Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Upravo tako.

Nas covek ce godinama da kuka i jadikuje kako mu svi kradu povrce iz baste zato su "ljubomorni ili ga mrze" a nece da kupi ogradu i katanac...

 

 

Jeste...

 

isto ce da kukaju na sistem i politicare a niko da uradi nesto ... za sve im krivi politicari, Janko, Marko a niko da zasuce rukave o poravi svoj zivot ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Jeste...

isto ce da kukaju na sistem i politicare a niko da uradi nesto ... za sve im krivi politicari, Janko, Marko a niko da zasuce rukave o poravi svoj zivot ...

Bilbija? Ponosan sam na tebe sad...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste...

 

isto ce da kukaju na sistem i politicare a niko da uradi nesto ... za sve im krivi politicari, Janko, Marko a niko da zasuce rukave o poravi svoj zivot ...

 

Lepo je sto si postao libertarijanac i konacno skontao da politicari  i sistem ne treba da rade nista, vec da nas ostave na miru, a ja, janko i marko ce da popravimo svoj zivot.

 

Hvala ti konacno za trunku razumevanja i dobrodosao medju libelare.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo je sto si postao libertarijanac i konacno skontao da politicari  i sistem ne treba da rade nista, vec da nas ostave na miru, a ja, janko i marko ce da popravimo svoj zivot.

 

Hvala ti konacno za trunku razumevanja i dobrodosao medju libelare.

 

 

Ne. ja sam rekao da je sistem odlican ...da mu nista ne fali. I svako moze da radi ako zeli ..samo ne zeli ...lakse je da se kuka ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма причај ми о томе. Прво, треба знатиу историју односа Ватикана и совјетске државе. Није она баш била тако непријатељска, како се некима чини.

 

И ту има различитих фаза. У првој фази револуције Ватикан је подржавао бољшевике.

Смиља Аврамов је то проучила доста добро: http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2000/08/18/srpski/F00081701.shtm

 

Opus dei: Novi krstaški pohod Vatikana (4)

Tajni ugovor između Lenjina i Vatikana

Misionari jezuitskog reda, posle Oktobarske revolucije, organizovali su u Moskvi kuhinje i dnevno delili 40.000 toplih obroka. Na ulazima su stajale velike table s natpisom: "Papa ruskom narodu"

 

Дакле, итекако су сарађивали комунисти и Ватикан. У сврху те сарадње, Ватикан је установио нови празник у свом календару који пада на исти дан кад и комунистички ,,празник рада", а то јр 1. мај- Ватикан тада слави Светог Јосипа Радника. 

 

Као што се моћже видети, Ватикану је одговарало то што је Лењин прогонио Православне Хришћане у Русији, па је са њим склопио конкордат, а Лењин им је дозволио да уђу на територију Русије и да мисионаре тј. католиче Русе. То је тада била ватиканска политика.

 

Са још једним комунистичким диктатором је запад сарађивао, а то је Тито:

tito-i-papa.jpg

 

Док је тај исти Тито забрањивао Православну Веру, настојао да разбије СПЦ, убијао Свештенике СПЦ, убијао Православне Србе- Ватикан је са тим Титом врло добро сарађивао. Шта то говори? Или, шта говори чињеница да су Титови комунисти без суда и пресуде стрељали Митрополита Јоаникија Липовца, а да су осведоченом усташком ,,викару" Степинцу као судили и онда га осудили на ,,кућни притвор"?

Tog komunistickog lidera Tita Staljin je doveo na tenkovima u Beograd,Staljin je veliki uzor Putinu koji na svaki nacin pokusava da rehabilituje njegovu strahovladu.Cak je vratio himnu sovjetskog Saveza sa izmenjenim recima.

Nikakva duhovna obnova ruskog naroda nije u toku vec zlokobno spajanje crvenih i crnih,boljsevika i crnostotinasa koje moze mir u  Evrope da odvede u tandariju.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne. ja sam rekao da je sistem odlican ...da mu nista ne fali. I svako moze da radi ako zeli ..samo ne zeli ...lakse je da se kuka ...

Nisam znao da je Italija planeta udaljena milione svetlosnih godina

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cinjenice su da u zapadnoj orbiti (SAD, EU, Kanada itd...) zivi 50 miliona pravoslavnih hriscana koji imaju jednaki tretman kao i svi ostali, nista im ne fali. Ima onaj dogadjaj kada su u SAD u gradu Dzeksonu na specijalan zahtjev lokalne vlasti dozvolili grupi lokalnih Srba da uz prangije i pucnjeve proslave Bozic. Ako bi zapad ratovao protiv pravoslavlja, ovako nesto bi bilo nezamislivo, a pravoslavni hriscani u zemljama naklonjene zapadu bi bili u podredjenom polozaju. 

 

Па није спорно да постоје Православне Цркве и Верници у Америци и на западу, али постоји Православна Црква и у Северној Кореји, (врло слободно делује, врше обреде, итд) па шта? То не говори много...

 

 

 

Medjutim nije tako, a razlog zasto se misli da zapad ratuje protiv pravoslavlja dolazi iz srpsko-ruske kuhinje. Naime kod Srba i Rusa preovladava misljenje da je pravoslavlje jedino Rusija (kod Rusa) i Rusija ili Srbija (kod Srba), sta znaci 18 miliona Rumuna, sta znaci 8 miliona Grka, sta znaci 8 miliona Bugara, sta znaci pet miliona pravoslavnih u SAD, sta znaci osamsto hiljada pravoslavnih u Poljskoj, pa nista ne znaci to pravoslavlje ne postoji jer nije u tjesnoj vezi sa drzavom i medjusobnom istorijom. A kad imas tjesnu vezu sa drzavom kao danas u slucaju Rusije, i kao kod pravoslavnih Srba koji tome teze ali ne mogu da dosanjaju to, onda kada neka pravoslavna drzava tj samo Rusija ili Srbija ima konflikt sa zapadom, to se razumije kao napad na pravoslalje.

Не, не мислим да је рат против Срба и Русије доказ да запад ратује против Православља. Наравно да не.

 

Али, ок, поменуо си Грчку, Румунију и Македонију. Па и Грчку и Румунију ови из ЕУ разбијају кредитима, пљачкају их (нарочито Грчку) и разбијају на разноразне начине.  Што се тиче Македоније- па у њој запад подржава расколничку ,,МПЦ" (коју су да те подсетим, формирали Тито и комунисти). Власт у Македонији на најгори могући начин прогони утамниченог Архиепископа Охридског Јована и никоме из ЕУ то не смета. Тако да вараш се ако мислиш да је у тим земљама све ,,сјајно". И њих исто разбијају као и нас, само на други начин.

 

 

 

 

Stvarno je zalosno pomalo sta se radi s pravoslavljem i na kakv nacin se ono dozivljava, ali eto mozda nije slucajno da upravo Srbija i Rusija imaju najvise sukoba sa zapadom. Neko bi rekao pa da to je zato sto su oni istinski...ali ne ja bih rekao zato sto su oni najgori od svih, pa onda ima sledi ona Bozija, malo karanja za malo popravljanja. 

Српска кривица и одговорност за несрећу јесте та што смо се више од 60 година клањали безбожној комунистичкој власти и њеном лажном идолу Титу. Што смо смо подржавали антиправославну и антисрпску идеологију комунизма. И за то нас је стигла казна, као опомена, да се вратимо Христу Богу и Вери наших Предака- Православљу. Јер сви прави Срби одувек су се клањали само Богу, били део Његове Вере и Цркве и мислили су својом главом и никада нису били слуге идолима и свакојакој марви. Е у том 20. веку Срби јесу постали супротност својим Светим Прецима, и зато су страдали (како каже Свети Владика Николај: ,,Двадесет година ругали смо се прецима што су се приволели Царству Небеском. због тог губавог нам царства земаљско. Каквом смо мером мерили Бога и претке, тако нам је и одмерено"). Српска одговорност је и у томе што смо 90-тих веровали још једном лажову и преваранту, а то је Слободан Милошевић и његов национал-бољшевички режим. 

 

И можда је заиста Његош био ,,тајновидац" (како га је назвао Митропилут Амфилохије) јер  у свом делу ,,Лажни Цар Шћепан Мали" као да је предсказао оно што ће се десити 90-тих. Сећате се, појавио се неки самозванац који се представљао као Цар Црне Горе. У том спеву сви су у прелести: од народа до Патријарха Василија и сви кличу самозванцу који се представља као ,,месија", сви мисле да ће варалица обновити Душаново Царство а он их заправо води у погибељ и пропаст. Једини који не пристаје на игру националне митоманије јесте Игуман Теодосије Мркојевић који није насео на превару. Е па, тим делом Његош као да нам је предсказао догађаје 90-тих и упозорио куда све може одвести епски занос, али без Христа. Тако је и било 90-тих- буквално сви (и позиција и опозиција, чак је и Драшковић Милошевића назвао ,,новим Царем Душаном") су били одушевљени једним самозванцем и варалицом- Милошевићем и његовим режимом. Сви су му певали песме, говорили да је он ,,српски месија" који ће ујединити Србе, итд. Међутим, Милошевић је био само обичан комуниста и инернационалиста (и атеиса, наравно) који никад није бринуо за Србе и српски народ. Због тог нашег толиког одушевљења Срба том варалицом јер су насели на његову слатку причу, и доживели смо поразе у Крајини и на Косову и доживели смо страдања и трагедију. Јер нисмо се искрено вратили Богу, већ смо веровали варалици која нас је приитом тровала окултизмом (сећате се, видовите зорке и осталих пророка 90-тих који су, гле чуда, сви хвалили Милошевићеву власт) и која је на крају и издала Србе у Крајини, на Косову, а хтео је да осујети и борбу Срба у Босни. Е једино су Срби у Босни успели да се изборе за своју државу јер су једини успели да се духовно обнове тј. да се врате Богу (прво што су урадили-вратили су веронауку у школе) и први су одбацили и Титово лажно ,,братсво и јединство", али и Слобин још лажнији ,,национал-бољшевизам. И зато их Је Бог Благословио да имају државу која је, хвала Богу, до данас опстала. Њихов пример, сви Срби треба да следе.

 

Тако да  у тим неким стварима заиста постоји ,,кривица" Срба и одговорност, због чега је дошло страдање као опомена. Али, никако се не могу сложитиса тобом да нас запад током векова напада и тежи да нас пороби зато што смо ми тобоже ,,најгори" и ми смо ,,криви за све". Са тим да смо најгори се никада нећу сложити. Срби су, пре тог 20. века  били јако побожан народ (о томе постоје историјска сведочанства) народ који је увек био веран Богу и Православљу и то је разлог зашто запад вековима врши агресију на Православне Србе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 I svako moze da radi ako zeli ..samo ne zeli ...lakse je da se kuka ...

 

 

To se vec zove laganje. U srbiji ne moze da se radi ako zelis, vec ako ti odobre i daju mogucnosti.

Drugim recima, pored tvoje zelje, neko ti ispred te zelje predstavlja prepreke i otezava ti ispunavanje te zelje. I ti to otezavanje podrzavas. 

U Srbiji nije dovoljno samo da zelis i da radis, vec i krvnicki da se boris za tu priliku. Jer imas konkurenciju od milion i po ljudi koji zele da rade, ali nema mesta za sve - jer sistem otezava, zabranjuje i onemogucuje.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tog komunistickog lidera Tita Staljin je doveo na tenkovima u Beograd,Staljin je veliki uzor Putinu koji na svaki nacin pokusava da rehabilituje njegovu strahovladu.Cak je vratio himnu sovjetskog Saveza sa izmenjenim recima.

Nikakva duhovna obnova ruskog naroda nije u toku vec zlokobno spajanje crvenih i crnih,boljsevika i crnostotinasa koje moze mir u  Evrope da odvede u tandariju.

И Стаљин и запад су учествовали у довођењу Тита на власт. Енглези су тад шуровали са Стаљином и он за њих тада није био никакав ,,диктатор", већ напротив. Енглези су, у неким моментима, чак и енергичније од Стаљина подржавали комунисте. Да, Тито је дошао на власт на совјетским тенковима, али заборавио си да су у његово доласку на власт значајно помогли и амерички авиони који су зверски бомбардовали Србију. Немој то да заборавиш.

 

Друго, никако ниси у праву за Путина. Путин не рехабилитује Стаљина и његову страховладу то је страшна подвала и подметачина. Путин не само да не брани Стаљинов режим, већ се и  више пута оградио и осудио комунистичке и самим тим Стаљинове злочине. Руска дума је званично осудила Стаљинов злочин над пољским официрима у Катинској шуми:

 

Duma: Zločin u Katinskoj šumi naredio Staljin

MOSKVA - Ruska Duma usvojila je danas deklaraciju u kojoj se ističe da je streljanje poljskih građana iz logora ratnih zarobljenika bivšeg SSSR-a i zatvora u oblastima Ukrajine i Belorusije kod Katina 1940. godine izvršeno po direktnoj naredbi Josifa Visarionoviča Staljina i drugih sovjetskih rukovodilaca. 

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.blic.rs%2FVesti%2FSvet%2F220018%2FDuma-Zlocin-u-Katinskoj-sumi-naredio-Staljin&ei=nhllU9LmBMG00QWR8oCYBQ&usg=AFQjCNHe6ERJfMpB0b9pXSrMEVVqxAhpZA&bvm=bv.65788261,d.d2k

 

Такође и сам Путин је ишао тамо и положио цвеће на споменик жртвама катинског масакра, чиме им је одао почаст:

 

 

Ovo saznanje pobudilo je Putina da neočekivanim potezima, van zvaničnog programa posete, oda piznanje slobodoljubivom duhu Poljaka. On je položio cveće na spomenik pripadnicima Zemaljske armije (AK) i drugih ilegalnih organizacija, koje su se suprotstavljale na samo nemačkim okupatorima nego i sovjetskoj dominaciji. A dan kasnije Putin se u Poznanju neplanirano zaustavio ispred spomenika žrtvama tragičnih radničkih demonstracija 1956. godine, čime je odao počast i onima koji su se suprotstavljali komunističkom režimu.

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vreme.co.rs%2Fcms%2Fview.php%3Fid%3D306239&ei=XhplU-T6FOem0AX4p4HIDQ&usg=AFQjCNEiX2mBvM6-eiTTIZsv60SibPn86g

 

Такође, Путин је исправио неправде нанете руским  белогардејцима. Управо су, на Путинову иницијативу из иностранства у Русију пребачени посмртни остаци команданта Беле Гарде Дењикина и његове жене као и посмртни остаци великог руског филизофа Ивана Иљина где су они, уз све државне почасти, сахрањени. Путин је све комунистичке злочине осудио и више пурта јавно критиковао комунисте, и рекао да су они били ,,издајници Русије и руског народа" . Путин се, иначе, данас позива у својој политици не на Маркса, Енгелса или Лењина, већ управо на Иљина и на Солжењицина. Е да, велики руски борац против комунизма и стаљинизма, Александар Солжењицин је подржавао Путина и Путинову политику. А Путин је Солжењицинову књигу и Стаљиновим злочинима ,,Архипелаг Гулаг", увео у руске школе као обавезну лектиру и рекао да се ти злочини никада не смеју заборавити нити поновити:

 

Архипелаг Гулаг школска лектира у Русији

 

Солжењицинова дјела ће се изучавати на часовима књижевности у старијим разредима руских школа, пише часопис La Repubblica.

Министар образовања и науке Андреј Фурсенко потписао је налог да се у школски програм, у предмет књижевност унесе књига Александра Солжењицина „Архипелаг Гулаг".

Како каже аутор чланка, руски ђаци, већ изучавају Солжењицинова дјела „Матронино двориште" и „Један дан Ивана Денисовича". Планирано је изучавање и других дјела лауреата Нобелове награде за књижевност, који је 20 година био у прогонству.

Заштитници људских права подржали су иницијативу Владе, Владимир Путин је пре неколико месеци прихватио предлог пишчеве удовице Наталије Солжењицин, да се изда скраћена верзија „Архипелага Гулаг" како би младима олакшали читање. Наравно, за ученике ће се штампати специјално издање, које ће бити скраћено у односу на оригинал три пута.

„Изучавање те Солжењицинове књиге олакшаће рјешавање проблама, који узнемирава наше друштво око покушаја да се схвати наша прошлост", прокоментарисала је Наталија Солжењицин.

Извор: Митрополија црногорско-приморска

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.spc.rs%2Fsr%2Farhipelag_gulag_skolska_lektira_u_rusiji&ei=2RtlU_GdD4Km0QXxmYHAAg&usg=AFQjCNF0N0o6Y3pUn3ATgqUpfRcLmYp5qQ

 

1654001154cc7e3969b59d735050465_orig.jpg

Тако да твоја прича да Путин ,,рехабилитује Стаљина" наравно није тачна. 

 

А да, у Русији се под Путином дешава духовна и морална обнова, свиђало се то теби или не, и о томе је говорио и сам Патријарх Кирил:

Руски патријарх назвао Путинову еру ”чудом Божијим”

 

А једини који данас угрожава мир у Европи су управо Америка и ЕУ који подржавају украјинске екстремисте и неонацисте типа ,,Десни сектор" и ,,Свободу" који тероришу цео велики део народа у Украјини, који изазивају сукобе и нереде и убијају невине људе. Русија се само брани од тог зла...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Crveni su se borili protiv crkve, inače ne bi napravili Dionisijev raskol ... 

И не само то, него су формирали ткз. ,,МПЦ" да би што више сузбили и разбили СПЦ. А да не говорим о прогонима и убијањима Православних Свештеника које су комунисти вршили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, Тито је дошао на власт на совјетским тенковима, али заборавио си да су у његово доласку на власт значајно помогли и амерички авиони који су зверски бомбардовали Србију. Немој то да заборавиш.

 

Јесте тзв. "офтопик", али бих молио ово да објасниш. Тј., како је то Броз дошао на власт (уз помоћ) након Савезничких бомбардовања 1944. године. Мислим, баш ме интересује та веза... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и Грчку и Румунију ови из ЕУ разбијају кредитима, пљачкају их (нарочито Грчку) и разбијају на разноразне начине.

 

Код кредита има једна веома битна ствар - не мораш да га узмеш. Значи, ако неодговорно трошиш паре и задужујеш се онда разбијаш и пљачкаш сам себе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте тзв. "офтопик", али бих молио ово да објасниш. Тј., како је то Броз дошао на власт (уз помоћ) након Савезничких бомбардовања 1944. године. Мислим, баш ме интересује та веза... 

Па зато што су савезници бомбардовали по Србији, не немачка упоришта, него циљеве које им је Тито показивао.

 

И у једној књизи о четницима (,,Историја четничког покрета", мислим да се тако зове) сам прочитао да су савезници бомбардовали и њихова упоришта да би их што више онеспособили за борбу и да би их ослабили. 

 

Али, много важније од тога је политичка подршка коју је Броз уживао од стране Енглеза и Американаца и која је имала пресудну улогу у довођењу Тита на власт...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Код кредита има једна веома битна ствар - не мораш да га узмеш. Значи, ако неодговорно трошиш паре и задужујеш се онда разбијаш и пљачкаш сам себе.

Да, али те ЕУ доведе до таквог стања да мораш  да узмеш тај кредит.

 

Па ево погледај шта је Србији урадила та ,,проевропска" власт и где смо сада...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, али те ЕУ доведе до таквог стања да мораш  да узмеш тај кредит.

  

Па исто те нико не тера да улазиш у ЕУ.

 

Па ево погледај шта је Србији урадила та ,,проевропска" власт и где смо сада...

 

Нема то никакве везе са тим да ли је власт "проевропска" или не. Наши проблеми су само наша одговорност.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...