Jump to content

HAOS U SKOPLJU 20 povređeno, svet poziva na smrivanje nasilja

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

EU, SAD, OEBS i NATO su u zajedničkom saopštenju pozvali građane Makedonije da se uzdrže od nasilja, posle protesta Albanaca u petak, tokom kojih je policija upotrebila suzavac i vodene topove.

 

490172_protest-makedonija-ap_ff.jpg?ver=

 

Oko 20 policajaca i demonstranata povređeno je u Skoplju u protestima Albanaca nezadovoljnih presudom izrečenom šestorici njihovih sunarodnika, koji su osuđeni na doživotnu zatvorsku kaznu zbog ubistva petorice mladih Makedonaca uoči uskrsa 2012. godine u Smilkovcu, saopštilo je makedonsko Ministarstvo unutrašnjih poslova.

 

U zajedničkom saopštenju delegacije EU, ambasade SAD u Skoplju i misija OEBS i NATO u Makedoniji se apeluje na građane i državno rukovodstvo da se ujedine i u duhu konstruktivnog dijaloga se pozabave problemima koji negativno utiču na međusobno razumevanje i međuetničke odnose u Makedoniji, prenela je makedonska agencija MIA.


 490199_makedonija-protest-10-foto-ap_ff.

 

"Svi građani imaju pravo na proteste i izražavanje svog mišljenja na miran način, ali nemaju pravo da čine destruktivna, nasilna dela", upozorava se u saopštenju.

 

490197_makedonija-protest-08-foto-ap_ff.

 

"Svaki međuetnički incident ili pokušaj podsticanja netolerancije daje priliku za politizovanje ili iskorišćavanje situacije u političke svrhe, ali isto tako pruža šansu i za otvaranje dijaloga i ojačavanje odnosa između različitih etničkih zajednica. To je prilika za političke lidere da se zauzmu za uspostavljanje integrisane države koja poštuje različitost", istakli su EU, SAD, OEBS i NATO. Do eskalacije protesta je došlo ispred Osnovnog suda u Skoplju, kada su demonstranti bacili nekoliko kamenica u pravcu Suda i time podstakli reagovanje pripadnika Specijalne policije koja je odgovorila suzavcem, ali i vodenim topovima.

 

490201_makedonija-protest-12-foto-ap_ff.

 

Protest je počeo pred početak džume (glavne molitve petkom za muslimane), kada je preko 5.000 makedonskih Albanaca krenulo prema Sudu.

Demonstranti su krenuli od skopske džamije i produžili protestni marš uz povike

 

 490202_makedonija-protest-13-foto-ap_ff.

 

"Nismo teroristi, želimo pravdu"; "Jankulovska je terorista"; "OVK", "Stop monitiranim procesima", objavile su agencije.

 

490192_makedonija-protest-03-foto-reuter

 

Nakon što je uspostavila mir i red, makedonska policija sada radi na identifikovanju drugih huligana i na podizanju optužnica protiv onih koji su učestvovali u nasilju.

 

Blic

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 100
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

"Nismo teroristi, želimo pravdu"; "Jankulovska je terorista"; "OVK", "Stop monitiranim procesima", objavile su agencije.

 

Hehe

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какве везе сад има Додик с целом причом?

 

Ima.Jer Dodik moze samo da sanja o nezavisnosti sa ovakvim kostunjavom politikom.Pre ce siptari u makedoniji izboriti nezavisnost,nego on!

A srbi su konstutivan narod,a siptari nisu.Ako on ne moze da napravi nezavisnost za Konstutivnim narodom....jbg!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima.Jer Dodik moze samo da sanja o nezavisnosti sa ovakvim kostunjavom politikom.Pre ce siptari u makedoniji izboriti nezavisnost,nego on!

A srbi su konstutivan narod,a siptari nisu.Ako on ne moze da napravi nezavisnost za Konstutivnim narodom....jbg!

 

А ти мислиш то се тако ради?

Оно неко се побуни мало продрма државу митинзима и нередима и ома добије независност.

Како то мајку му онда Руси у Украјини источној никако да добију независност још их потпрашише жестоко на очи Путина они зли Амери и украјински нацисти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ти мислиш то се тако ради?

Оно неко се побуни мало продрма државу митинзима и нередима и ома добије независност.

Како то мајку му онда Руси у Украјини источној никако да добију независност још их потпрашише жестоко на очи Путина они зли Амери и украјински нацисти.

 

Poenta je sto mason Dodik osim sopstevnog eksponiranja nista ne radi.Dodik je politicki nektivan.Siptari makar pokusavaju na najprmitivniji nacin.Uostalom,to i moze da dobije medijski rat.A sto Dodik ne raspise referndum,kad je to igrac za svetsku politicku pozornicu?

Pa paralela ocigledno postoji.Pravoslavci nemaju prava.Znaci ne treba insistirati na odredjenom nacinu borbe ako ne donosi rezultate.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ех тај национализам - убеди човека да је правда на његовој стрни. Супер ствар, треба да се угледамо н шиптаре. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poenta je sto mason Dodik osim sopstevnog eksponiranja nista ne radi.Dodik je politicki nektivan.Siptari makar pokusavaju na najprmitivniji nacin.Uostalom,to i moze da dobije medijski rat.A sto Dodik ne raspise referndum,kad je to igrac za svetsku politicku pozornicu?

Pa paralela ocigledno postoji.Pravoslavci nemaju prava.Znaci ne treba insistirati na odredjenom nacinu borbe ako ne donosi rezultate.

 

Путин нема пара?!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У неким стварима заиста треба .

 

Чему? Не постоји ништа, по мом мишљењу, јер све то на шта ви циљате доводи на крју до крвопролића, геноцида и прогона. Иако ти рецимо не циљаш на то, те стври на које претпоствљам да мислиш, увек доводе до тога на крају. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...