Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Pa mislim da ima smisla koliko i reci da je Putin diktator jer parlament Rusije donosi zakon protiv psovanja ...Logika je slicna ...

 

Vec sam rekao. Nije to razlog zbog koga je diktator. Primer sa psoanjem i antigej je primer zatvorenog neslobodnog drustva kakva Rusija sigurno jeste samim postojanjem tih zakona i ako nije najslobodnija. Diktatura se ogleda u njegovoj uzurpaciji svih ostalih nivoa vlasti.

 

 Totalitariazm (neslobode)

 

 Diktatura (uzurpacija nivoa vlasti)

 

Ako ti sada nije jesno sta je sta nikada i nece biti.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nista nisam pobrkao , informisi se ti malo bolje gde sme a gde ne sme danas da se prica ...

 

 

On March 24, 2014, Eich was promoted to CEO of Mozilla Corporation.[11] His appointment sparked controversy over a $1,000 political donation Eich had made in 2008 to the campaign for California Proposition 8, which sought to make same-sex marriage unconstitutional in California.[12] This had been noted publicly two years prior, in March 2012, and provoked some criticism at the time in social media, particularly Twitter.[12] After his appointment to CEO, the controversy reemerged. In the ensuing public debate, some LGBT activists called for a boycott of the company.[13] A number of Mozilla employees asked him to step down, while others spoke out on their blogs in his favor.[14][15] Three of Mozilla Corporation's five directors resigned following Eich's appointment,[16][17] which the Mozilla Foundation attributed to "a variety of reasons. Two of the board members had been planning to leave for some time, one since January and one explicitly at the end of the CEO search, regardless of the person selected."[18] On April 3, 2014, Eich stepped down as CEO and resigned from working at Mozilla.[19][20] In his personal blog, Eich posted that "under the present circumstances, I cannot be an effective leader."[21][22]

 

Можеш да приметиш да се нигде у овом тексту не помиње реч "држава". Слобода не значи да директор може да лупа шта `оће без последица, већ управо значи одговорност. Он је био одговоран својим запосленима, управном одбору, купцима и целој јавности. Они су га у "јавној дебати" осудили и приморали да поднесе оставку. То је слобода и тако се решавају проблеми у цивилизованим државама.

 

А у Русији ево шта ради држава: http://blogs.marketwatch.com/themargin/2014/04/23/putin-allies-take-over-russias-facebook-founder-ousted-by-kremlin/

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можеш да приметиш да се нигде у овом тексту не помиње реч "држава". Слобода не значи да директор може да лупа шта `оће без последица, већ управо значи одговорност. Он је био одговоран својим запосленима, управном одбору, купцима и целој јавности. Они су га у "јавној дебати" осудили и приморали да поднесе оставку. То је слобода и тако се решавају проблеми у цивилизованим државама.

 

 

 

Znaci sloboda je da te bojkotuju zato sto si dao nekome 1000$?

I da zbog tog bojkota ne mozes da zivis i radis normalno i moras da odes iz firme?

 

Ali nije sloboda kada parlament drzave donese zakon?

 

A Facebook ...pa zna cela planeta sta NSA i Ameri rade sa Facebookom i ostalim ..Rusi su pametni, izmicu ispod americke sape ono sto mogu ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci sloboda je da te bojkotuju zato sto si dao nekome 1000$?

I da zbog tog bojkota ne mozes da zivis i radis normalno i moras da odes iz firme?

 

Ali nije sloboda kada parlament drzave donese zakon?

 

A Facebook ...pa zna cela planeta sta NSA i Ameri rade sa Facebookom i ostalim ..Rusi su pametni, izmicu ispod americke sape ono sto mogu ..

 

Naravno da nije jer kad postoji zakon to "nesto" ne mozes nigde da radis to jest svuda ti je uskracena sloboda a kad neka konkretna osoba/firma nesto nece da ti odobri/proda/da uvek mozes da odes kod sledece koja ce to jedva docakati. To je prednost otvorenog trzista i slobodne razmene a bez uplitanja mama drzave.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da nije jer kad postoji zakon to "nesto" ne mozes nigde da radis to jest svuda ti je uskracena sloboda a kad neka konkretna osoba/firma nesto nece da ti odobri/proda/da uvek mozes da odes kod sledece koja ce to jedva docakati. To je prednost otvorenog trzista i slobodne razmene a bez uplitanja mama drzave.

 

 

Pa i sa zakonima mozes da sacekas sledeci saziv parlamenta pa da promenis zakon ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci sloboda je da te bojkotuju zato sto si dao nekome 1000$?

I da zbog tog bojkota ne mozes da zivis i radis normalno i moras da odes iz firme?

 

Наравно, свако има права да бојкотује кога год жели. Ти имаш права да не купујеш америчке производе зато што се не слажеш са њиховом политиком. Ако вас има довољно који их бојкотујете, они ће остати без купаца и профита. То је ваша слобода, нико не сме да вас присиљава да купујете оно што нећете.

 

Ali nije sloboda kada parlament drzave donese zakon?

 

Наравно да није. Сваки закон (осим оних који бране права појединца) је ограничење слободе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa koju vlast je uzurpirao Putin posto ga nazivas diktatorom? Koliko znam pobedio je na izborima?

 

 Sudsku. On licno je pokrenuo inicijativu da se sjedini vis sud sa trgovinskim. Tamo gde se sudska vlast uplice u izvrsnu ili obratno tamo imamo diktaturu. Pobeda na izborima nema veze sa diktaturom niti sa bilo cime o cemu tu raspravljamo. Jer i Hitler je pobedio na izborima pa to nista ne govori o njegovom nacinu vrsenja vlasti.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, свако има права да бојкотује кога год жели. Ти имаш права да не купујеш америчке производе зато што се не слажеш са њиховом политиком. Ако вас има довољно који их бојкотујете, они ће остати без купаца и профита. То је ваша слобода, нико не сме да вас присиљава да купујете оно што нећете.

 

 

 

A jel moze Rusija (parlament ) da bojkotuje Facebook? Ili to onda prestaje da bude sloboda i postaje diktatura?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...