Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Не, брате, него само треба погледати политику коју запад води према Православнима и не треба ти ниједан медиј да би схватио неке очигледне ствари.

 

 

Pa ajde reci mi neku losu stvar koju zapad radi protiv pravoslavlja.

 

Ако западу више одговарају исламски фундаменталисти,  па их подржавају против Православних Срба (као на пример у Босни 90-тих или на Косову 99-те) или ако им више одговарају украјински неонацисти него релативно проруски председник Јанукович- који онда закључак из тога треба извући? Да ли стварно мислиш да ти треба неки медиј да би схватио те ствари. А да не говорим о историји сада (пример: кад су подржали једног комунистичког диктатора Тита, а не Православног Србина и његове националне снаге- Ђенерала Дражу).

 

 

To nije rat protiv pravoslavlja vec protiv Srba. Srbi nisu pojam pravoslavlja.  Sve sto si opisao nema nikakve veze sa pravoslavljem.

 

И да, лепо си рекао, хладни рат се завршио, али Америка и запад изгледа још увек нису престали да врше агресију на Русију. Сада, када се Русија духовно и национално обнавља, они покрећу хаос у Сирији и сада Украјини. Случајно?

 

 

Prijatelju, zapad sa Rusijom i Kinom nikad jache ne saradjuje nego trenutno. Ali opet ni to nema nikakve veze sa pravoslavljom.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Па, можда сам погрешио. Ако јесам, онда се извињавам.

 

У ствари, ја сам мислио на изјаву Карла Билта који тврди да је Православље ,,највећа опасност за западну цивилизацију" о чему говори ова тема.

 

Али да те питам, да ли ти мислиш да баш нико у земљама ЕУ не мисли оно што њихови званичници говоре?

 

koliko pravoslavaca u Srbiji misli ono sto govore visoki svestenici SPC?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ajde reci mi neku losu stvar koju zapad radi protiv pravoslavlja.

 

Па на пример, то што подржава украјинске неонацисте (унијате, углавном) који убијају Православне Русе и Украјинце на Истоку Украјине. 

 

To nije rat protiv pravoslavlja vec protiv Srba. Srbi nisu pojam pravoslavlja.  Sve sto si opisao nema nikakve veze sa pravoslavljem.

 

Па они нису ратовали против Срба зато што су Срби, већ зато што су Православни (и непокорни, и то је тачно). Да Срби нису Православни (и да нису непокорни) они би се и са Србима договорили, као што су се договорили са Хрватима, муџахединима у Босни и са Албанцима.  Запад се руководио оном Лењиновом максимом да на Балкану треба ,,сломити кичму Православљу и Српству". И заиста су предано радили на томе.

 

Prijatelju, zapad sa Rusijom i Kinom nikad jache ne saradjuje nego trenutno. Ali opet ni to nema nikakve veze sa pravoslavljom.

 

Ти онда очигледно не пратиш догађаје у свету тренутно? Ало, у Украјини људи гину, догађа се прави рат, а све то је због запада који тера терористе из десног сектора да тероришу руски народ и проруско становништво. Запад је извршио агресију на крајину Свете Русије (Украјину) и отворено провоцира Русију. Санкције, оптужбе, итд- то све указује да је данас врло напет однос између Русије и запада. Али и пре је запад роварио против Русије- у Грузији на пример или у Сирији.

 

А што се тиче економске сарадње (вероватно мислиш на то кад кажеш да ,,одлично сарађују") немој много да се хваташ за то- и Југославије је имала одличне привредне и економске везе са Немачком пред Други светски рат,па смо после ратовали. Тако да ништа то не говори. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда ово све има неке основе, али како то да нико не дира Румуне? А Румуни се не одричу православља и мислим да су као народ много побожнији од Срба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да Срби нису Православни (и да нису непокорни) они би се и са Србима договорили

Al posto su Srbi nepokorni, iz cele price su izasli kao pobednici i danas uzivaju u slavi i bogatsvu zbot tih istorijskih dogadjanja ;)

 

Запад се руководио оном Лењиновом максимом да на Балкану треба ,,сломити кичму Православљу и Српству". И заиста су предано радили на томе.

Pa... jesu li uspeli? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

ah, mladej ima i svoju webovu strančicu,

tek sad sam je primjetio da tamo ima neki otkaz na You Tube za nju,

no, podivajme se, ovako smiješnu stranicu još nisam vidio u životu,

tako nešto se ja ne bih sjetio napravit ni u ludilu ani zdrogovan

tako da ne mislite da ja s ovim imam išta zajedničko, mladi si sam dodao -ič na Biba,

tako se preziva ustvari, a Rostislav se zove, kao velikomoravski knez sv. Rostislav.

To je baš taj što je pozvao sv. Ćirila i Metodija na Veliku Moravu da pokrštavaju Slovene.

Slovaci imaju dosta prezimena na -ič ali manje često nego kod nas a Česi samo vrlo iznimno,

Česi imaju Babič ali Bibič nemaju, čim se zoveš na -ič onda si u fudbalu majstor, klasa, prva liga

znak fudbalskog prestiža, fudbalsko nobl ime, zato si je on tako prearanžirao to svoje češko prezime  :)

http://bibic10.wgz.cz/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Al posto su Srbi nepokorni, iz cele price su izasli kao pobednici i danas uzivaju u slavi i bogatsvu zbot tih istorijskih dogadjanja ;)

 

Срби из других разлога нису изашли као победници. Нажалост, нису се ослободили комунизма (који се само претворио у Милошевићев национал-бољшевички режим, али је суштина остала иста) који је издао Србе у Крајини и преварио Србе на Косову.

 

Pa... jesu li uspeli? 
 

 

Па то у једној мери, зависи и од нас самих.

 

Нису успели још, јер ту је Република Српска која је једина српска држава која се духовно и национално обновила (још у оно време они су се одрекли комунизма и вратили Православљу, увели веронауку у школе, обновили националну свест и идентитет и откачили се од Милошевића кад су видели да их он вуче за нос, зато су и опостали до данас).

 

И док не униште РС, неће бити остварен тај њихов циљ. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срби из других разлога нису изашли као победници. Нажалост, нису се ослободили комунизма (који се само претворио у Милошевићев национал-бољшевички режим, али је суштина остала иста) који је издао Србе у Крајини и преварио Србе на Косову.

 

 

 

 

 

Па то у једној мери, зависи и од нас самих.

 

Нису успели још, јер ту је Република Српска која је једина српска држава која се духовно и национално обновила (још у оно време они су се одрекли комунизма и вратили Православљу, увели веронауку у школе, обновили националну свест и идентитет и откачили се од Милошевића кад су видели да их он вуче за нос, зато су и опостали до данас).

 

И док не униште РС, неће бити остварен тај њихов циљ. 

 

RS je  u prilicnom privredno- ekonomskom haosu... gde ti vidis tu obnovu?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па на пример, то што подржава украјинске неонацисте (унијате, углавном) који убијају Православне Русе и Украјинце на Истоку Украјине. 

 

 

I to je tebi rat protiv pravoslavlja? I nije ti neki argument. Isto koliko je i rat protiv budizma zalivski rat...

 

Па они нису ратовали против Срба зато што су Срби, већ зато што су Православни (и непокорни, и то је тачно). Да Срби нису Православни (и да нису непокорни) они би се и са Србима договорили, као што су се договорили са Хрватима, муџахединима у Босни и са Албанцима.  Запад се руководио оном Лењиновом максимом да на Балкану треба ,,сломити кичму Православљу и Српству". И заиста су предано радили на томе.

 

 

Previse mesas teme, opet... kakve to veze ima sa ratom protiv pravoslavlja? 

 

 

 

Ти онда очигледно не пратиш догађаје у свету тренутно? Ало, у Украјини људи гину, догађа се прави рат, а све то је због запада који тера терористе из десног сектора да тероришу руски народ и проруско становништво. 

 

 

Dobro i kakve to veze ima sa ratom protiv pravoslavlja?  

 

 

Brate iskreno ovakvim neracionalnim tvrdnjama pravoslavlju samo nasosi stetu. Da ti sukobi imaju bilo kakve veze sa time ko je pravoslavan a ko nije.Uzeo si dva primera gde je u nekim sukobljenim stranama nato podrzao nepravoslavnu stranu i ti to opisujes ratom protiv pravoslavlja. A uz to si totalno izostavio sve ostle cinjenice koje su doprinele tome da nato podrzi tu stranu, koje su mnogo logicnije nego sasvim netemeljena tvrdnja - smeta im pravoslavlje.

 

Ruska pravoslavna crkva deluje u americi, ima svoje vernike tamo, kao i srpska kao i mnoge druge pravoslavne crkve koje disu i u americi i na zapadu - valjda bi na njih udarili da im je u interesu udaranje na pravoslavlje.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Запад се руководио оном Лењиновом максимом да на Балкану треба ,,сломити кичму Православљу и Српству". И заиста су предано радили на томе.

 

pa daleko tvrđe i neuporedivo brutalnije je lomljena i slomljena (tj. komunisti su nastojali da je slome ali im to svejedno nije uspjelo) kičma katoličanstvu u Mađarskoj, Československu i Poljskoj nego bilo kome na Balkanu, svejedno da li pravoslavlju ili katoličanstvu ili islamu. U usporedbi s onim kroz šta su prolazila mađarska, češka, slovačka i poljska katolička Crkva od tog su bili samo gori Enver Hodža u Albaniji i malo manje Bugari ali tamo katolika mnogo ni nije, u Albaniji je minimalno hriščćana a jedini ko se zaista loše proveo od pravoslavaca na Balkanu bili su Bugari i Rumuni za Čaušeskog ali oni ne čine cijeli Balkan. U odnosu na Balkan su samo jednim njegovim i to dosta manjim  dijelom u odnosu na cijeli Balkan. pa se uopšteno ne može govoriti o nekom velikom proganjanju pravoslavlja a ni katoličanstva a ni islama za vrijeme Titove FNRJ/SFRJna Balkanu koje je u usporedbi s onim šta se dešavalo i Poljskoj, Československi i Mađarskoj katolicima i katoličkoj Crkvi mahanje lepezom i glađenje peruškama.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naročito poslije 70-tih godina ne može biti više ni govora o nekom velikom drastičnom i brutalnom proganjanju bilo kojih vjernuika u SFRJ. Bili su istina građani drugog reda ali niko ih nije držao po zatvorima, kazamatima i uranovim rudnicima gdje su umirali jedan za drugim ili ostajali doživitni invalidi od rada u tim rudnicima, izglađivani, prebijani, mučeni zimom itd. kao na primjer u Československu gdje je to proganjanje zaista bilo i drastično i brutalno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...