј у Острво (мислим да се глумац зове Петар Мамонов)... једва чекам овај нови руски филм...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам дали сте погледали Цар, такође савремени руски филм, који се бави Иваном Грозним, историјске прилике и разум који носи свети Филип митрополит Московски...Главну улогу игра исти глумац који игра отац Анатолиј у Острво (мислим да се глумац зове Петар Мамонов)... једва чекам овај нови руски филм...

Чуо сам и за филм Цар, такође планирам да га одгледам чим нађем времена.

Иначе, режисер ових филмова је Па́вел Семёнович Лунги́н.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цар као и остали набројани филмови (Поп, Острво, Три приче...) су тотално генијални. Одлично написани и фантастично одиграни!

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ту треба додати и "Придел ангела"....

затим и "Јарослав мудри", "Романови- царска породица", "Борис Годунов", "Александар- Невска битка", "Првобитна Русија", "Кнез Владимир"....

Ове (и многе друге) филмове можете скинути са Руског торента:

http://my.opera.com/russkifilm/blog/index.dml/tag/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%98%D1%81%D0%BA%D0%B8

(региструјте се бесплатно), сви филмови са србским титловима које такође скинете са истог сајта, линк до линка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ту треба додати и "Придел ангела"....

затим и "Јарослав мудри", "Романови- царска породица", "Борис Годунов", "Александар- Невска битка", "Првобитна Русија", "Кнез Владимир"....

Ове (и многе друге) филмове можете скинути са Руског торента:

http://my.opera.com/.../tag/историјски

(региструјте се бесплатно), сви филмови са србским титловима које такође скинете са истог сајта, линк до линка.

Стварно сам се изненадио што помињеш Придел ангела...али пријатно изненадио, наравно. :)

Случајно или не, прошле суботе сам погледао крај овог филма (кад се Максим врати у цркву, а и његова жена, по њега), кад сам схватио да се ради о руском филму и нисам знао који је то филм. На моју срећу, на одјавном шпицом био је написано и име филма, а сад га и ти помињеш... закључак: морам га погледати...

Хвала ти на линк.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Соларис (ремек дело) ,Иваново детињство (један од најбољих ратних филмова укључујући ту и Вод и Апокалипсу данас, са само једном или ниједном сценом пуцања.Али то могу само мајстори да направе.) наравно Андреј Рубљов.

Е да..није да је баш православан али је ипак филм а не високобуџетна шљокица...Небо над берлином..В.Вендерс. :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно сам се изненадио што помињеш Придел ангела...али пријатно изненадио, наравно. :)

На моју срећу, на одјавном шпицом био је написано и име филма, а сад га и ти помињеш... закључак: морам га погледати...

Хвала ти на линк.

138999

"Pridel angela" (Kapela angela) mozes pogledati na : http://www.prijateljboziji.com/index.php?p=Filmovi&id=75

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Старец Паисий и я стоящий вверх ногами

starec_paisiy_i_ya_stoyashchiy_vverh_nog

 

 

Ово је руски филм о страцу Пајсију са свете горе,не знам шта ово значи у преводу,но превешће га већ неко...

 

 

О фильме: "Исихия" - безмолвие (по-гречески). Монашество - путь к безмолвию. Наш герой - монах. У него есть прототип - старец Паисий, греческий монах, ныне святой, скончавшийся в конце ХХ века на Афоне. Другой монах - Христодул Агиорит - записал рассказы о нём. А мы написали сценарий православной комедии, в которой злу противостоят два монаха - старый и молодой. Это почти анекдоты.

В них наш главный герой простоват (Швейк в рясе), и это при том, что настоящий старец Паисий сам написал три богословские книги. В нашем фильме герой действует - побеждает и попадает впросак, - но ни на миг не покидает его исихия. И всё видимое и слышимое, всё то, что происходит с ним, - случайные лучи огромной тайны. Второй наш герой - молодой монах, он всё время рядом со старцем. На глазах старца он сомневается и утверждается в чистоте любви. Последние дни в жизни старца и первые дни монастырской жизни молодого монаха охватывает наш фильм. Паисий умирает, молодой монах в огорчении покидает монастырь. Кажется, что всё кончилось. Но вдруг - чудо, опять чудо, их много в нашем фильме, зачастую они обыкновенны, как наша жизнь, но она и есть - чудо.

Название: Старец Паисий и я стоящий вверх ногами

Год выпуска: 2012

Жанр: притча, документальный, драма

Режиссер: Александр Столяров

В ролях: Данил Усачев, Сергей Соколов, Альберт Армаутов, Юрий Косин

Выпущено: Россия

Продолжительность: 01:21:00

Язык: русский

 

 

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

п.с. ако неко нађе са српским преводом,нек обавести ,под обавезно .smesko.

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Драги форумаши,сретан почетак Великог Часног Поста!

Или ја нисам у току толико или овај филм још није код нас пропраћен,или бар не довољно као "Поп",али ево за све оне који су заинтересовани,један изузетан филм,вишеструко награђиван.

 

http://pravtor.ru/viewtopic.php?t=11398

 

Да напоменем,да на овом сајту,морате прво да се региструјете,но добро,претпостављам да то већ знате :)

 

Линк превода,

http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx?prijevod=Orda&jezik=

 

Уживајте у овом руском спектаклу!!!

:)

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На основу датог линка и коментара на теми мора се нагласити да су реакције већином веома негативне, уз тврдње да је филм веома далеко од историјских чињеница.

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...