Jump to content

Могућност враћања редовне војне обавезе није искључена


Препоручена порука

Не може у најлепшем граду  да ти буде лоше макар да си га посетио као питомац КП Дома! :р

 

Крушевац ми је остао у најлепшем сећању...сећам се првог дана када сам дошао, имао сам неких 3-4 сата слободног док нисам ушао у касарну...отишао до Лазарице а тамо у парку беше неки сабор фрулаша...ја отишао до трафике, оне црквене и купио књигу "Спасење грешника", сео у `лад и скоро заспао читајући и слушајући оне фрулаше... 

 

Сада сам позаборављао све оне називе кафана и локала по којима смо висили...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један од најзанимљивијих момената је што сам био ангажован као архитекта да осмислим и изградим са тимом који изаберем један летњиковац у кругу касарне. Екипа ми је махом била из Врања и Лесковца...ич их нисам разумео ал` смо добар посао урадили....сад је тај летњиковац, како ми рече поручник Крстић, једино дозвољена просторија за пушење у оквиру касарне.

 

Толико догодовштина је било тамо, да само могу рећи, да бих био много сиромашнији да их нисам доживео...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Крушевац ми је остао у најлепшем сећању...сећам се првог дана када сам дошао, имао сам неких 3-4 сата слободног док нисам ушао у касарну...отишао до Лазарице а тамо у парку беше неки сабор фрулаша...ја отишао до трафике, оне црквене и купио књигу "Спасење грешника", сео у `лад и скоро заспао читајући и слушајући оне фрулаше... 

Imam ja ortaka, svira frulu. I bili mi na kalisu i dolazi policija krece da nas legitimise i neko od pandura se razdere "JEL DUVATE NESTO!?"  a moj ortak plasljivo podigne frulu u vis. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam ja ortaka, svira frulu. I bili mi na kalisu i dolazi policija krece da nas legitimise i neko od pandura se razdere "JEL DUVATE NESTO!?"  a moj ortak plasljivo podigne frulu u vis. :)

 

Ремети грађанску атмосферу тим руралним звуцима... joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

meni je iskreno zao sto je ukinut obavezni rok, 6 meseci su realno mogli da zadrze, ali eto da malo unaprede ceo sistem i da ne bude bas bleja, nego ono osnove obuke ali i treniranje.. 

 

Ja se nadam da cu kad zavrsim ovaj fakultet vise da idem i ja! Jes da mi nije svejedno, ali kapiram koliko covek moze da izvuce pozitivnih stvari iz cele obuke i nacina rada. :)

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Никола Поповић,

 

eto, pisaše ljudi 12 strana, a ti opet 'oćeš da ideš :D

ccc...

 

sta ti je ljubav prema domovini... jel vidis? :D 

  • Волим 1

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sta ti je ljubav prema domovini... jel vidis? :D

 

:D sad se setih: kad je burazer išao, zezali smo se da kad je ON na braniku otadžbine, da nemamo čega da se plašimo...

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uzimate ove stvari previše olako. Ja nemam ništa protiv vojske, šta više vojska je nužna u ovom i ovakvom svetu.

Ali zar vas ne uznemirava činjenica da neki činovnik može da vas pošalje na duži ,,provod” bez vaše volje, da vi nemate pravo da izaberete drugačije i da upravljate svojim životom.
 

I kako možete da pričate o ,,lepom” provodu. Kad moraš da nosiš mokre čizme jer nemaš druge, pa oblačiš debele čarape da koliko toliko upije vlagu. Pa dobiješ proliv zbog toga. A u paviljonu ništa bolje, hladno, dobio si samo jedno prljavo ćebe, koje nije prano nikad, puno blata i svakakve prljavštine, jer se isto koristi i na terenu, nemaš toplu vodu, čučavci nemaju ni vrata, i sl. Nije u svakoj kasarni isto, a moj utisak je što južnije to tužnije. I još što ima užasnih karaktera, od kojih ne možeš da se skloniš. Pa vi ne znate šta je vojska, nek vam pričaju oni što su bili na ratištu koliko je ,,lepa" vojska, ili neko ko je bio u kopnenoj zoni bezbednosti, kao moj brat. Tamo je obavezno nošenje šlema i pancira da ne bi poginuo! I dalje ljudi stradaju od nagaznih i protivoklopnih mina (da li je tako i u kojoj meri i danas - ne znam), neki random likovi s druge strane Srbije, ni krivi ni dužni dovedeni tu. A vi mi ovde pričate o ,,lepom” provodu. Da li ste vi normalni? Vojska je stradanje i smrt, a ne ,,lep" provod. I šta će tamo neki silom doveden redov? Tamo treba profesionalna i iskusna vojska i policija, kojima svaka čast što brane taj prostor tamo.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali zar vas ne uznemirava činjenica da neki činovnik može da vas pošalje na duži ,,provod” bez vaše volje, da vi nemate pravo da izaberete drugačije i da upravljate svojim životom.

Да се разумемо, не шаље те чиновник својом вољом него по слову закона.

Ту је основни проблем који ја видим однос права и обавеза. Добро, нико не бира у којој држави ће се родити али...свака држава има своја правила и ако си грађанин те државе, мораш да се придржаваш правила (законски мораш, на то мислим, пракса зависи од тога ко си и шта си). Зато сам ти и навео два случаја која могу да доведу до промене што се тебе лично тиче. Један је промена државе а други је промена закона.

Мене веома узнемирава чињеница да лажови могу да учествују у власти и да воде државу, али закон каже да могу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uzimate ove stvari previše olako. Ja nemam ništa protiv vojske, šta više vojska je nužna u ovom i ovakvom svetu.

Ali zar vas ne uznemirava činjenica da neki činovnik može da vas pošalje na duži ,,provod” bez vaše volje, da vi nemate pravo da izaberete drugačije i da upravljate svojim životom.

 

I kako možete da pričate o ,,lepom” provodu. Kad moraš da nosiš mokre čizme jer nemaš druge, pa oblačiš debele čarape da koliko toliko upije vlagu. Pa dobiješ proliv zbog toga. A u paviljonu ništa bolje, hladno, dobio si samo jedno prljavo ćebe, koje nije prano nikad, puno blata i svakakve prljavštine, jer se isto koristi i na terenu, nemaš toplu vodu, čučavci nemaju ni vrata, i sl. Nije u svakoj kasarni isto, a moj utisak je što južnije to tužnije. I još što ima užasnih karaktera, od kojih ne možeš da se skloniš. Pa vi ne znate šta je vojska, nek vam pričaju oni što su bili na ratištu koliko je ,,lepa" vojska, ili neko ko je bio u kopnenoj zoni bezbednosti, kao moj brat. Tamo je obavezno nošenje šlema i pancira da ne bi poginuo! I dalje ljudi stradaju od nagaznih i protivoklopnih mina (da li je tako i u kojoj meri i danas - ne znam), neki random likovi s druge strane Srbije, ni krivi ni dužni dovedeni tu. A vi mi ovde pričate o ,,lepom” provodu. Da li ste vi normalni? Vojska je stradanje i smrt, a ne ,,lep" provod. I šta će tamo neki silom doveden redov? Tamo treba profesionalna i iskusna vojska i policija, kojima svaka čast što brane taj prostor tamo.

 

Је л` причамо овде о служењу војног рока у мирнодопским условима или о рату?

 

Колико знам у КЗБ се иде на личну иницијативу и зато што је добра плата...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...