Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Види га Јастин, почео лингвистиком да се бави ... велико О у мало о...

Кад сам био мали учио сам из матерњег српског језика прелазак Л у О али ово још нисам чуо

Zato sto ne znas Engleski. Rec "orthodox" na engleskom jeziku ne znaci "Pravoslavlje".

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Види га Јастин, почео лингвистиком да се бави ... велико О у мало о... 

Кад сам био мали учио сам из матерњег српског језика  прелазак Л у О али ово још нисам чуо

U engleskom jeziku prvo kad pomenes orthodox, znaci ce ovo:

http://www.ldoceonline.com/dictionary/orthodox

Pravoslavlje kao "orthodox" u engelskom neko ce kao takvog razumjeti tek kad kazes u strogo odredjenom kontekstu religije, inace ima znacenje opstih i nepromjenjivih stavova.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е мој Жељко рекао си горе :

 

А затим овај додатак који се нигде не може наћи сем на там сајту:

"Pored toga, pravoslavlje je opasnije od islamskog fundamentalizma i zbog toga predstavlja najveću opasnost za zapadnu civilizaciju."

 

 

а на Саффу пише 

 

Pored toga, pravoslavlje je opasnije od islamskog fundamentalizma i zbog toga predstavlja najveću opasnost za zapadnu civilizaciju."

 

КОГА ТИ ФОЛИРАШ ?

 

То сам и рекао али ти не умеш да читаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

па ти си управо рекао обрнуто.... да су бошњаци креирали а срби додали ...    као што видиш срби нису додали

Mozda su kreirali eto, sta to mijenja stvar da su isfabrikovali tekst?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не мења...... јер је карл билд творац иди на његов твитер ...

Znam za taj tvit, ali on nema veze sa isfabrikovanim tvrdnjama da Evropa mrzi pravoslavlje, i da ga smatra neprijateljem.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam za taj tvit, ali on nema veze sa isfabrikovanim tvrdnjama da Evropa mrzi pravoslavlje, i da ga smatra neprijateljem.

 

Па не знам... дела говоре другачије .... 

 

Грчку разбијају кредитним дуговима, траже им да продају острва, више ни мање него Ангела Меркел је тражила.

Сирију (антиохијску патријаршију) муче грађанским ратом већ 4 године.

Косово су окупирали и направили базу, а манастире хоће да прогласе албанском баштином.

Подржавају Македонију и МПЦ у њој.

Србију разбијају расколима (МПЦ, егзил, Дамаскин, зилоти) .

Црну Гору су покушали да дестабилизују духовно (ЦПЦ, ...)

Подржавају Украјину против Русије и при том подржавају украјинску православну цркву.

Грузију су покренули на рат против Русије.

Хоће да укину Републику Српску...

 

Можда људи као појединци који су западњаци не сматрају Православље за непријатеља, ту се слажем, али многим политичарима не верујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па не знам... дела говоре другачије ....

Грчку разбијају кредитним дуговима, траже им да продају острва, више ни мање него Ангела Меркел је тражила.

Сирију (антиохијску патријаршију) муче грађанским ратом већ 4 године.

Косово су окупирали и направили базу, а манастире хоће да прогласе албанском баштином.

Подржавају Македонију и МПЦ у њој.

Србију разбијају расколима (МПЦ, егзил, Дамаскин, зилоти) .

Црну Гору су покушали да дестабилизују духовно (ЦПЦ, ...)

Подржавају Украјину против Русије и при том подржавају украјинску православну цркву.

Грузију су покренули на рат против Русије.

Хоће да укину Републику Српску...

Можда људи као појединци који су западњаци не сматрају Православље за непријатеља, ту се слажем, али многим политичарима не верујем.

 

Mada Grcka je jedina koja pati u EU, Spaniji, Italiji, Portugalu, Irskoj je odlicno....Sirija nigdje veze sa Antiohijskom Patrijarsijom, to ko kad bi rekao da neko mrzi islam jer napada Rusiju u kojoj postoji islamski tatarstan itd...za Gruziju, Rusija podrzava gruzijske separatiste, stavi se u srpsku kozu po pitanju Kosova pa onda sudi o Gruziji.

A sta rade Rumuniji i Bugarskoj? Nemoguce je da ih neunistavaju, jer zaboga oni su pravoslavni.

Sve ovakve i jos jace "argumente" islamski fundamentalisti maju protiv zapada, a u ime islama koji je navodno ugnjetavan, pa sad vidi sa kime se poravnavas u rasudjivanju,

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mada Grcka je jedina koja pati u EU, Spaniji, Italiji, Portugalu, Irskoj je odlicno....Sirija nigdje veze sa Antiohijskom Patrijarsijom, to ko kad bi rekao da neko mrzi islam jer napada Rusiju u kojoj postoji islamski tatarstan itd...za Gruziju, Rusija podrzava gruzijske separatiste, stavi se u srpsku kozu po pitanju Kosova pa onda sudi o Gruziji.

A sta rade Rumuniji i Bugarskoj? Nemoguce je da ih neunistavaju, jer zaboga oni su pravoslavni.

Sve ovakve i jos jace "argumente" islamski fundamentalisti maju protiv zapada, a u ime islama koji je navodno ugnjetavan, pa sad vidi sa kime se poravnavas u rasudjivanju,

 

Ја сам већ рекао да људе западњаке не стављам у исти кош са њиховим политичарима који су нас бомбардовали и као резултат тог бомбардовања откинули нам део земље Косово, користе се нашим рудним богатством, отерали су 200 000 срба с Косова, срушени су нам манастири, срби живе у гету, .... нико није ту наводно угњетаван него стварно угњетаван ... ето ти најновија вест о Дечанима да желе да га запале.

 

У расуђивању би могао да се послужиш чињеницом да Румунија и Бугарска су по свим оценама далеко од европске уније а примили су их одавно.

Они ни дан данас не испуњавају услове ... дакле из политичких разлога су примљени...то и врапци знају...да би раздвојили две православне зоне и наравно од утицаја Русије.... ето чему служе Бугарска и Румунија, тачније не служе Бугарска и Румунија него на који начин угњетавају и обмањују Бугарску и Румунију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није толико битно да ли је Бил то изјавио или није, али јесте чињеница да западна цивилизација сматра Православну Веру својим великим непријатељем. На пример, гласноговорници глобализма и мондијализма попут Бжежинског нису се либили да отворено кажу да је Православље њима највећи непријатељ. Бжежински је чак једном приликом изјавио да је за западну цивилизацију Православље ,,много већи непријатељ од комунизма" и да је чак и комунизам у Русији прихватљивији него Русија која се заснива на Православним вредностима и темељима.

 

Не треба то никако заборавити јер то није изговорио било ког већ теоретичар глобализма и главни гласноговорник америчке политике- Збигње Бжежински.

 

Иначе, они сада у Украјини то отворено и показују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није толико битно да ли је Бил то изјавио или није, али јесте чињеница да западна цивилизација сматра Православну Веру својим великим непријатељем. На пример, гласноговорници глобализма и мондијализма попут Бжежинског нису се либили да отворено кажу да је Православље њима највећи непријатељ. Бжежински је чак једном приликом изјавио да је за западну цивилизацију Православље ,,много већи непријатељ од комунизма" и да је чак и комунизам у Русији прихватљивији него Русија која се заснива на Православним вредностима и темељима.

 

Не треба то никако заборавити јер то није изговорио било ког већ теоретичар глобализма и главни гласноговорник америчке политике- Збигње Бжежински.

 

Иначе, они сада у Украјини то отворено и показују.

 

Ako mislite da nekome pravoslalvje predstavlja ikakvu pretnju onda ste se mnogo precenili a i naivni ste pritom...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako mislite da nekome pravoslalvje predstavlja ikakvu pretnju onda ste se mnogo precenili a i naivni ste pritom...

 

Ако никоме Православни нису ,,претња", зашто је запад подржавао Алију и фундаменталисте у Босни који су се борили против Православних Срба? Или зашто су помагали Чеченима у борби против Руса? Или, зашто су помагали сиријским фундаменталистима у борби против Асада, а Асад је секулариста па је због тога толерантан према Православним Хришћанима у Сирији, а и савезник Русије је? Или, зашто сада помажу неонацистима у Украјини (Крајини Свете Русије)? Случајност? Па не бих баш рекао...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помагали су и терористима у Либији против Гадафија, па у Афганистану против талибана, па Кувајту против Ирака итд. Не може се баш овако нешто закључивати и доводити у везу са борбом против православља..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...