Jump to content

Нова православна издања

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

daće Bog da doživimo još desetak izdanja

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 299
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Штампано је 1000 примерака, што је одлично (за наше црквено и уопште издаваштво).

Чујем да се јеко добро продаје.

Зато што "Отачник" ем има добре наслове, ем има пристојне цене. А не ко "Каленић"!? Јел они знају да су најскупљи? А зашто су тако скупи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лазаре, и ова Јвремовићева књига "Патрологија у огледалу херменеутике" је пун погодак (барем по мом укусу). Управо је читам. Прочитао сам и онај твој превод Жилсоновог "Увода...". Пука схоластика, али ми добро дође за осипање паљбе у мом Мастеру ("Онтологија и етика у теологији митрополита Јована Зизиуласа). :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Штампано је 1000 примерака, што је одлично (за наше црквено и уопште издаваштво).

Чујем да се јеко добро продаје.

Надам се да је ЖРУ бар мало помогао и имате рекламу и убудуће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лазаре, и ова Јвремовићева књига "Патрологија у огледалу херменеутике" је пун погодак (барем по мом укусу). Управо је читам. Прочитао сам и онај твој превод Жилсоновог "Увода...". Пука схоластика, али ми добро дође за осипање паљбе у мом Мастеру ("Онтологија и етика у теологији митрополита Јована Зизиуласа). :D

Да, Јевремовић је супер!

Ух, то за Жилосна је тачно...то и није његова најбоља књига, али је римокатолици јако хвале. Заправо, то је књига "тренутка", као што сам и написао тамо негде у поговору. У јеку расправе између теолога Литургијског покрета и неосхоластика, Жилсон је улетео као присталица ових првих, али на свој философски начин...мада, ко добро не познаје Тому Аквинског (где и ја реално спадам, јер нисам ништа скоро читао пре овог превода), ова књига му дође као тежак смор.

Надам се да је ЖРУ бар мало помогао и имате рекламу и убудуће.

Био сам на сајму у суботу и кажу ми да се је Шмемонов зборник највише продавао.

Хвала пуно оче, још једном :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.мада, ко добро не познаје Тому Аквинског (где и ја реално спадам, јер нисам ништа скоро читао пре овог превода), ова књига му дође као тежак смор

Далеко од тога да ме је књига сморила. Помогла ми је да дођем до потврде неких својих ставова везано за "западно" разумевање бића (онтологије).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чуо сам данас да ће књига бити подељена свим вероучитељима у БГ!

Подељена у суботу. Ја сад имам две...прву сам купио на сајму. :rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, свака част Лазо! Одличан сте посао урадили.

Хвала оче!

Отачник тек спрема изненађења...само ако буде новца.

Нови број часописа излази почетком године и биће на преко 500 страна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свака част! Очекујемо да ће бар изаћи обележивач за читање са логом Поука gringrin

Пааа...постараћу се да буде и више од тога :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Разговарао сам са Благојем Пантелићем, верујем да сада постоји потреба да направимо једну квалитетну интернет страницу која ће да се бави богословљем. На тај начин ћемо још боље да представимо праве вредности наше Цркве на интернету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Postovani !!!!!!!!

Na sajtu ,,Aleksandrov kutak,, konacno je objavljena kontraverzna pesma ,,komsinica,, oko koje je bilo toliko polemike i komentara. Svi koji niste do sada nabavili knjigu, imate priliku da je procitate.

http://acani.webs.com/pesme3.htm

http://acani.webs.com/pesme3.htm

Iako mozda nije najbolja pesma, ona je sigurno navise komentarisana !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...