Jump to content

Психијатријска оболења и поседнутост

Оцени ову тему


Препоручена порука

Како их разликовати?

 

Ево искуства из Царске Русије (из књиге "Несвети а свети"):

 

 

"Врло једноставно: лекар би пред болесника ставио неколико идентичних чашица, све с обичном водом, а једну с богојављенском. Ако би пацијент спокојно пробао воду из свих чашица, упућивали су га у болницу. Ако би одбио да пије из чаше са светом водом и почињао да бесни и пада у несвест, то је већ био случај за егзорцисту."

 

 

Интересантно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vladika Porfirije je jednoj devojci čitao molitvu, ova se bacala po podu, najednom je stao i rekao da nije demonizovana već je šizofrenik.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vladika Porfirije je jednoj devojci čitao molitvu, ova se bacala po podu, najednom je stao i rekao da nije demonizovana već je šizofrenik.

 

Чуо сам за то и мислим да познајем ту девојку (није девојчица).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Где је граница између демонског утицаја и било ког страдања човековог?

 

Грех, смрт и ђаво је оно од чега нас Бог ослобађа благодаћу.

И грех и смрт и болест и свако страдање да ли бива без ђавола, без његовог дејства?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чуо сам за то и мислим да познајем ту девојку (није девојчица).

 

poznajemo je

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Где је граница између демонског утицаја и било ког страдања човековог?

 

Тешко питање. Ја мислим да је сам наш начин постојања, у којем страдамо, богопротиван, тј. демонски. Без коначног јединства са Богом нема благостања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vladika Porfirije je jednoj devojci čitao molitvu, ova se bacala po podu, najednom je stao i rekao da nije demonizovana već je šizofrenik.

 

Сећаш ли се можда коју је молитву читао? 

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veoma intersantno . Toplo bih preporucio lekarima u psihijatriskim ustanovama da koriste pomenuti metod otkrivanjja posednutosti. Bolesnik koji pokazuje uznemirujuce ponasanje bio bi podvrgnut isterivanja demona I vratio se svojoj porodici a ne da bude dozivotno pod jakom dozom lekova

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veoma intersantno. Toplo bih preporucio lekarima u psihijatriskim ustanovama da koriste pomenuti metod otkrivanjja posednutosti. Bolesnik koji pokazuje uznemirujuce ponasanje bio bi podvrgnut isterivanja demona I vratio se svojoj porodici a ne da bude dozivotno pod jakom dozom lekova

 

Тешко. Држава је секуларна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...