Jump to content

Страна песма, звучи познато (погоди који је домаћи плагијат)

Оцени ову тему


Тавита

Препоручена порука

Такође је популарни Фиља ( ја, иначе много волим да га слушам)  "позајмио" и песму од Дорис Драговић. Не знам да ли је и ова прича завршила на суду.

 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово ћете, сигурно препознати :)

 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неке песме су украдене, а неке уредно плаћене. Код нас људи то не разликују, па све подводе под ”крађу”. На обраде се углавном гледа са подозрењем. А пола америчких бендова и појединаца је обрађивало Боба Дилана. И не само америчких...

 

http://www.dailymotion.com/video/xxpi7u_bob-dylan-lily-of-the-west_music

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qudotq4Zi1I

 

”Добри уметници копирају, а одлични уметници краду.” Пабло Пикасо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Србин бре...

 

Ма неееее.... Титов пионир

37.jpg

http://www.kliuki.net/wp-content/uploads/2011/11/37.jpg

  • Волим 1

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Сви знате онај осећај кад чујете неку страну песму у неком филму или на неком снимку, па кажете "Чекај, па то је она наша домаћа та-на-на-на...!", па се запитате ко је ту од кога шта украо... А оно, нико није украо, све лепо ситним словима написано да је у питању обрада, али пре интернета нико није могао да чује оригинал, а овде обрада постала национални хит.

 

Има тога и у року и у народној и у поп-музици... Ево, започећу тему са валцером "Јесења песма" (Songe d'Automne) енглеског "краља валцера" Арчибалда Џојса, најпознатијој по томе што је, наводно, на палуби Титаника који тоне, оркестар као последњу композицију одсвирао баш њу. А ви погодите која је то наша песма. :)

 

 

Има још много примера, него полако... један по један.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ви погодите која је то наша песма. :)

...vecita stud...  :) ...

Ne znam tekst,ali to je to.  :good2:

Ja sam totalni antisluhista,ali imam tu srecu da ponekad mogu da radim i slusam.

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Дидим, имамо готово истоветну тему посвећену обрадама: https://www.pouke.org/forum/topic/2698-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B1%D0%BE%D1%99%D0%B5-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5/

 

Да ли се слажеш да спојимо?

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Дидим, имамо готово истоветну тему посвећену обрадама: https://www.pouke.org/forum/topic/2698-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B1%D0%BE%D1%99%D0%B5-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5/

 

Да ли се слажеш да спојимо?

Готово иста, са нагласком на "готово".........што значи, ниђе везе :)

 

Ја се не слажем да се споје  :bleh:

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немој, различите су. Тамо су обраде познатих хитова, а овде песме за које мислимо да су домаће (не само ауторске, него и народне) јер су оригинали релативно непознати... бар ширим масама, не знам за познаваоце, ја на пример уопште нисам знао да "Јесење лишће" није домаћа староградска.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...