Jump to content

Крстић: Смањење сиве економије у наредне две-три године

Оцени ову тему


Препоручена порука

Крстић: Смањење сиве економије у наредне две-три године
Untitled-1.jpg

БЕОГРАД –Министар финансија Лазар Крстић изјавио је данас да би проценат сиве економије у Србији могао бити смањен у наредне две-три године са садашњих 31 на 23 до 24 одсто учешћа у укупним економским активностима, што би годишње донело повећање буџетских прихода од 500 до 700 милиона евра.

„То се не може остварити преко ноћи. Реално се може очекивати да се сива економија сведе на проценат какав је у земљама Централне и Источне Европе за две то три године и за то су потребне законске измене које данас већ имамо у Скупштини, али и нови начин управљања и награђивања људи у Пореској управи, као и нови однос према пореским обвезницима”, казао је Крстић.

Он је на отварању Генералне скупштине Интра-европске организације пореских администрација (ИОТА) у Београду новинарима рекао да је план смањења сиве економије амбициозан циљ који не може да се оствари од данас до сутра.

Постоје области, како је прецизирао, попут борбе против илегалне трговине акцизним производима, пре свега дувана, где могу да се остваре додатни приходи брже него у неким другима, иако то захтева координисан напор неколико различитих државних институција.

„Прве конкретне кораке у вези са тим очекујем у наредних неколико недеља”, казао је Крстић и додао да је борба против сиве економије веома значајна у процесу фискалне консолидације.

„Било ни неодговорно да се размишља само о смањењу трошкова без да се осигура да приходи буду остваривани у складу са пореским законима”, истакао је Крстић.

Министар финансија је казао да се први пут у Србији организује Скупштина пореских администрација, којој присуствују представници 46 земаља Европе и Централне Азије.

Он је навео да је централна тема тог дводневног скупа начин на који пореске управе могу да буду бољи сервиси грађана и имају бољи однос са пореским обвезницима, а не да буду доживљавани као репресивни орган.

„За Србију овај скуп долази у правом тренутку јер је у скупштинској процедури измена Закона о пореском поступку и пореској администрацији, изабран је нови дирекертор Пореске управе и започета трансформација те службе”, оценио је Крстић.

ИОТА је основана 1996. године у Будимпешти као непрофитна међувладина организација пореских администрација које дају пордршку замљама чланицама у унапређењу те службе.

Србија је од 2002. године члан ИОТА-е.

 

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

БЕОГРАД –Министар финансија Лазар Крстић изјавио је данас да би проценат сиве економије у Србији могао бити смањен у наредне две-три године са садашњих 31 на 23 до 24 одсто учешћа у укупним економским активностима, што би годишње донело повећање буџетских прихода од 500 до 700 милиона евра.

 

 

 

Znaci kada bi Srbi placali porez u budzetu bi bilo oko 2 milijarde evra vise ... svake godine... Za odrzavanje , recimo, bedema za zastitu od poplava , sto bi kostalo ( odrzavanje ) visestruko manje u ekonomskim terminima od poplave a da ne pominjemo ljudske zivote ...

 

Pa bi onda imalo vise para i za lecenje dece, raznoraznih Milica itd, te ne bi trebalo skupljati novac za lecenje po Facebooku i slicnim metodama ..

 

I jos puno toga ...

 

Ispravilo bi se dosta onoga ali jke u suprotnosto sa zeljama i ciljevima forumskih libertarijanacva koji ne bi zeleli da vide Srbiju kao sredjenu drzavu ... Njima odgovaraju haoticna stanja, ne placanje poreza, polave i nedostatak novca za lecenje dece ...

 

To su libertarijanci ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakav si ti demagog, ne znam koja ti korist od ovoga :)

 

I da ima para, kao bi da otisle na to sto si ti pobrojao...

 

 

Zato sto je istina.

Ko god ne placa porez i zalaze se za neplacanje poreza radi upravo to, potkopava bedeme i onemogucava lecenje ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci kada bi Srbi placali porez u budzetu bi bilo oko 2 milijarde evra vise ... svake godine... Za odrzavanje , recimo, bedema za zastitu od poplava , sto bi kostalo ( odrzavanje ) visestruko manje u ekonomskim terminima od poplave a da ne pominjemo ljudske zivote ...

 

Pa bi onda imalo vise para i za lecenje dece, raznoraznih Milica itd, te ne bi trebalo skupljati novac za lecenje po Facebooku i slicnim metodama ..

 

I jos puno toga ...

 

Ispravilo bi se dosta onoga ali jke u suprotnosto sa zeljama i ciljevima forumskih libertarijanacva koji ne bi zeleli da vide Srbiju kao sredjenu drzavu ... Njima odgovaraju haoticna stanja, ne placanje poreza, polave i nedostatak novca za lecenje dece ...

 

To su libertarijanci ...

 

 Грешка . Пара за бедеме и за децу не би било и да имамо 5 милијарде евра више у буџету . Само би било више аудија, више повластица , више родбине на терету буџета ... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Грешка . Пара за бедеме и за децу не би било и да имамо 5 милијарде евра више у буџету . Само би било више аудија, више повластица , више родбине на терету буџета ... 

 

 

Greska. Da nema rada na crno deca bi mogla da se lece.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve je to lepo što ti kažeš braone samo je problem kada bi svi sve poplaćali ovima što zapošljavaju ljude (pre svega mislim na manja preduzeća) ne bi ostalo skoro ništa, tako da bi verovatno propali, a i kada ne bi onda bi jedva sastavljali kraj sa krajem što se rada kompanije tiče, tj. ne bi se otvarala nova radna mesta, samo bi se njihov broj smanjivao.

A u slučaju da smanjiš poreze tim malim preduzećima bi ostajalo više para od kojih bi prvo mogli da plaćaju poreze notmalno i po zakonu, a druga stvar je to što bi im i ostalo preko tako da bi se otvarala nova radna mesta čime bi se i prihod državi postepeno povećava. Dalkle ukoliko nateraš sve da plaćaju poreze ili ned'o Bog još povećaš postojeće, na prvi pogled uradio si dobru stvar, povećao si državni budžet, i jesi ali kratkoročno ,kako vreme bude prolazilo sve će više firmi zbof toga da propada, a samim tim i para u budžetu će biti sve manje. Dok je solucija da se vlasnici preduzeća rasterete kada se gleda dugoročno mnogo bolja jer će dovesti do povećanja broja radnih mesta, ali i budžeta, naravno da se poboljšanje neće odmah primetiti, ali će ga biti i što je najvažnije biće konstantno, ne kao u prvom slučaju nagli skok i onda konstantan pad.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Грешка . Пара за бедеме и за децу не би било и да имамо 5 милијарде евра више у буџету . Само би било више аудија, више повластица , више родбине на терету буџета ... 

 

 

Ovo sto kazes je identicno logici onih koji kazu da ne treba davati novac Crkvi jer su popovi lopovi ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Krstiću a kako misliš da dopuniš budžet,proganjajući nezaposlene ljude koji su prinudjeni da tezgare na ulici ?

 

popuni ti svoj mozak Krstiću pa prvo nadji ti ljudima radna mesta.

 

Krstiću ti ne razumeš šta je borba za goli život koju imaju nezaposleni ljudi i nisi socijalnu politiku vlade ni pročitao da bi znao da je dno dna i ni nalik socijalnim politikama razvijenih država, kako bi tvoj predlog u vezi sive ekonomije imao smisla.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo sto kazes je identicno logici onih koji kazu da ne treba davati novac Crkvi jer su popovi lopovi ...

 

Ма да, потпуно иста ствар . Како попови располажу новцем сигурно страховито утиче на будућност државе .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма да, потпуно иста ствар . Како попови располажу новцем сигурно страховито утиче на будућност државе .

 

Rec je o logici prijatelju ... tvoja logika je ista kada je Srbija u pitanju kao ovima kada je SPC u pitanju ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rec je o logici prijatelju ... tvoja logika je ista kada je Srbija u pitanju kao ovima kada je SPC u pitanju ..

 

Нема везе са логиком . Што се мене тиче , давање новца цркви требало би да буде потпуно добровољно, без ценовника . А што се тиче државе, исцрпљивати економију да би се издржавала гомила паразита може бити само штетно . Колико год да им даш прогутаће .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад људи буду видели да се власт понаша одговорно према новцу биће спремнији да стегну кајиш зарад опште користи . Овамо, најављују нове порезе а не најављују штедњу и реформу јавног сектора . 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема везе са логиком . Што се мене тиче , давање новца цркви требало би да буде потпуно добровољно, без ценовника . А што се тиче државе, исцрпљивати економију да би се издржавала гомила паразита може бити само штетно . Колико год да им даш прогутаће .

Dobrovoljno ili ne logika je ista. Ne treba davati pare Crkvi ( Drzavi ) jer su popovi ( politicari ) lopovi koji se voze u Audijima doka narod nema leba da jede..

 

Logika je identicna protivnicima i Crkve i Drzave ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...