Jump to content

Због шамара и прута (потенцијално) у затвор - Још једна идеолошка утопија од које ћемо имати штете

Оцени ову тему


Препоручена порука

@@Margareta,

 

DR ZORAN MILIVOJEVIĆ: TELESNO KAŽNJAVANJE DECE – DA, ALI RAZUMNO

 

zoran-milivojevic-telesno-kaznjavanje.jp

 

http://www.detinjarije.com/dr-zoran-milivojevic-telesno-kaznjavanje-dece-da-ali-razumno/

 

Kao što ti meni možeš naći sto članaka raznih doktora koji propagiraju zlostavljanje dece, tako i ja mogu tebi naći sto koji su protiv.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 347
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Све може тако да се протумачи али је питање шта стоји иза тога.

Сваки екстрем је лош, нема универзалног обрасца. Не знам шта би рекао неки педагог или психолог, али деца се васпитавају интуицијом можда више него "причом или батинама".

А робот је свакако стерилан? Нес па?

Мислим да јако вучеш у једну страну и искључујеш оправданост било каквог физичког кажњавања деце.

Све се бојим да по српским селима, где хвала Богу има пуно вредне и васпитане деце, нису коришћена "биљна" средства типа прутова и сл. а негде сигурно и "ручни" рад.

Сад се иде у један нов екстрем и то је јако лоше.

Слобода је свесна неопходност, што рече Нејгауз, и треба деци врло ставити до знања шта су има обавезе шта се мора, иначе одосмо....

 

Nećemo da potežemo argument srpskog sela. Pogledaj crnu hroniku u poslednjih 10 dana, to ti je srpsko selo. Ima toga i po gradovima, ne kažem.

 

Видиш шта ме сачека?

 

Uf, jadan ti.

 

Batine leče posledicu, ne leče uzrok. Zar nije bolje da dete nešto ne radi zato što zna da mu to šteti (ili je sprečeno da to uradi- obezbeđeni štekeri, prozori ako živite na visokom spratu, itd) nego mu uterati strah u kosti jer će se plašiti batina?

Mene batinjanje dece zarad nekog učenja istih, podseća na dresiranje psa.

Molim lepo, ja svoje dete neću da dresiram, mili su mi psi,  ni njih ne dresiram,a kamoli dete.

 

Još jedno pitanje roditeljima koji se zalažu za nanošenje bola deci.

Kako možete da udarite svoje dete? Kako možete da to biće koje nije svesno da greši (ako je svesno onda mu se može stati na put drugačijim metodama), koje nema blage veze sa životom, da udarite? Meni je to nepojmljivo. Pa ja sam udarila svog psa jer je izašla iz dvorišta i vitlila sam je po ulici kao idiot, i posle sam plakala sat i po vremena bez prestanka. A dete? Užas.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nećemo da potežemo argument srpskog sela. Pogledaj crnu hroniku u poslednjih 10 dana, to ti je srpsko selo. Ima toga i po gradovima, ne kažem.

 

Има тога свуда, него смо ми одскора почели да се саблажњавамо по том питању, што наравно треба да се истакне то јест неко треба да се упита шта то није у реду? А западна Европа је до скора млатила децу само тако па се сад сетише да уведу и њихова права, ево ти Енглеска.........намлатише се децом, у руднике их стављали. Верујем да су сличне ствари биле и другде, а ми одједном постасмо нека Сорабија???!

Треба да се и те како испитујемо и поправљамо, нисмо томе баш вични, слаби смо самокритичари. Али зато смо пригрлили "права и слободе" као да је то инстант решење.

  • Волим 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne nosim cvike, mada mi trebaju jedne, postajem pomalo ćorki.

 

Иди стави, боље сад него да ти се повећа диоптрија, лепа девојка, штета да .....

Шалим се мало, не замери ;)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uf, jadan ti.

 

Тај правац ја не умем да разумем.

 

Указао сам ти да лажеш, ништа друго.

 

Пусти мучеником радовање.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има тога свуда, него смо ми одскора почели да се саблажњавамо по том питању, што наравно треба да се истакне то јест неко треба да се упита шта то није у реду? А западна Европа је до скора млатила децу само тако па се сад сетише да уведу и њихова права, ево ти Енглеска.........намлатише се децом, у руднике их стављали. Верујем да су сличне ствари биле и другде, а ми одједном постасмо нека Сорабија???!

Треба да се и те како испитујемо и поправљамо, нисмо томе баш вични, слаби смо самокритичари. Али зато смо пригрлили "права и слободе" као да је то инстант решење.

 

Ne,nego mi imamo jedno rešenje i nikada nećemo prihavtiti da postoje i drugačiji pristupi.

Gledaj, majka mi je prosvetar. Mučeni, jadni, napaćeni prosvetar kome su oduzeta sva prava (pod tim ne mislim na batinjanja dece po školi, nego to što ne sme da izbaci dete sa časa, ne sme da mu oduzme mobilni telefon ako klinče igra igrice itd), i znam odlično šta znači sindrom ,,deca znaju svoja prava, ali ne i obaveze''. To potiče iz kuće, Ne nedostatkom batina, nego kretenizmom neobrazovanih roditelja.

Dete se može kazniti i bez batina, zar ne? Zabrani mu odlazak na dečije rođendane mesec dana. Oduzmi mu telefon dok ne popravi ocene. Isključi mu internet, oduzmi mu laptop, nebitno. Mnogo je produktivnije od batina, i dugotrajnije.

  • Волим 1

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne,nego mi imamo jedno rešenje i nikada nećemo prihavtiti da postoje i drugačiji pristupi.

Gledaj, majka mi je prosvetar. Mučeni, jadni, napaćeni prosvetar kome su oduzeta sva prava (pod tim ne mislim na batinjanja dece po školi, nego to što ne sme da izbaci dete sa časa, ne sme da mu oduzme mobilni telefon ako klinče igra igrice itd), i znam odlično šta znači sindrom ,,deca znaju svoja prava, ali ne i obaveze''. To potiče iz kuće, Ne nedostatkom batina, nego kretenizmom neobrazovanih roditelja.

Dete se može kazniti i bez batina, zar ne? Zabrani mu odlazak na dečije rođendane mesec dana. Oduzmi mu telefon dok ne popravi ocene. Isključi mu internet, oduzmi mu laptop, nebitno. Mnogo je produktivnije od batina, i dugotrajnije.

 

И ја сам просветар. Све ми је то јасно и познато.

Нисам баш сагласан да имамо само једно решење, то јест да је то генерални став. Апослутно се слажем да је добар начин то "не идеш на рођендан" итд... Нико овде не заступа да су батине једини, или најбољи или редовни начин.

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao što ti meni možeš naći sto članaka raznih doktora koji propagiraju zlostavljanje dece, tako i ja mogu tebi naći sto koji su protiv.

 

Господин није "разни доктор" већ наш познати стручњак, психолог. Треба да прочиташ његове аргументе, а не да наступаш емотивно и идеолошки. Тако се не воде озбиљне расправе. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја сам просветар. Све ми је то јасно и познато.

Нисам баш сагласан да имамо само једно решење, то јест да је то генерални став. Апослутно се слажем да је добар начин то " не идеш на рођендан" итд... Нико овде не заступа да су батине једини, или најбољи или редовни начин.

 

Naš narod zastupa, veruj mi.

Samo pročitaj komentare na članak. Mislim da je originalno izašao u Blicu. Povraća  mi se od  tolike količine budala.

 

Господин није "разни доктор" већ наш познати стручњак, психолог. Треба да прочиташ његове аргументе, а не да наступаш емотивно и идеолошки. Тако се не воде озбиљне расправе. 

 

Da li postoji još naših poznatih psihologa?I tuđih?

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Четврто дете наше,Макрина,Хвала Богу,добила прву ћушку по гузи.Сад ће две године.Не да је размажена,не да јој се све чини,него је то прешло у обест.Наравно,нећеш тући дете док је мало и док ништа не разуме али зато сад су се створили условииии :) па је добила лепо по гузи пар пута,па да видиш кад подигнем прутић у ваздук како зна да се смири.Хм!

 

Овим законом би само држава користила прутић, они и те како прете батинама и старијих и деце.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...